JOE'S SUPER SEALANT 500 ml

onur öcal

Üye
Tepki
13
JOE'S SUPER SEALANT 500 ml bu patlak önleyiciyi daha önce kullanan varmı nasıldır.yanıma yedek iç lastik ve yama seti almadan dolaşmak istiyorum art ık :(

• Beğen
Tepkiler: Erciyes Çeteci
Scudo

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
@onur öcal

Joes no flat kullandım arkadaşım.3-4 aydır da patlak yüzü hiç görmedim yalnız lastik değiştirme olayına girdiğin zaman iç lastiğinde yapışkan olarak kalıyor bu malzeme.Ben her daim yedek iç lastik ve yama alırım her ihtimale karşı.
Bu arada nerede satılıyor biliyorsan bize de haber ver almak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: onur öcal

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@onur öcal

Ben Joe's değil Stan's kullanıyorum ama ikisi de latex bazlı, temelde çok benzerler.
Malesef geçen haftasonu test etme imkanım oldu :( Bir cam kırığı lastiğe ufak bir kesik attı (kesik dışarıda 1 cm kadar ama içeri açılan genişliği en fazla 2-3mmdir diye tahmin ediyorum daha söküp bakmadım)
Sonuç iyiydi! Patladığını fark ettiğim anda deliği aşağı çevirip tekeri sallayarak sıvının deliği doldurmasını sağlamaya çalıştım; 3-5 dakika sıvı+hava kaçırmaya devam etti, daha sonra kaçak tamamen durdu. Haftasonundan beri ellemedim, hava kaçırmadı, halen aynı şekilde duruyor.
Ancak mucize beklememek lazım; patladıktan sonra kaçan havayı yerine koymak için hala pompa taşımak lazım. Ayrıca kesiğin biraz daha büyük olması durumunda çalışacağını sanmıyorum; bu yüzden yedek iç lastikten de kurtuluş yok! :bayrak: Sadece tur ortasında lastik değiştirme/yama derdinden kurtarabiliyorsunuz.

Bu arada ben tubeless ile kullanıyorum; iç lastik ile bu sıvılar ne kadar kullanılabilir emin değilim; sibopu tıkayabilirler. Ayrıca doldururken de sibobun içini sökmek gerekiyor?

soner kulak

Forum Demirbaşı
Tepki
241
ben kullanıyorum.joe"sun hangi modeli bilmiyorum ama yaklaşık 6 turun 6 sındada patlayan lastiğim sıvıyı kullanmaya başladıktan sonra sadece bir kere patladı lastiğin hava kaçırdığını farkettim önce durmayı düşündüm ama daha sonra bir arkadaşın tavsiyesini hatırlayarak pedala asıldım ve ses anında kesildi.bunun dışında lstiğim ya hiç patlamadı yada patladı ben farketmeden patlak sıvı tarafından kapatıldı.ama derin kesiklerde sıvının etkili olacağını sanmıyorum.bu yüzden bende sürekli yedek iç lastikle geziyorum.herşeye rağman şiddetle tavsiye ederim

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Ben 2.5 yıldır sürekli kullanıyorum, hem yarışlarda hem antrenmanlarda hemde günlük kullanımda ve henüz patlak lastik yüzünden yolda kalmadım (Kaçkarları yanımda yedek iç lastik olmadan geçtim) veya iç lastiğe gerek duymadım, Burçak beyin dediği gibi eğer araziye gidiyorsam ve aklıma gelirse yanıma pompa alıyorum, diken vs için kesinlikle %100 etkili ancak derin cam kesikleri için biraz uzun sürebiliyor kapanması. :)
Kullandığım lastikler Maxxis Ignitor ve Schvalbe Rocket ron , Nobby nic, Racing Ralph. Tabi ki hepsi tubeless. Ancak Racing Ralph hariç diğerlerini tubeless uyumlu olmayan jantta Yine Joe's un Tubeless Dönüştürme kiti ile kullandım.
Racing Ralph'i de tubeless jantta yine Joe's sıvı ile kullandım. Burda şöyle bir sorun yaşadığımı da belirtmek isterim, Tubeless kit kullanırken lastiklerim hiç bir zaman durduğu yerde inmezdi, ancak tubeless jant kullanmaya başladıktan sonra eğer 3-5 gün bisikleti kullanmazsam lastik havaları belirgin ölçüde (5-10psi) arası azalıyor.
Ancak yine de kesinlikle öneririm..

• Beğen
Tepkiler: mziyaeddin

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
@onur öcal

Bir tane hafif (XXlight gibi) yedek iç lastik gene de bulundurun bence. Beklemediğiniz bir anda turunuz ve gününüz zehir olabilir.