Japonya

Tepki
8
İsim
Kuzey
Bisiklet
Specialized
Selam arkadaşlar,
Yurtdışı başlığında japonya olmadığı için başlık açmak istedim. Japonya'da yaşayan arkadaşlar var ise bu başlık altında tanışıp fikir alisalışveriş bulunabiliriz.
Teşekkürler :)

Scudo

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.611
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalçın adında 4 yıldır japonyada yaşayan bir arkadaşım var.Çok mutlu hep gelin buraya der durur :)

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
japon yapmış diye nefis bir kitap var. siz gözlemlerinizi paylaşırsanız keyifle okuruz. 1 yıl japonyada yaşayan arkadaşım oldu ailesi ile. deprem olmuş, 6 yaşlarındaki oğlu, uyku sersemi neden sallıyosunuz evi yaa diye arkadaşa çıkışmış.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MAERKEK

GTR'ı aldı sonunda kerata :)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve JusTiMe

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Animeci olarak Japon hayranlığı mevcuttu bisikletçi arkadaşlarımında olduğunu bilmek, oraya gelme isteğimi daha çok artırıyor ama olacak gibi değil gidiş geliş için harcayacağım para 105setli bisiklet almama yetecek kadar fazla olacağından çekimserim :) Ama mutlak geleceğim :)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Mehmet Metin Levent her halükarda uçak ya da gemiye binmek zorunda kalacağım :D

30-35 gün yollarda çürümek :D uçakla gitmek daha mantıklı kardeş :D 30 günde ne kadar para yiyeceğim belli mi ki yok :D

kolgezen

Üye
Tepki
1
İsim
cagri
Bisiklet
Merida
Merhaba; Mart-nisan gibi japonyaya uçakla gidip bisikletimle tüm ülkeyi gezmeyi düşünüyorum, şu anda hazırlıkları yapıyorum, mevsim şartlarını gözeterek yanıma minimum ekipman almayı planlıyorum.Neler elzem olur neler keyfi kaçar hepsini tek tek ele alıyorum. Bu hazırlık sonrası herşeyi hazır edip gittikten sonra Kapıda memurun beni ülkeye almamasından endişeleniyorum biraz. Keşke gitmeden burada vize alma şansı olsaydı diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@kolgezen Vize gerekli değil 3ay boyunca vizesiz kabul edilme hakkına sahibiz. Şu gibi konular mevcutmuş "Japonya'da bulunan herhangi bir kişiyi ziyaret etmeden Japonya seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının Japonya ziyaret vizesi için davetiye yazısı,Japonya vize başvuru formu, Japonya ziyaret vizesi için gerekli evraklar ve Japonya vize ücreti, Japonya turistik vizesi için Japonya otel rezervasyonu ve Japonya uçak bileti rezervasyonu gibi prosedürlerde bulunmalarına gerek yoktur180 gün içerisinde 90 gün ikamet hakkına sahibiyiz. Her gelişimizde 30gün ikamet edebiliyoruz. Bunu aşan durumlar vize almak gerekiyor." Ayrıntılı bilgileri konsolosluğa giderek öğrenebilirsin has güzel yakınlarındayken :D

Tepki
8
İsim
Kuzey
Bisiklet
Specialized
@JusTiMe

@kolgezen vize uygulaması 3 aylık için yok fakat girilmesi zor. girildi diyelim planladığından daha az bi vize vermeleri muhtemel. sorguya çekiliyosun resmen. türk imajı iyi değil burada, özellikle büyük şehirlerde. sorguda nerelerde kalacağın, rezervasyonların, gidiş dönüş uçak biletin, cebinde ne kadar olduğu, uluslararası kredi kartı, Türkiye'deki işin vs vs bi çok soru soruluyo. Çorabına kadar çıkartılıp aranabilir, onca muhabbetin sonunda girişine izin verilmeme ihtimali de var. 3 aylık vize serbestliği olması koşulsuz girebileceğin anlamına gelmiyo.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Kuzey Kurtuluş Tufan

Japonlar bizi sever sanırdım bende. Demek kazın ayağı öyle değilmiş. Bu anlattıklarınız olağan dışı durumlar içindir umarım.

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
Japonyadan bisiklet satın almak bu konuda tecrübe sahibi birileri varmı?

• Beğen
Tepkiler: lightningstrike
Tepki
8
İsim
Kuzey
Bisiklet
Specialized
özellikle büyük şehirlerde aynı coğrafyadan olan Türkler ve İranlılar pek sevilmiyo. en büyük sokak kavgası türk dönercileri tarafından yapılmış. imaj baya yerlerde ama küçük yerleşim yerlerinde öyle değil mesela ben kırsal denebilecek bi yerde japon meyhanesinde aşçıyım ve yaklaşımlar gayet güzel.

@CmlCLK

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
8
İsim
Kuzey
Bisiklet
Specialized
kur farkından dolayı pahalıya gelebilir ayrıca gönderi ücreti de pahalı. mantıklı değil bana göre japonyadan bisiklet almak.

@Snanscam

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Belgeseli sonuna kadar izledim. Tskr ederim