Japonların IQ Testi

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
japonlar işe eleman alırken bunu istiyorlarmış :D .kolay gelsin yorumlarıda yazınız

(link)

Scudo

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
valla yaptım ama 20 dakka sürdü. bütün iş poliste bitiyor, güzel oyunmuş bülent abi paylaşım için teşekkürler

Deniz Kılıç

Daimi Üye
Tepki
101
Gönderilmiş bir konu hatta ben gönderdim. Burdan devam edilmesi rica olunur :

(link)

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@bisiklet tutkunu

9 ay geçmiş.ben görmemişim demekki :rolleyes: . senin linkte çözüm verilmiş görmeyenler burdan devam edebilir

• Beğen
Tepkiler: Deniz Kılıç

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
İQ yani zihinsel zeka sol beyin lobunun bir etkinlğidir.Bu, çeşitli testlerle ölçülebilir;ancak insanları sadece bu tesler üzrinden değerlendirmek, not vermek yeterli değildir.ZİRA, insanoğlunda 4 tür zeka bulunmaktadır:

1-İQ ( Bahsettiğimiz zihinsel zeka örneğin bir bilim adamı bir matematik denklemini çözerken ölçümlenen zihinsel etkinlik.)

2-EQ (Duygusal zeka), sağ beyin lobunun etkinliğidir, yaratıcı düşüncenin çıkış noktası, bu duygusal zeka türünden ileri gelmektedir. Örneğin: bir ressam ya da bir piyanistin sanatını icra ederken yaratıcı düşünsel yanını kullanır.

3.FQ (Fiziksel Zeka) insan bedeninin zekasıdır.Örneğin cimnastik sporcularının bedenlerini terbiye edip, bedensel zekalarını geliştirmesi gibi.Bisikletçiler de Fiziksel zekaları yüksek bireylerdir.

4-PQ (Ruhsal Zeka) insanı insan yapan en önemli zeka türüdür.İnsan oğlunun ruhuyla alakalıdır.Vicdan sahibi, egolarına teslim olmamış bireylerde görülen yüksek zeka türüdür.

İnsanoğlu bu 4 tür zekasıyla bir bütündür.Beden, kalp, ruh ve zihin.Bahsedilen bu dört tür zekanın en üst seviyede bir bedende gelişim göstermesi, Mustafa Kemal Atatürk gibi yüce karakterler yaratmaktadır.

Tepki
8
4 tür zeka bulunduğu sadece bir teori olarak kalmaktadır. 4 tür zeka olduğu hiçbirşekilde kanıtlanamaz 7 tür 11 tür zeka olduğu hakkındada benzer teoriler vardır fakat hiçbirinin doğruluğu kanıtlanamaz. çok daha fazla kategorize edebilir. iq testleri ne şekilde olursa olsun asla güvenilmezdir.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Kafam basmadı demek Japonya da olsak aç kalmıştık :D

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Yok ya önemli değil Hakan, ABD de okuyanlar anlatır caponlar sınavlara günlerce Türkler son gece çalışırmış ama Türkler her zaman daha yüksek not alırmış :)