jantı nasıl boyayabilirim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sedona 781 deki gibi jant kasnaklarını beyaza boyamak istesem nasıl hallederim en kısa yoldan

Scudo

bryant

Daimi Üye
Tepki
88
Ben reklam tabelalarının yapıldığı bir atölyede çalışıyorum size bizzat yardımcı olak isterdim ama işler biraz yoğun ben size pratik olarak anlatayım.Öncelikle ince dişlere sahip olan bir zımpara ile zımparalarsın(piyasada su zımparası diye bulabilirsiniz) o bolgeyi selülozik tinerli bir bez ile silersin(bezi sadece nemlendirecek kadar tinerle)silerken dikkat boyalı kısımlara yoğun teması halinde boyayı kabartır.(boyanacak zeminler temiz ve kuru olmalıdır) Alüminyum astar boyası uygulamanız faydalı olur(bu boya selülozik yada akrilik olur sen selülozik kullan daha ekonomiktir frın istemez akrilik boya sertleştirici ve frınlama ile daha sağlıklı sonuç verir) Bu astarı attıktan sonra kuru temiz bir bez ile silin ve yarım saat sonra beyaz selülozik boya ile boyayın ve son olarak vernik atın bu vernik boyayanın dayanımını yükseltecektir.Ama bu beni çok yorar meşakatli iş dersen zımpara sprey beyaz ve üzerine vernik atın bu cantınız ciddi bir darbe alana kadar götürür ok

• Beğen
Tepkiler: Volkan Bilirli

Enes Gül

Daimi Üye
Tepki
120
jan tellerini tek tek çıkar hepsini bi telin üstüne diz havada asılı olsun zımparaladıktan sonra as tabi sonra spreyle boya 3-4 dk bekle tekrar boya 3-4 dk bekle sonra üstüne bi cila at vernik vea sonra beklet onları bisikletçiye götür dizsin tellerini