Jantı Değiştirmeli miyim?

ikarus

Üye
Tepki
16
Jant biraz eğrilip 8 çizmeye başladıktan sonra, bisikletçi akord ayarıyla biraz düzeltti, ama hala hafif bir şekilde 8 çiziyor, frene /v) herhangi bir şekilde sorun oluşturmuyor/değmiyor, yine de jantı değiştirmeli miyim?

Scudo

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
bence janta surtmuyorsa fazla sorun olmaz
ne de olsa akord ayarı da yapılmıs. sanırım cemberde bi egrılık var veya akorda yeterınce onem verılmemıs dıye dusunuyorum..

• Beğen
Tepkiler: ikarus

Cem Erdoğan

Daimi Üye
Tepki
66
İmkanın varsa değiştir korumalı bi jant al..Akord ayarıyla bi nebze düzelir ama çok fark eder normal halinden daha fazla yorar ve dengesizleştirir..

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
korumalı jantı bende ilk defa duyuyorum o nası bişey :).eğrilik var derken nasıl bi hasar yani vuruk felanmı yoksa sadece akort bozukluğundan kaynaklanan yalpalamamı?eğer vuruk felan varsa yeni jant almanı öneririm.ama bozuk jant eğer v brake kullanıyorsan frende sorun yaratabilir.

poytatu

Forum Demirbaşı
Tepki
375
Frene sürmüyorsa çok önemli değil ama paran varsa ve kafana çok takılıyorsa yeni jant al.Jant alırsan kaldırımdan inip çıkınca oda yamulacağını tahmin ediyorum:)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@gurkankas

arkadas sanırım cıft katlı jantları kastedıyor..

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
Ön jant mı arka jant mı? Önse değiştirmelisin, kontolü kaybettirir. Arkaysa sorun değil bencede.

Jant da vuruk varsa akorddan sonra tekrar bozulur zaten.

fatal

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Raleigh-USA
Biskletimle ufak bir kaza geçirdikten sonra jantta hasar oluştu.Ayar ve tamirle düzeldi gibi gözüksede sert frende bisiklet sağ tarafa doğru altımdan kaçıyor böyle kullanmaya alıştım :)

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Jantın darbe yediği yerden hafif bir çekiçle düzeltilmesi gerekir tabi bu işi usta birisinin yapması lazımmm.