Jant zıplaması nasıl giderilir ?

Hasan KRN

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar benim bisikletimin jant akordu bozulmuştu.Bende gittim jantımı mahalle,işinin tam erbabı olmayan bisikletçiye götürdüm.Adam benim jantı sağa sola oynamasını düzeltti fakat daha önceki aşağıya yukarıya olan zıplama daha da artmış bir vazitte geldi.
Bu canımı çok sıktı :( sizlere sorum şunlar;

1)Aşağıya yukarıya olan zıplama bisikletin gidişatında ne gibi olumsuzluklara yol açar?

2)Zıplama sorunu nasıl düzeltilir?

3)Bunu yapabilen bir yer var mı? >Lütfen sorularımın hepsine cevap veriniz çünkü bu sorular çok önemli benim için< :)

• Beğen
Tepkiler: cancemkaya
Scudo

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
darbe alan jant zıplama yapar etkileri de sarsıntı,kontrol kaybı(aşırı olursa),v-frenlerde sıkıntı . . .

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Belki iç lastik tam oturmamıştır siboptan dolayıda zıplama yapıyo olabilir hemen jantı suçlamayın, lastikleri kontrol edin ve iyi yerleştirildiğinden emin olun.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tel başlarinin hepsinin eşit derecede sıkılmamasından oluşur, zıplayan yerlerde tellerin karşılıklı olarak telleri sıkmak gerekir

canydesign

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
anladigim kadarini soyliyim eyer jant saga sola dogru gitmiyor sadece ziplama yapiyorsa jant cemderinde problem vardir darbe sebebiyle yamulmus olabilir lakin Msgl nin de dedigi gibi tel baslarini esit sekildede sikmassan bu problem ckabilir

not: kullandigim laptop yurt disindan geldigi icin turkce karakterler icermiyor

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
zıplayan yeri ve göbekten tam karşısını sıkarsan jant bir süre sonra eski haline döner.

yani yumurta şekli eski haline kavuşur

Hasan KRN

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Kron
@Abdülsamed AKBULUT
dış lastik sökülü zaten sadece jantı çevirip bakıyorum

• Beğen
Tepkiler: cancemkaya

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Bence 1- jatın göbeği bozulmuş olabilir (ekseni sapmş) sorun bu ise jantın çemberi kaliteli ise sadece lantı değiştir değil ise komple değiştir 2 - çemberde eğilme olabilir böyle bişey varsa bütün telleri sök tekrar tak eğer resim veya video'sunu paylaşırsanız çok daha hızlı çözüm bulabiliriz özellikle video'yu paylaşın