Jant tellerini boyama

Konu, 'Tekerlekler' kısmında burnout_54 tarafından paylaşıldı.

1. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    meraba,yarın yeni kenda lastiklerim gelecek ve bu lastikler sarı-gri gibi bir renk.jant tellerini de bu tonlarda bir renge boyamak istiyorum,sağlıklı olurmu,nasıl boya kullanmalıyım?

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

Boyamaya başladıktan 15dk sonra sıkılıp bırakacağından şüphem yok. Çünkü çok can sıkıcı bir iş :). Ayrıca o lastikler bittiği zaman da yeniden boyaman gerekebilir. Tabi incecik telin üzerinde fırça ile atılmış boya çok sağlıklı olmayacağından zamanla dökülüp kötü bir görüntüye neden olabilir...
    Benden uyarması :).

Haluk20021233 ve Uğur Taşdemir bunu beğendi.
  3. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Bence jant bosken güzelce ve sabirla bantlayip kaliteli sprey boya daha uygun olacaktir...sadece tellerin acik kalacak sekilde olmasi ise önemli bir konudur...
    :D

Haluk20021233 bunu beğendi.
  4. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    şu taiwan malı
    oksidasyon ile karartılanlar gibi bir işlem belki olabilir...

ama tek tek boyamak 36X2= aman Allah'ım
    bitmeeeeez

burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    benim jant 24 telli,yani boyarken sıkılmam heralde ama o telleri çıkarıp tekrar takması bana zor geliyo.bide istediğim renkte sprey boya bulabilirmiyim?
    sprey boyayla daha kolay olur herhalde...

6. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Sprey boya heryerinin kaplanması bakımından daha iyidir...Ama doğru uzaklıktan yapılmalıdır...Akma yapmamalıdır...İstediğin renkte ve kalitede sprey boya bulabiliyorsun...DUPLICOLOR tavsiyemdir bulursan...Bayağı bir rengi mevcut...:)

Haluk20021233 ve burnout_54 bunu beğendi.
  7. mc_twister

mc_twister Yeni Üye

ben bunu anlamadım ben sizin kadar profesyonel değilim benim bianchi 21 V bir bisikletim var ben de tekerleklerimi boyamak istiyorum ama Johny sen bant dedin nasıl bant elektrik bantımı yoqsa başka türlü bir bant mı acaba adresim nakata488@hotmail.com adresimi eklersen sewinirim sana soracaklarım v:in: var

8. gabalı

gabalı Bisikletkolik

Adı:
    ertuğrul
    Seviye:
    Sanayide istediğiniz renk boyayı hazırlayıp sprey kutusunda veriyorlar 20 ytl olması lazım

9. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    @mc_twister:
    Bant derken herhangi bir nalburda yada kırtasiyede satılan Beyazla krem renk olası olan kağıt bantlardan bahsediyorum...Boya işlerinde genelde bu kullanılır.sökülmesi çok rahattır...Boyamak istemediğiniz yerleri bununla kapatıp doğru uzaklıktan spreyle dalabilirsiniz:D

@gabalı:
    Sanayide hazırlanıp verieln boyayı kompresöt yoluyla atılıyor olması gerekli...Herkesde kompresör olmayabilir...Bahsettiğim duplicolor dikkatli kullanımla iki jantıda çıkarır...;)

İlginizi Çekebilir

6.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
makale.gif
Kış geldi. Günler daha kısa. Sabah işe giderken olan soğuk neyse de, o yağmur yok mu? Akşam işten çıkıyorsunuz, hava kararmış oluyor. Araya bir yerlere bisikleti de sıkıştırmak gerekli. Bisiklet...
1260442400631-53b3fvc497a2-1468594337430-170idxc1zvy8a-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...