Jant tekerlek seçim ve kullanım uygunluğu

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
merhabalar. bisiklet konusunda tecrübesizim. ilk bisikletimi yanlış kadro boyu seçimim nedeni ile sattım, yeni bir tane arıyorum. bir tane buldum corratec şehir bisikleti üzerinde 622*16c jant var. lastik seçimi için 1,4 ve 2,2 çarparak uygunluk anlaşılıyormuş sanırım.bu da 22mm ile 32 mm genişlik ediyor. 32 mm genişlikte lastikler istanbul şehir içi kullanım için uygunmudur? yeni bir jant seti alıp daha geniş bir lastik takabilir miyim yada direk buna takabilir miyim yoksa maşanın genişliği fren pabuçları buna izin vermez mi ? bilgi ve görüşlerinizi alabilir miyim ?

Scudo

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
@BF Okuru teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş elinize sağlık. videoda dediğiniz gibi yapınca 16 yı 1,8 ile çarpınca 28-29 ediyor.peki bu şehir içi kullanıma uygun mudur, istanbul içine. yoksa daha geniş bir lastik seçmek mi daha akıllıca ? şehir içi yollarımızın halini biliyorsunuz zaten.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@orneken En ideali şehir içi için bence 35 mm ama tabii bu biraz sizin tercihinize de kalıyor... Mazgallar için 28 ince kalıyor diyeceğim ama ben 42 mm ile bile arka tekeri mazgala sıkıştırdığım oldu :)