jant setleri için yardım

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
mavic CROSSMAX ENDURO DISC CL setini internet sitesinden inceledim.ne düşünüyosunuz bunun hakkında ve buna rakip hangi marka ve model olabilir fiyatı 492 euro başka önerilerinizi bekliyorum

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
iyice kafaya koydun sanırım bisikletin üstünden parçaları degiştirmeyi

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
hayır sadece bisiklet dünyasını öğreniyorum.çünkü bisiklet satıcısına gittiğim zaman en azından benimde fikrim olsun.modeller fiyatlar kaliteleri hakkında.tabi ki değiştiricem ama hemen değil.çünkü satıcılar tamam bilgi veriyo ama biraz bu işi öğrenince ah keşke şunu alsaydım dememek için:)

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
ankara ve istanbuldaki arkadaslar çok sanslı bu konularda

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Enduro iyi bir jant seti. Center lock, IS 2000 veya V fren uyumlu olarak satın alınabiliyor. Toplam ağırlıkta büyük abisi Crossmax XL ile aynı ağırlıkta. Ancak tel, çember ve göbek teknolojisi olarak aralarında fark var.
Enduro, tubeless uyumlu. Rakip olarak Türkiye'de hali hazırda satılan bir rakibi yok maalesef ancak kaliteli çember, göbek ve tel üçlüsü ile Enduro'dan daha ucuza aynı ağırlıkta veya daha ucuz jant setleri üretilebilir sanıyorum. Fakat tubeless olmayacaktır. Çünkü Türkiye'de bulunan tek tubeless çember Mavic 819'ların 550+ gr ağırlıkları, toplamda daha hafif bir jant seti yapmaya engel oluyor.

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Halil gerçekten iyi açıklamış.

Bende bir ekleme yapayım;

Eğer disc kullanmayacaksan XTR V-fren takımı ile WH-M 540(Shimano) jant setini tavsiye ederim.2 sene hiçbir bakım yapmadan(belki bir kere jant ayarı ister belki ama!!!) depe depe kullanırsın.Fiyatı da 230$ falan olmalı.Kaçkar bisiklette olacaktı 1takım.

Ama illede disc dersen de bunun için sana WH-M 765'i (XT jant Seti) öneririm.Fiyatını hatırlamıyorum ama bu biraz tuzludur.Fakat yine 2 sene depinirsin üstünde.

Birşeyi unutma Shimano jant seti alırsan jant kapama gergilerini(QR'ları) değiştir. Çünkü çok ağırlar.

• Beğen
Tepkiler: Yetkin Şahin

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
@cannonfire

merhaba cannonfire wh-m 540 ağırlığı nedir baktım sitelere ama bulamadım.ve benim sorduğum mavic modeline ve shimano wh-m 765 e göre göbekleri nasıl kalite ve sürüş olarak.wh-m 540 kafama yattı fiyatıda iyi.ama işte şu anda düşünmüyorum dsik fren ama ilerisi için disk frene uyumlu seçsemmi diye kafam karıştı.birde disk frenli modelleri v frenle kullanabilirmiyim?

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
merhaba arkadaşım wh-m 540 yerine mavıc crossmax enduro disk jant setini tavsiye ederim hem daha hafif ham de daha sağlam olduğu görüşündeyim.göbeklerine gelince mavıc göbekler rulmanlıdır,akıcıdır ve uzun süre bakım gerektirmez.ben de mavıc crossride disk(ıs 2000)kullanıyorum ne göbeklerinde ne de herhangi bir yerinde sorun yaşamadım bu teker setini de tavsiye edebilirim ama tubless uyumlu olmaması ve crossmax lara göre daha ağır olması dezavantajdır.(ağırlığı toplam 1970 gr.)

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
ayrıca yazmayı unutmuşum mavıc crossmax enduro disk sadece disk uyumlu mavic crossride disk hem v fren hem disk uyumludur.

• Beğen
Tepkiler: Yetkin Şahin

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Yetkin Wh-m540 QR'lar hariç tam 1830gr geliyor.(Terazide tartılmıştır.)Her ne kadar göbekler rulmanlı olmasa da akıcılığı ciddi derecede başarılı.Yüksek süratlerde(65 km/h ve üzeri) çok başarılı bir dengesi var ve aşırı darbelere karşı ciddi bir direnci var.Bunu kısaca anlatmak gerekirse bundan 2 sene önce Ağustos sonu civarında bu jantı Atilla abi aldı,haftasında Alanya yarışına girdi sonraki ay büyük kavgalar sonucu jantları ondan satın aldım:D :D :D ,aynı senenin kışında Kaçkar Belgrad yarışına girdim,sonraki sene Polonezköy arazide ve yazın yaklaşık 2 ay kadar da eski Foça dağlarındaki kayalıklarda olmak üzere yılboyu tecavüz ettikten sonra bir kere jant ayarına girdi.Aynı sene ve bu sene içindeki 4 belgrad yarışına,üstüne Adana yarışına,onun üstüne buradaki kriteryum yarışlarına da girdikten sonra ilk defa bilye kapaklarını açtım.Bilyeler değiştiği gün yapmışken bir ayar daha yapayım dedim ve 2 nci jant ayarını yaptım.3.5 ay önce bizim takımda junior bir kardeşime verdim oda halen jantların üstünde depinmekte.O günden beri de daha ayar veya bir değişim yapılmadı.3ncü senesinde halen yeni doğmuş gibi yaşıyor.

WH-M 540'ın bendeki geçmişi bu şekilde kararını sen kendin verirsin artık.

Yazmayı unutmuşum; 540'ı diskle kullanamazsın bunun için ya 765(24 telli) yada 959(16 telli) modellere bakacaksın.) 959 modeli 540 modelinin disk versiyonudur fakat Türkiye'de olmayabilir.Diski eğer mekanik düşünüyorsan zaten V-frenden vazgeçme hiç bir farkları yok,hatta paralel V-fren mekanikden daha iyi bile diyebilirim.Ama ilerisi için hidrolik düşünüyorsan (buna lafım olamaz ciddi bir tutuşu var) 540'dan vazgeçeceksin.

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
croosride daha mantıklı

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkürler cannonfire.çünkü böyle deneyimle anlatman daha aydınlatıcı oldu.cok bilgilendim.galiba geleceği düşünürek disk fren uyumlu alıcam bi daha masraf yapmamak için.

L.Yağiz

Daimi Üye
Tepki
68
ya shımano 540 ben cok aradım ama bır turlu bulamadım ya, bana yardımcı olurmusunuz, bunu nereden bulabılırım... cannonfire'nin anlatmasıyla sımdı daha cok alasım geldı ama bulamıyorum.. bu jant hakkında bılgı alabılırmıyım

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
cross max ları 2seneye yakındır kullanıorum ve mukemmeller başaka hiç bir sete değişmem kılona göre max serisinden bi seçim yap ama bence xl al...

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@HaliliOzturk

819 ların "disc" modelleri yüksükleriyle birlikte "net 500gr" . 280gr lık revo teller ve 400 küsür gr lık XTR göbeklerle 1850gr lık süper bir set yapılabiliyor. Enduroya tercih ediyorum bu seti.

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
akış olarak mavic göbeklerdekı akıcılığı asla yakalayamassın ayrıca mavıc göbeklerde rullman kullanıldıı için bakımı ve onarımı çok kolay xtr göbeğin yatakları aşındığı zaman ne yapmayı düşünüyosun???

L.Yağiz

Daimi Üye
Tepki
68
@yetkin

abi cok pahalı satıyorlar, 465 ytl, metin bisiklette fiyati 200 dolar ama onlarda yok siparıslede cok gec gelecek galıba

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
arkadaşlar herkese yardımları için cok teşekkür ederim sonunda sizinde görüşlerinizle mavic crossmax xl modelini aldım:)yorumlarınızı bekliyorum görüşmek üzre.......