Jant sabitleyiciler hakkında (quick releases)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Selamlar,

Dün akşam jant göbeklerime bakım yapmadan önce jant sabitleyicileri sökerken hafif bir yamulma olduğunu hissettim. Bu hem önde hem arka sabitleyici de de elimle anlaşılır durumda. Sorularım;

- Bu yamukluk bana ne gibi sorunlar yaşatır?
    - Göbekte hasara yol açar mı?
    - Kırılma riski var mı?
    - Arka rublenin aktarma sorunu yaşar mıyım?
    - Rubleye güç uyguladığım zaman sorun yaşanır mı?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. ctorhan

ctorhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Problem olacağını sanmam quick release sıktığınızda çekiye zorlanır, örneğin ön jantı quick release olmadan maşaya oturtun bisikletin üzerindeki yükü quick releasin değil göbeğin taşıdığını görürsünüz. Ama içiniz rahat olması için başka bir bisikletinkiyle karşılaştırın derim.

İlginizi Çekebilir

4ii.jpg
Arkadaşlar kendi bilgimle özetleyecek yada tarif edecek olursam pedala aktardığımız gücü watt cinsinden ölçen ama süre ve ortalama hız gibi; eğime, rüzgara veya hava koşullarına göre çok fazla...
604136_10151528665302769_722716731_n.jpg
Bisiklet almak için sayısız sebep bulunabilir :) Kilo vermek de popüler sebeplerden biri... Ben, ilk yol bisikletimi aldığımda 3 ayda 11 kilo vermiştim. [ATTACH] Yeme alışkanlığımda da hiçbir...
2015-04-02 15.34.08.jpg
Arkadaslar yaklasik 10 dk once arkadas ile okul cikisi eve gelirken azicik dikkatsizlik ve sov yapma derdinden oturu 10 km ile giderken pat diye yan dustum. Bisikletin gidonunu arkadas tuttu onun...