Jant için yardım! Sedona 341

seriican

Üye
Tepki
8
İsim
Sercan Ökten
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaşlar. Sedona 341 (2013) kullanıcısıyım bisikletim daha 2 aylık ama sürekli masraf yapıyorum. Jant ve arka hidrolikten yana hiç içim rahat olmadı.

Jantımda yamulma meydana geldi daha doğrusu kaldırıma çok sert girdim ondan dolayı arka jantın bir bölümünde ezilme (içine göçtü) meydana geldi. Ne olduysa bütün sorunlar ondan sonra meydana geldi. Janta nasıl bir işlem uygulanabilir? Bide arka hidrolik frenimde sürekli bir balata sürtmesi oluyor. Heybe! koyduğumda dahada belirgin bir seslere kadar çıkabiliyor. Fren için bütün forumdaki yazılanları okudum, denedim ve hatta bildiğim bütün ustalara götürdüm hiçbiri bu sorunumu çözemediler. Freninde janttan yaptığını düşünmekteyim, çünkü aklıma bişi gelmiyor.

Jant garanti içerisinde değişime girebilir mi? Girse bunun hakkında nasıl bir yol izlemeliyim? Deneyen bilen ya da yapan varsa bilgilendirebilir misiniz?

Kısaca jant ve frenim için nasıl bir çözüm önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim. :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kısaca söylemek gerekirse, kullanıcı hatasından dolayı, jant yamulmuş, buda garantiye girmez, ayrıca frende sürekli bir sürtmeden bahsediyorsun heybeyide koyduğunda dahada sürtüyor diyorsun, bun sorunların başlıc sebebi janttır.
Bence yeni bir jant almaktan başka şansın yok, çünkü tamir yaptırsan bile artık randuman alamazsın. fren sisteminide biraz daha kaliteli frenle değiltirmelisin. Malesef durum böyle.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Aynı bisikletin ön jantını bir tanıdık ters etkiden dolayı çatlatmıştı.Sedona 100 liraya ön jantı,telleri ve göbeği yollamıştı buradaki bisikletçide jantı toplanmıştı.Jant 100 liraya mal oldu.Sadece yeni bir çember alsan eski telleri ve göbeği ona geçittirsen işçilik jant toplam 50 80 lira gibi bir fiyat tutar.

seriican

Üye
Tepki
8
İsim
Sercan Ökten
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Katlanır
@can akıncılar

Sedonaya mail attım ama geri yapılmıyor bir türlü bana, nasıl ulaşabilirim ki onlara onun hakkında bir fikrin var mı?