Jant çapak sorunu nasil çözülür ???

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar merhaba jant içindeki çapaktan dolayı dönem dönem lastik basıncı belirli bir noktaya kadar düşüyor ve orada kalıyor bu yüzden tekrar tekrar şişirmek zorunda kalıyorum.Tekerlekleri tamamen söküp jant içini temizledim iç lastiği,sibobu kontrol ettim problem bulamadım ancak düzelmedi ve lastik inme sebebi çapaktan olabilir dediler.Sizce kağıt zımpara vs ile jantın içini onarabilirmiyim sizce ne yapmalıyım ?

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@poyraz poyraz çapak nasıl bu sorunu yaparmış? zımpara işine hiç girme, tecrüben yoksa. en sağlamı ve kolay yöntem elektrik bandını gerdirerek bir kaç kat bantlama yapmak olacaktır. İç lastik kaliteside çok önemli. bodrumda 6 aydan beri yatan bisiklette cst lastikler var ve inanılmaz şekilde havasında zerre kaçma yok ama yeni diye aldığım bisiklette ne iç lastik kullanmışlarsa bir kaç günde bir hava basıyorum.

cst iç lastik tavsiye ederim.

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Ben Schwalbe Maraton XR Cramic Dış lastik ve Schwalbe iç lastik kullanıyorum. Bisikletim duvarda asılı ve duvar arasında ise kontrplak var. Teker yere bile değmiyor. Patlak vs. yok. 3 haftada bir hava basıyorum. Ben bıraktım artık peşinde koşturmayı. Basın hava gitsin. Jantta çapak falan yok öyle bir şey. Çapak ya patlatır yada patlatır. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@poyraz poyraz Dönem dönem düşüyorsa ve belli bir noktaya kadarsa sebebi çapak değildir çünkü çapak olsa patlaması gerekir...İç lastiğinizde suyla kontrol edin eğer bir patlak yok ise sibobundandır çok da problem değil, yaşanası bir olay :) Yapacak tek şey hava basmak :) Hımm ama patlak var ise ve tamiri sonrasında sorun devam ediyorsa arkadaşların da dediği gibi jant içine elektrik bandı sarın iki kat...

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Hocam capaktan değil o. Hava kaçırıyor sibop. Benim araba da yapıyor onu :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@poyraz poyraz 20-30 dk cok kısa bir süre sayılır.Ya küçücük patlak veya patlaklar var ya da siboptan kaçırıyor.Biraz fazla hava basıp su içerisinde gözlemleyin.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Gökhan G.

Aktif Üye
Tepki
118
1. lastiğini değiştirerek sonuca bak
2. dış lastik içinde ince sivri cisim olabilir
3. jantta çapak varsa demir file yada törpü gibi birşeyle çözersin
4. sibopta sorun varsa direkt at lastiği, olmuyor olamıyor
5. bisikleti koyduğun ortamda bir patlatıcı olabilir
6. şişirmek çok da sorun olan birşey değil, sık binilen bisikletlerde devamlı kontrol etmelisin zaten
7. yüksek psi şişiriyorsan daha hızlı kaçırıyor. atıyorum yani 100den 90a bir saatte düşüyorsa, 70den 60a beş saatte düşüyor

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
İdeal lastik basıncı lastiğin üzerinde yazar. [emoji4]