Jan teli ölçüsü yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında uygar türk tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. uygar türk

uygar türk Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Merhaba arkadaslar.bisiklet topluyorum ve almam gereken sadece jant telleri kaldi ama bir turlu tel olcusunu netlestiremiyorum.sizce asagidaki jant ve gobeklere gore hangi uzunlukta tel almaliyim...
    Ön göbek: lx hb t670 (v fren)
    Arka gobek: lx fh t670 (v fren)
    Jan: mavic xm719 (v fren )

Benim buldugum uzunluk: on sag-sol arka sol: 260mm arka sag:258mm

Jant 36 delik.yazmayi unutmuşum

Su ise bir el atacak yok mu :)
    leonard.io/edd/ adresinde verileri girince su cikiyor karsima:

On sag-sol: 261,2 mm
    Arka sag: 258,4 mm
    Arka sol : 260 mm

Bu sayilari nasil yuvarlamaliyim?
    On sag-sol 262 arka sag:258 arka sol:260 mi alayim

2. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Yazdiginiz rakamlara bakmadim , daha once bnde jant teliyle ilgili problemler yasamistim , sunu soylebilirim ki , cift katli jantlarda jant teli 3-4 mm uzun olsa bile jant bunu tolere edebiliyor. Kisa kalirsa yapacak bisey yok. Bunu ogrenmenin en pratik yolu , janti 8 adet tel ile ormek 4 u saga 4 u sola ve birbirlerine esit uzaklikta . klasik celik teller cok ucuz , cesitli boylarda 8 er tane alirsan pek bir maliyeti olmaz.

Yazdiklariniza bakmamamin sebebi yanlis anlasilmasin , o sekilde sorunu cozmek cok zor ve buradan istediginiz sekilde yardimi bulmaniz biraz zor.

Deniz bunu beğendi.
    uygar türk

uygar türk Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Tsk ederim cevabiniz icin...

4. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Nipelin minimum tutuşu ile maksimum tutuşu arasındaki mesafe 5 mm en az. O nedenle sıkıntı yaşamazsınız ama imkan varsa yazdığınız ölçülerde alın gitsin. Biz uğraştırıcı olsa da elimizdeki takımlarla gerektiğinde diş boyunu pafta ile uzatıp bir şekilde uyduruyorduk.

uygar türk bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

tatuirovki-samie-samie-37.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...
1430319843263-1tem865pty2hw-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2017-2-1_9-17-20.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...