İzolasyon süngeri en ucuz nerededir?

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Odamın duvarını sese izole hale getirmek istiyorum. Hepiniz bilirsiniz o siyah üçgen süngerleri. 50x50 süngeri internette en ucuz 5.50 liraya buldum gittigidiyorda.

İnternette ya da istanbulda şurda daha ucuza bulursun diyeceğiniz bir yer var mı? 4 Liraya filan alabilsem süper olur. 40a yakın alacağım.

Scudo

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.913
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir donem bateri calmak icin odayi izole etmeye calisan biri olarak yumurta viyolüne bakmani oneririm. Ucuza, cok miktarda alabilirsin, odanin tum duvarlarini ve tavanini kapatmak zorundasin.

• Beğen
Tepkiler: keremkucuk041

oflaz

Üye
Tepki
26
İsim
Doruk
Bisiklet
Mosso
bu tip malzemeri en ucuz karaköy perşembe pazarında bulabilirsin

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
Zeytinburnu demirciler carsisini tavsiye ederim, en uygun..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@specific
Yumurta kutusu satan yerler gördüm 200 tanesi 80tl filan yazıyor fakat hem şık durmuyor hem de darbe alınca direk ezilir, o yüzden istemiyorum. Zaten odayı tamamen değil de yan komşuya bağlı olan duvarı kapatacağım sadece
@oflaz
Orda bu tarz malzemeler görmedim daha önce ama?
@uussff
Oraya daha önce normal duvar kaplama straforlarından almaya gitmiştim. Akustik ya da izolasyon malzemesi de olduğunu bilmiyordum bir bakarım

Şuan bir sitede m2 fiyatı 14tl olarak buldum yani 50x50 3,5tlye geliyor gayet uygun geldi.

Kaliteli de birşeye benziyor. Fakat arayıp görüştüm, kurdan dolayı pazartesi listeyi güncelleyeceğiz dedi. m2 fiyatını 16tl civarına çıkartırlarsa 50x50 4tlye geliyor yine benim için makul bir fiyat. Muhtemelen burdan alırım

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@etkiliadamOrda ne ararsaniz bulursunuz, sadece bulmasi biraz mesele, 7 tane yol yuzlerce dukkan. 1-2 esnafa gidip nerede bulabileceginizi sormak isinizi daha kolaylastirabilir.

Eger alcipan ve boya isine girecekseniz, 7.5cm aluminyum profil icine knauf marka tasyununden(kasinti yapmayan) sikistirip 2 kat koyup alcipan ile kapatırsanız oldukca iyi bir sonuc elde edersiniz.
Hatta Profili duvardan 1 cm geriye monte edip duvara 1cm kalinlikta sert kopuk koyup ustuteki islemide uygulayabilirsiniz.

Birde bondeks isimli profesyonel bir malzeme var bu cok pahali geldigi icin knauf markaya yoneldim ben, oldukca memnun kaldim.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@etkiliadam

Bu tür yanıcı maddeleri evin duvarına kaplamak çok iyi fikir olmayabilir..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
O ürünün ses izolasyonu için değil akustik düzenleme için olduğunu hatırlatmak isterim. Stüdyolarda olması yankıyı engellemek için. Ses izolasyonu için yüzen oda tarzı bir şey yapmanız gerekiyor. O da oldukça pahalı bir şey.

• Beğen
Tepkiler: Iboil

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
Güzel motifli bir halı da iyi iş görür.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@etkiliadam Kardeşim selam
İncelediğin ürünler ses izolasyonu için yeterli değil. (SES,SU,ISI ,İzolasyon malzemeleri satan bir firmada uzun süredir çalışıyorum )
Öncelikle viyol formatındaki ürünler genellikle tavanda kullanılır.
Ama her şeyden önce ses yalıtımı yapacaksan; titreşimlerin duvar, zemin, sütün, kiriş gibi yerlerden yayıldığını unutmaman gerekir.
Yani önce zemini sonra da duvarları ve tavanı yalıtman gerekecek.
Sadece duvara yada tavana bu ürünleri uygulayacak olursan boşuna para harcamış olursun.
Fiyat bakımından en uygun ürünleri demirciler sitesi 3. ve 7. yolda bulabilirsin.
Ayrıca bir arkadaş ürünlerin yanıcı olduğundan bahsetmiş. Bu konuda da dikkatli olman gerekli.
Ses yalıtım ürünleri genellikle PU dan üretilir. Yangın yürütmeyen ürünler de var fakat maliyetleri çok yüksek.
Bol şans.

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Deniz A

Hocam tüm bilgiler için teşekkür ederim. Yangın konusunda dikkatli olurum, bahsettiğiniz yerlere de gidip bakarım kolaylıkla. Fakat sormak istediğim iki husus var.
1- Demirciler sitesinde yalıtım malzemesinin m2'sini en ucuz ne kadara bulabilirim
2- Konuda bahsettiğim gibi odamın yan tarafı komşunun yatak odası ve gece belli bir saatten sonra yüksek sesle konuşunca rahatsız oluyorlar. Yani benim niyetim sesi tamamen yalıtmak vs. gibi şeyler değil. Sadece ses yan daireye çok gitmesin istiyorum. Bunun için de dediğini gibi hem zemini hem kolonları hem duvarı kaplamak zorunda mıyım? Sadece duvarı kaplamak ya da sadece belli bir bölgeyi kaplamak sesin doğrudan gitmesine bi nebze etki etmez mi?

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@etkiliadamHocam sizinle ayni sebepten bahsettiğim sekilde evimde izolasyon yaptım.
esimin ofisinde ise odayi 2 ye böldüm 2 alcipan arasi 2 kat knauf kullandim, hic ses gecmiyor. Knauflarin paketini 80tl ye aldim gecen sene bu zaman ama 1 paket kac m2 yapiyor hatırlamıyorum.

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uussff Hocam alcipan ve boya isine bulasmak istemiyorum iste sorun o

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@etkiliadamHaklisiniz, toz kesin olacak..

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@etkiliadam
Kardeşim m2 fiyatları ürünün niteliğine göre değişir
Yada yukarıda örneği verilen knauf vb markaların insulation yada taşyünü ürününü kullanabilirsin
Fakat bu malzemeler finiş malzeme değildir m2 fiyatları 7,10 tl civarında değişir fakat üzerine lçıpan uygulaman gerekir
Ayrıca bir duvara herhangi bir ürün kullanman fayda sağlar ama sesi kesmez

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Deniz A
Fayda sağlar derken, giden sesin azalmasını sağlar ama tamamen kesmez diyorsunuz di mi? Eğer öyleyse işime yarar

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti