İzmit'te Makam Aracı Yerine Bisiklet

Bedreddin

Aktif Üye
Tepki
94
İZMİT - İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yazılı açıklamasında, ''İzmit'i seviyoruz, bisiklete biniyoruz'' sloganıyla bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Gelişmiş ülkelerde insanların işlerine bisikletle gidip geldiğine işaret eden Doğan, şunları kaydetti;

''Avrupa ülkelerinde bisiklet kullanımı 15-20 yıl gibi bir süreç almıştır. İzmit'te de bir yıldan beri bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Hedefimiz İzmit'i bisiklet kullanımında Türkiye'ye örnek kent haline getirmektir.
Haberin devamı ↓reklam

İzmitlilerin bisiklete ilgisi her geçen gün artıyor. Ben de yakında evimden belediyeye bisikletle gidip geleceğim.''

(link)

Sevindirici bir gelişme. :)

Scudo

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Helal olsun.İzmit Belediye başkanını spora verdiği destek nedeniyle zaten hep takdir etmiştim.Birde gerçekten işe bisikletle gidip gelirse gönlümde taht kuran tek siyaset adamı olacak :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Teşekkürler başkan..Izmıtte bisiklet kültürünün gelişmesi sevindirici ancak GEBZE'yede bi el atsanız izmit aşamasından sonra cok memnum kalırız :)

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Helal olsun vallahi. Eğer başkan bunu yaparsa biz de İstanbul'dan kalkıp onunla pedal çevirmeye geliriz.

serhad

Forum Demirbaşı
Tepki
1.051
Yanlış anlaşılmasın: Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı değil İzmit belediye Başkanı. Yani Gebze ile ilgisi yok.:)
@Semih DORU

burhan ceylan

Daimi Üye
Tepki
191
işim geregi izmit'e on gün de bir gidip geliyorum. çok güzel bir şehir. belediye başkanını kutluyorum almış olduğu karardan dolayı.:in: paylaşım için teşekkürler

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
her belediye başkanı ve sorumlu yöneticiler keşke bu kadar duyarlı olsa da bisikletin insan hayatındaki yerinin kavrayabilse.

Tepki
59
@FREEKARTAL

İzmit Belediye Başkanının bu açıklamasından sonra merakla o günün gelmesini bekliyordum. Yok gelmez derken geçen haftalarda şu haberi okudum ve mutlu oldum =) (link)

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
Kocaelide yaşayan birisi olarak insan odaklı bir yönetim güttükleri ve şehrin çevre düzenlemesi , yaşlı ve engellilere yönelik yaptıklarıyla,öğrencilere yönelik yardımlarıyla bütün bunlara ek olarak bisikletin gün begün hayata girmesine yaptıklarıkatkılarından dolayı bütün belediye başkanlarına ve çalışanlarına buradan teşekkür ediyorum. Kocaelide yaşamaktan gurur duyuyor ve zevk alıyorum. Darısı diğer şehirlerin başına diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bora Borahan

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Bisiklet
Bianchi
İzmit Gölcük arası çok gidip geliyorum. Yol parasındanda kurtuluyorum.....:D

ercan o&o

Üye
Tepki
169
İzmit Belediye Başkanı Sn. Dr. Nevzat Doğan bisiklete gerçekten hak ettiği önemi veren, bölgesinde bisiklet yolları, parkları, eğitim alanları yapılmasını sağlayan bir kişidir. Yaptıklarından dolayı önünde saygıyla eğilirim:) :

http://www.tuzcular.com/bisiklet/nd1.jpg

Kızıyla birlikte hafta sonları bölgesindeki bisikletseverlerle toplu olarak bisiklete binen onlara kahvaltılar düzenleyen Sn. Doğan'ın her zaman arkasında olmalıyız:D :

http://www.tuzcular.com/bisiklet/nd2.jpg

Selamlar, sevgiler, bisikletle kalın
Ercan TUZCULAR