İzmir

Asmirk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.206
@Mustafa Volkan Koca

Mustafa Arkadaşımızın dediği gibi arkadaşlar İzmir'de perşembe akşamları hem Karşıyaka'dan hem de Göztepe'den hereketle pedal basıyoruz.Göztepe'de Sayın Muhlis Dilmaç abimizin perşembe akşamı ve Karşıyaka'da ise Ege Pedal Bisiklet Platformunun düzenlediği perşembe akşamı turu mevcuttur. Yeri geldiğinde istikamet üzerinde genelde Alsancak tarafında oluyor karşılaşıyoruz ve harika görüntüler oluyor. İzmir'imizin bisiklet konusunda ne kadar şanslı bir şehir olduğu burdan da gözüküyor. :)

Scudo

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
Böyle gruplar her ile nasip olmaz çok şanslıyız perşembe akşamı grupları var hemde 2 tane, iki grubumuzda oldukça kalabalık gruplar herkesi davet ediyoruz buradan iki grubada dileyen gelip katılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Asmirk

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
merhaba arkadaşlar
benim gibi genelde sabah ta bisiklete binmeye müsait olanlar bu sayfa üzerinden organize olup Buca da yada Buca dan kısa sabah turları yapabiliriz

ocanakci

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Lapierre
mrblar. biz de manisa-izmir-manisa yaptık. manisadan sabuncubeli; izmirden sabuncubeline göre biraz daha kolay geldi. belki sabahın erken saatlerinde yola çıktığımızdandır. bir kere mola verdik. yalnız izmirden geliş, havanın sıcak olmasından mı,yoksa biriken yorgunluktan mı biraz daha zor geldi. ama kesinlikle yapılması gereken bir yol. süper zevkliydi.

• Beğen
Tepkiler: MehmetArsLan

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Selam.
İzmir - Manisa arası bence çok keyifli. Ben Bornovadan Manisaya kısa kısa molalarla, kendimi sıkmadan 1.5 saatte gidiyorum. Fakat sıcak havada sürüş tam bir eziyet. İzmir den Manisa ya sabah erken saatte sorun olmuyor fakat dönüşte akşam saatleri asfalt yanıyor ve çok zorlanıyorsunuz. Saatleri ayarlamakta fayda var tabii ki. Akşam dönüş sıcak, gece dönüş tehlikeli bir orta yol bulmak lazım.
Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: ocanakci

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
sabah 7 de çevik 1 den hareketle kaynaklara gidip kahvaltı yapıp geri gelmeyi planlıyorum sizede uyarsa her sabah gidebiliriz

berkay iriyarı

Daimi Üye
Tepki
285
bende gelmek isterim ama ben çevik 1 e gelmeyim çünkü buca koopta oturuyorum siz kaynaklara körü altından mı gidiyorsunuz otobandan mı eğer köprü altından gidiyorsanız ben size köprü altından katılırım saat tam kaççta gelirseniz beni forumdan bidirim ben çıkarım zaten bizim evde kuruçeşmedeki yeni yapılan camiye yakın iki dk ya köprü altındayım....:)

• Beğen
Tepkiler: yiğit karataş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
önemlidir
ulaştırma bakanlığı çağrı merkezi

0216-4442402

alo deyin dertlerinizi anlatın isteklerinizi sıralayın alo deyin mail atmaktan daha etkilidir evet forumda şu anda toplam 735 kayıtsız ve 399 kayıtlı var

1-trenlerde bisiklet parası vermek istemiyoruz
2- adapazarı treninin yük vagonu geniş olmalı ve tüm seferlerde olmalı

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
bende iş çıkışı manisaya gidip gelmek istiyorum fakat kamyonlar beni korkutuyor.
sabuncu beline gelene kadar yol geniş ve genelde düzlük. sabuncu belinde herhangi sorun yaşanır mı sizce. genelde kamyonlar çok sağdan gidiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ocanakci

styli

Üye
Tepki
17
bende uygun olduğum zamanlarda size katılabilrim.. buradan haberleşiriz tekrardan..

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
@ilkerikier

Evet çok sağdan gidiyorlar fakat yaklaşırken genelde uyarıyorlar. Yani 10 kamyondan 7 si korna çalıyor diyebilirim. Bence sorun yaşamazsın. Karanlıkta işler değişir tabi ki ama genelde kask aynası kullanmak faydalı olabilir.

ocanakci

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Lapierre
@ilkerikier

ben de kask aynası mevcut. pek o korkuyu hissetmedim desem yeridir.

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
@Korhan Nas

Mustafa giderken veda bile etmedi ne dönsün istemiyom :mad: :mad:

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
2000 yılında sayısı 35 ile 50 arasında değişen İzmir Bisiklet Camiası, bugün aldı başını gitti.Ben bunda özellikle 2006 yılında hızla yayılan ve gelişen bisiklet mağzalarının ve de internetin çok etkili olduğuna tanık oldum.Bazı mağzalar, sporun tanıtılması ve sevdirilmesinde güzel işler yapmıştı ve sayı hızla arttı.
Bana göre şuan güzel şehrimizin tek eksiği, bisiklet yarışçısı ve profesyonel bisiklet sporucusunun sayısının çok az olması ya da kurumsal bir çatı altında spor yapamamasıdır.

Saygılarımla
Fatih ERTÖRÜN