izmir'den manisa'ya gitmiş olanlar

ocanakci

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
275
Bisiklet
Lapierre
bende iş çıkışı manisaya gidip gelmek istiyorum fakat kamyonlar beni korkutuyor.
sabuncu beline gelene kadar yol geniş ve genelde düzlük. sabuncu belinde herhangi sorun yaşanır mı sizce. genelde kamyonlar çok sağdan gidiyorlar.
ben de kask aynası mevcut. pek o korkuyu hissetmedim desem yeridir.

BF Okuru

Üye
Başlık
0
Tepki
51
arkadaşlar aranıza kabul ederseniz ben de katılmak isterim kondisyonumdan tam emin olmamakla birlikte :D bir gün içindeki en uzun yolum foçaya gidip gelmek oldu 127 km ama yalnız başına yokuşlar ve bozuk yol sıkıyor yahu :)
MRB BENDE FOÇAYA TEK BAŞIMA GİDİP GELDİM SIKICI OLUYOR VARSA YOL GURUBU KATILMAK İSTERİM

Tepkiler: ocanakci
Başlık
4
Tepki
5
ben de bir kaç defa izmir-manisa turu yaptım tek ve arkadaşla özellikle inişler çok keyifli yoldaki radar ekranında iniş hızım 76 km idi ondan önce daha hızlı gittiğimi hatırlıyorum =) bornova metrodan manisa garajı tam iki buçuk saat sürmüştü molalar dahil o zaman km sayacım yoktu kamyonlar bazı yerlerde zorlayabilir ama büyük problem değil açıktan gidiyorlar zaten gece çıkarsanız arka çakar şart iyi pedallar ;)

Tepkiler: ocanakci

Guanzo

Aktif Üye
Başlık
4
Tepki
111
İsim
Mehmet
Bisiklet
Ghost
Bu yolu kullanan var mı hala? Riskli mi halen?

Burak B.

Üye
Başlık
2
Tepki
144
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
Kask aynası ile Emniyet şeridinden gidilirse risk az. Emniyet şeridi zaman zaman 3 bisiklet genişliğine ulaşabilir, zaman zaman 1 bisiklet genişliğine düşer. Sağ giriş çıkışları az, çiçekli köy yol ayrımında dikkatli olunması gerekiyor. Üst tepe noktasına ulaştıgında terli olan termalleri kuru ile değiştirip ve rüzgarlık giymenizi öneririm şu anki serin havalara göre. Uzun bir iniş başlıyor zaman zaman 70km/s hızlara ulaşabilirsin. 2 kez gittim manisaya konaktan ve manisadan degirmendere ve menemenden bostanlıya geçtim. Kondisyonun varsa çok güzel rotadır :)

Burak B.

Üye
Başlık
2
Tepki
144
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
@Cem cm Frenlerin bakımlıysa hiç sorun olmaz, hava rüzgarsız ve bisikletim yol bisikleti tarzıysa 50-60 arası gayet güvenli olur. Frenleri arada bir pompalayarak hızı sabit tutabilirsin, sürekli basılırsa sıkıntı olabilir ısınması açısından.

Tepkiler: Çağdaş78

Burak B.

Üye
Başlık
2
Tepki
144
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
@Cem cm İzmir fuardaki hızlı trendeki gibi aşağı inişli bol eğimli virajlardan geçiyorsun, keyifli oluyor :)

Tepkiler: Çağdaş78

Kunget

Forum Demirbaşı
Başlık
11
Tepki
523
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Bu aralar gitmeyin yol çalışması var bir bölümde tek şeride düşüyor

Başlık
0
Tepki
6
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Merhabalar. Bu yakınlarda İzmir - Manisa - İzmir turu düşünüyoruz fakat Sabuncubeli Tünelil açıldığından dolayı diğer yolun durumunu bilmiyorum. tünele de bisiklet almadıklarından ötürü nasıl bir yol izlenebilir?
Şimdiden teşekkürler.

Başlık
0
Tepki
6
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Sabuncubeli tüneli açıldıktan sonra diğer yolun durumu nedir?
Bisikletle İzmir - Manisa nasıl yapılabilir?
Eski yol kullanılıyor mu? Yoksa tünel açıldıktan sonra kapandı mı?

C.Koc

Forum Bağımlısı
Başlık
25
Tepki
1.162
İsim
Cem
Bisiklet
Cube
Bir Manisalı olarak en çok yapmak istediğim turlardan biri ama iş nedeniyle Manisa da yaşamıyorum anca yıllık izinlerde geliyorum Manisa ya o sırada da bisikleti alıp hadi ben bir bornova yapıp geleyim demek olmuyor emeklilikte inşallah :)

Başlık
11
Tepki
238
Bisiklet
Salcano
@DarkVsLight manisa merkezse kasdettiğiniz yeni açılan tünelden ya da eski sabuncubeli tarafından gidebilirsiniz veyahut menemenden 20 km sürüp muradiyeden merkeze varabilirsiniz menemen yolu çok daha temiz ve de genelde yokuş aşağısı ve de daha az rüzgar aldığı için şiddetle tavsiye ederim

Tepkiler: DarkVsLight
Yukarı Alt