izmir'den manisa'ya gitmiş olanlar

aslimdayok

Üye
Başlık
11
Tepki
5
böyle birşey düşünoyrum;) .bu yolu daha önce gitmiş olanlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim

bir de gidiş ve dönüş kaç dk?

teşkkurler

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Başlık
65
Tepki
179
Bisiklet
Mosso
selamlar...

ben manisa lıyım zırt pırt izmire gidip geliyorum ne öğrenmek istiyordunuz...

Cewdeath

Üye
Başlık
0
Tepki
0
otobüsle 45 dk sürüyor bisikletle baya sürer dik yokuslu bir yol

mathcup

Daimi Üye
Başlık
12
Tepki
177
İzmir manisa arasını hergün otostopla gidip geliyorum :). Bu yolda gecenin köründe yolda kaldığım zifiri karanlıklarda otostop çektiğim çok oldu :). İyi bir kondisyon olmadan manisa dan sabuncu beli 1.5 saat sabuncu belinden bornova yarım saat sürüyor. İzmirden geliş içinde pek farklı değil. Düzenli olarak bisiklet süren ve uzun mesafeler yapan biriyseniz bu süre daha da kısalır. Ayrıca sabuncu belinden bornovaya gelirken bisikleti tutmakta zorlandığım yerler olmuştu :) ve aldığım keyif tarif edilemezdi . Biran önce gidin bu yolu derim kondüsyonunuz olmasa bile gidersiniz ; 3 kere değilde 8 kere dinlenirsiniz ama bir şekilde gidersiniz.

selamlar...

ben manisa lıyım zırt pırt izmire gidip geliyorum ne öğrenmek istiyordunuz...
Siz yol bisikleti kullanıyorsunuz sanırım bir kaç defa sabuncu belini kamyonlara tutunarak çıkan bir bisikletçi görmüştüm siz olabilir misiniz ?

2 nisan tarihi itibariylede whistle marka yol bisikleti kullanan birini gördüm izmir e doğru geliyordu o da mı sizdiniz yoksa ?

Tepkiler: ocanakci

çağrı kolçak

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
162
manisadan izmire geliş biraz zorlayabiliyo genellikle çıkış oluyo haliyle ama izmir yönü harika bence o tepeyi aştıktan sonra.yol da kaliteliydi en son hatırladığıma göre.

ocanakci

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
275
Bisiklet
Lapierre
mrblar. inşallah bizde akhisardan izmir'e günü birlik gel-git yapacaz. herhalde zorlanmayız

Ferhat Şener

Forum Demirbaşı
Başlık
20
Tepki
571
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar İzmir'den Manisa'ya ilk Bornova'dan Çiçeklşi Köyüne 9km tırmanış yapıcaksınız tatlı bir tırmanış eger ruzgar karsınızdan esmezse....

Gidiş ve dönüş zamnı size ait performansınıza bağlı yani;)Kendinize yakın performansı aynı arkadaslarınızla gelip giderseniz daha hızlı gelmiş olursunuz;)...
Sadece tırmanışlarda değilde inişlerde dikkat etmek gerekiyor....

Tepkiler: ocanakci ve muher

muher

Üye
Başlık
12
Tepki
33
çok zorlayacağını sanmıyorum , aracım ile 9 dakikalık bir rekorum var :) virajların o kadar sert olduğunu düşünmüyorum . Tırmanış açısındanda rahat geçer diye umud ediyorum. Manisayı bizde düşünüyoduk . dilerseniz irtibata geçelim , güzel bi tur düzenleyelim derim .

ayakkabi

Üye
Başlık
0
Tepki
27
arkadaşlar aranıza kabul ederseniz ben de katılmak isterim kondisyonumdan tam emin olmamakla birlikte :D bir gün içindeki en uzun yolum foçaya gidip gelmek oldu 127 km ama yalnız başına yokuşlar ve bozuk yol sıkıyor yahu :)

Başlık
0
Tepki
44
Arkadaşlar İzmir'den Manisa'ya ilk Bornova'dan Çiçeklşi Köyüne 9km tırmanış yapıcaksınız tatlı bir tırmanış eger ruzgar karsınızdan esmezse....

Gidiş ve dönüş zamnı size ait performansınıza bağlı yani;)Kendinize yakın performansı aynı arkadaslarınızla gelip giderseniz daha hızlı gelmiş olursunuz;)...
Sadece tırmanışlarda değilde inişlerde dikkat etmek gerekiyor....
Merhaba,

Biz bu hafta Bornova - Sabuncubeli - Çiçekliköy - Yakaköy - Ulucak - Belkahve - Bornova turunu yaptık.

Katedilen Mesafe: 31 km
Pedal Basılan Süre: 1:51'50''
Ortalama Hız: 16.40 km/h
Maksimum Hız: 68.04 km/h
Toplam Molalar: 40 dakika

Çiçekliköy kavşağı yaklaşık 6-6.5 km. Zorlayıcı ve fakat çok keyifli. Araba ile gidip gelen arkadaşların tecrübelerini yazması gerçekten eğlenceli olmuş.

Gidiş-gelişden ziyade bence bir sabah erkenden çıkıp tek yönlü bir tur yapmanız yönünde.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

ocanakci

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
275
Bisiklet
Lapierre
mrblar. biz de manisa-izmir-manisa yaptık. manisadan sabuncubeli; izmirden sabuncubeline göre biraz daha kolay geldi. belki sabahın erken saatlerinde yola çıktığımızdandır. bir kere mola verdik. yalnız izmirden geliş, havanın sıcak olmasından mı,yoksa biriken yorgunluktan mı biraz daha zor geldi. ama kesinlikle yapılması gereken bir yol. süper zevkliydi.

Tepkiler: MehmetArsLan

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Başlık
100
Tepki
1.189
Bisiklet
Specialized
Selam.
İzmir - Manisa arası bence çok keyifli. Ben Bornovadan Manisaya kısa kısa molalarla, kendimi sıkmadan 1.5 saatte gidiyorum. Fakat sıcak havada sürüş tam bir eziyet. İzmir den Manisa ya sabah erken saatte sorun olmuyor fakat dönüşte akşam saatleri asfalt yanıyor ve çok zorlanıyorsunuz. Saatleri ayarlamakta fayda var tabii ki. Akşam dönüş sıcak, gece dönüş tehlikeli bir orta yol bulmak lazım.
Kolay gelsin.

ilkerikier

Daimi Üye
Başlık
22
Tepki
253
bende iş çıkışı manisaya gidip gelmek istiyorum fakat kamyonlar beni korkutuyor.
sabuncu beline gelene kadar yol geniş ve genelde düzlük. sabuncu belinde herhangi sorun yaşanır mı sizce. genelde kamyonlar çok sağdan gidiyorlar.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Başlık
100
Tepki
1.189
Bisiklet
Specialized
bende iş çıkışı manisaya gidip gelmek istiyorum fakat kamyonlar beni korkutuyor.
sabuncu beline gelene kadar yol geniş ve genelde düzlük. sabuncu belinde herhangi sorun yaşanır mı sizce. genelde kamyonlar çok sağdan gidiyorlar.
Evet çok sağdan gidiyorlar fakat yaklaşırken genelde uyarıyorlar. Yani 10 kamyondan 7 si korna çalıyor diyebilirim. Bence sorun yaşamazsın. Karanlıkta işler değişir tabi ki ama genelde kask aynası kullanmak faydalı olabilir.

Yukarı Alt