İzmir'den Bodrum'a 580 Km Sevgi(!) ile Pedallıyoruz. [15 Nisan-24 Nisan]

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Kayıt
6 Mayıs 2015
Başlık
21
Mesaj
248
Tepki
1.085
Şehir
Antalya
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
Merhaba bisikleti ve doğayı seven; bisikleti bir yaşam şekline dönüştürebilmiş arkadaşlar,

Kendimize "Pedalperest" dedik. Çünkü kendimizi en özgür ve en mutlu hissettiğimiz anların hayallerimize pedallarken ki duygular olduğunu farkettik. Keşfederek, deneyimleyerek, sorgulayarak ve en önemlisi öğrenerek yaptığımız yolculukları sizlerle paylaşmayı istedik. "Özgürleşebilmenin yollarını ararken bulduk kendimizi, hayalperestliğe pedalperestlik ekledik."

Şuana kadar yaptığımız bir çok turdan sonra bizim için bir rekor sayılabilecek yeni bir tura başlıyoruz. 15Nisan-24Nisan tarihlerinde İzmir'den Bodrum'a 580 km boyunca pedallayacağız. Yolculuk rotasını hazırlarken direk bir rota oluşturmak yerine köy ve görülmeyi bekleyen bir çok yeri turumuzun asıl güzergahı yapıyoruz. Karaburun'da güneşi batırmayı, Çeşme'de rüzgarla mücadele etmeyi, Sığacık'ta Türkiye'nin en sakin beldesinde huzurlanmayı, Şirince'de kıyametin kopmasını beklemeden sıcak şarabımızı içmeyi, Bafa Gölü kıyısında çadırımızdan yıldızları izlemeyi, Bodrum'a ulaştığımız da beyaz evlere merhaba demeyi planladık ! Yol üzerinde çok uzunca sürelerdir terk edilmiş rum köylerini, antik kentleri gezmeyi ve kıyılardan yunan adalarını selamlamayı çantamıza bonus olarak koyduk. Geri sayım başlasın, bu heyecana bizimle birlikte ortak olun... :)

TUR ROTASI PLANLAMASI:

İzmir - Bodrum Rota.jpg

Şuana kadar yaptığımız bir çok turda olduğu gibi paylaşımlarımı bu başlık üzerinden her günün sonunda aktif bir şekilde sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Gün içerisinde nerede olduğumuzu ve anlık paylaşımlarımızı takip etmek isterseniz ve iki bisikletsevere yeni kurdukları bu blog adreslerinden destek olmak isterseniz sizleri "instagram" ve "facebook" hesabımıza da bekliyoruz. Bizi sosyal medyadan'da takip ederseniz ayrıca çok mutlu oluruz.

FACEBOOK HESABI :
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

İNSTAGRAM HESABI :
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


res1.jpg
FOTO: BEYDAĞLARI MİLLİ PARKI

Daha Önce Yapmış Olduğumuz Turları Merak Edenler Olursa; Linkler Hemen Aşağıda:

[ANTALYA-OLİMPOS] Antalya'dan Olimpos'a Sevgi(!) ile Pedallıyoruz...

[ANTALYA-GÜLLÜK DAĞI TERMESSOS] Antalya'dan güllük dağı termessos milli parkına pedalladık (rakım: 1050 metre)

[ANTALYA-DOYRAN] Antalya'dan Doyran'a Sevgi(!) ile Pedalladık...

[MERSİN-ANAMUR-ERMENEK][TOROSLAR] 0'dan 1700 Metreye 7 gün 700 Km (Mersin-Boğsak-Aydıncık-Anamur-Abanoz Yaylası-Ermenek-Mut-Silifke)

 

En beğenilen 5 mesaj

  cagdascaneroglu

  Daimi Üye
  17
  TUR GÜNLÜKLERİ:

  1.GÜN: İZMİR-KARABURUN (120KM)

  İzmir - Karaburun arasını 110 km olarak planlasakta tahminlerimizden 10 km daha fazla yaparak günü tamamladık. Antalya'dan gece saatlerinde otobüsle çıktığımızdan dolayı sabah erken saatlerde İzmir otogarda olduk. Tur planlamamızın hatalı bazı yanlarını yolda deneyimledikçe öğrendik Uzun ve yorgun geçen bir otobüs yolculuğundan sonra 120 km pedallıyor olmak tur planlamamızın en hatalı yanıymış...

  20160415_205848.jpg

  Otogara otobüsümüzün kalkış saatinden 1 saat önce geldik. Firmanın sorun çıkartmaması için ilk bagaj koyan biz olalım diye.

  20160415_214215.jpg

  Kamilkoç'a bu konuda diyecek söz bulamadım. Gerek acentanın yardımı, gerekse muavin ve şöförün tavırları bizi daha da mutlu etti. Sonuçta bisikletlinin kabul görmediği bir yerde; " bisikletli yolcu " mantığını kurgulamış bir otobüs firması büyük bir başarı. Başarılı olmaya devam etsinler, biz de bol bol onları tercih edelim...

  20160416_072840.jpg

  İzmir otogarda indikten sonra Liman tarafından Alsancak sahile doğru pedalladık.

  20160416_073120.jpg

  Uzun ve keyifli bir bisiklet yolunda sürmek harika bir duygu... Ama karnımız çok aç ve 7 saat süren yolculuk süresince uykumuzu tam alamadık. Hızlı davranmalıyız çünkü hedef rampalar ve virajlarla dolu Karaburun...

  SJCM0032.jpg

  Bisikletli; Mehmet Abi ile tanışıyoruz. Bir öz çekim yapmadan gitmiyoruz

  IMG_20160416_095129.jpg

  Konak saat kulesine kadar yavaş yavaş yüzümüze değen rüzgarla birlikte pedallıyoruz. Saat kulesinde tam fotoğraf çektirecekken; güvercinlere yem veren güzel insan bizi yönlendiriyor ve 2 bardak yemini bizim için yere dökerek bu fotoğrafın ortaya çıkmasını sağlıyor

  Etrafta kahvaltı yapılacak yerler arıyoruz ama saat çok erken olduğu konakta bulamıyoruz. Inciraltı'na doğru pedallamaya devam ediyoruz. Yol tadilatları nedeniyle; Inciraltına giderken bisiklet yollarında çok sayıda kesintiler mevcut...

  SJCM0034.jpg

  Yeliz birazcık yorgun. :) Uykusuzluk en büyüğü... Kahvaltımızı yapıp, keyfimizi yerine getirmek üzere kahvaltılarımızı bekliyoruz.

  20160416_110622.jpg

  Narlıdere sahilde bir mola verip denizi seyrediyoruz.

  SJCM0044.jpg
  SJCM0040.jpg

  Urla tabelasını görünce hemen durup bir fotoğraf çekiniyoruz. :)

  20160416_110647.jpg

  Bol bol dinlenerek ve yavaş tempoda giden yolculuğumuza daha Karaburun'a uzun bir yol olduğu aklımıza gelince; hızlı tempo yapmaya karar veriyoruz

  20160416_140421.jpg

  Yüksek Teknolojinin oradan Karaburun yol ayrımına girdiğimiz anda acıktığımızı fark ediyoruz ve hemen gölge bir yere çekip konservelerimizi miğdemize gönderiyoruz. :)

  SJCM0067.jpg

  Rampalar Balıklıova köyünden sonra daha da sertleşiyor... Yeni açılan yoldan gittiğimiz için köyleri daha yukarıdan görüyoruz ve daha dik eğimlerle boğuşuyoruz. Eski yol yerleşim yerlerinin içinden geçiyor, bol viraj var ama eğimin yeni yola nazaran daha az olduğunu düşünüyoruz. Siz siz olun bisikletle eski yolu tercih edin. Hem daha çok yer görür hemde daha keyifli yollarda pedallarsınız.

  20160416_162335.jpg

  Balıklıova köyünün yukarıdan görüntüsü.

  20160416_162343.jpg

  Karaburun'a daha 40 km kadar var. Yorgunluk biraz baş gösterse de birbirimize moral yüklemeye devam ediyoruz

  SJCM0051.jpg

  Yolun görsel güzelliği gerçekten bizleri mest ediyor ama yavaş yavaş saat ilerliyor ve Karaburun'a varıp çadırımızda dinlenmek istiyoruz...

  SJCM0054.jpg

  Rampalar bitmedi, devam ediyor :)

  20160416_161447.jpg

  Rampalar psikolojimizi zorlamaya başladıkça beyin sürekli motive olacak birşey aramaya başlıyor.:)

  SJCM0072.jpg

  IMG_20160417_222711.jpg

  Bu fotoğrafı çektiğimiz sırada Karaburun'a 25 km var. Aşağıda görünen yer Balıklıova köyü. Süreç içerisin de öyle derin duygular hissettik ki... Kelimelerle tarif edilmesi gerçekten çok güç olurdu... Yolların eğim düzeyi, sıcak ve en kötüsü yetersiz erzak alımı psikolojik eşik noktamızda bize çok zor anlar yaşattı.


  Karaburun'a akşam saat 19:30 gibi ulaştık. Toplamda 1570 metre tırmanış yapmıştık ve uykusuzduk. Karaburun merkezi 5 km geçince sağa bir yol sapıyor. Kamp arayışımız yorgunlukla birleşince içinizde ki ses size "nereye olursa olsun kuralım" diyor. Kamp alanına uzunca bir yokuş inişinden sonra kampın daha sezonu açmadığını ve burada kalamayacağımızı öğreniyoruz. Ama bizim bırakın bisiklet sürmeyi bir metre adım atacak halimiz bile yok... Üstüne üstlük hava zifiri derecede karanlık... Kamping öyle bir yerde ki; karşısında Yunan adaları var, hiç bir telefon operatörü çekmiyor ve telefona gelen mesaj Yunanistan'a hoşgeldiniz Gülsek mi ağlasak mı bilemedik... Dolungaz kamp alanından - Karaburun merkeze tekrardan zorlu bir şekilde ulaşıyoruz ve günü bu şekilde tamamlıyoruz. Süreç içerisinde tanıdığımız ve bize yardımı dokunan bir çok insan oldu. Ciddi bir kaç sorun yaşadık. Sizleri burada bu sorunları uzun uzun anlatarak kötü hissettirmek istemedik... Bu durumda bize telefonda sorunları çözmek konusunda ciddi desteği olan bisikletforum üyesi @tolgaizgur 'a teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bisiklet ve bisikletle yapılan yolculuğun belli riskler ve tehlikeler içerdiğinin farkındayız... Ama yaşanılan hiç birşeyin bizi tutkumuzdan ve hayata bakış açımızı değiştiren bu güzel şeyden vazgeçirmeyeceğini bir kez daha anlamış oluyoruz... :)

  SJCM0074-01.jpeg

  Karaburun'dan güne merhaba. :)

  Şuanda Çeşme'ye ulaştık. Bugünü burada dinlenerek geçireceğiz. Karaburun-Çeşme 2. Gün tur yazısını akşama yazmaya çalışacağım.

  Herkese keyifli günler diliyoruz.

  cagdascaneroglu

  Daimi Üye
  13
  3.Gün Çeşme - Alaçatı'da Dinlenme.

  4.Gün: Çeşme-Sığacık(85km)

  Merhaba konuyu takip eden bisiklet sever arkadaşlar;

  Bugun sabah saat 6:00'da uyanarak Çeşme'den Seferihisar Sığacık'a doğru pedallamaya başladık.

  Çeşme'den Urla'ya kadar olan rampaları hızla atlatabilmek için günün erken saatlerini tercih ettik.

  SJCM0307.jpg

  Çeşme'den rüzgar değirmenleri. Sabah güneşiyle daha bir güzel duruyor.

  SJCM0313.jpg

  Yolda irili ufaklı bir çok gölet mevcut; hemen fotoğrafı çekiyoruz.

  SJCM0316.jpg

  Yeliz'in ayak diz kapağında zorlamaktan dolayı ciddi bir ağrı baş gösteriyor. Yine de mücadele ediyor yokuşlarla... Ağladığı oldu ağrıdan, bırakalım dedim. Bırakmadı... Bir kez daha doğru kişiyi seçtiğimi anladım. :)

  SJCM0321.jpg

  Turcu arkadaş Onur'la karşılaşıyoruz Urla'ya varmadan. Tam rampaları bitirmek üzereydik; o da kahvaltı yapmak için mola vermişti. Uzun uzun sohbet ettik... Tarihi yollar turu başlayacakmış yarın Alaçatı'dan Efes'e kadar.

  SJCM0333.jpg

  Seferihisar yol ayrımından döndükten sonra ayrı bir trafikle karşılaşıyoruz. Araçlar ezmek için dibimizden geçiyorlar... Anlamlandıramıyoruz...

  SJCM0336.jpg

  Tam yorulduk diyorduk ki; karşıdan güzel bir ses. "Hey gençler gelin bi dinleniiiiiin." Hiç red ettiğimiz görülmüş mü?

  SJCM0341.jpg

  Yol aralarda çalışma sahalarına dönüşüyor. Iyi ki böyle oluyor, araçsız trafikte Sığacık yol ayrımına kadar pedallıyoruz.

  SJCM0346.jpg

  Seferihisar'a varıyoruz. Sığacık için 5 km daha sahile doğru pedallamamız gerekiyor.

  SJCM0358.jpg

  Pedallarken Yunus Emre ile tanışıyoruz. Kendisi Seferihisar'da lise 3. sınıf öğrencisi. Sürekli bu çevreyi geziyor. Hemen kamp alanı soruyoruz ve tarif ediyor.

  SJCM0368.jpg
  IMG_20160419_222134.jpg

  Turumuzun en keyifli yanı; sanırım kampta geçirdiğimiz zamanlar oluyor. Gün doğumunu izlemek ve koşarak denize atlamak, akşam elinde bir şişe ile birlikte günü denizden batırmak... Sığacık'ta kampımızı kurup günü bitiriyoruz. Yeliz'in ayak ağrısından dolayı yarın da burada kalmayı planlıyoruz.

  Devamını ve aklımızda biriktirdiğimiz özel hikayeleri paylaşmaya devam edeceğim. :)

  Facebook:
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


  Instagram:
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


  @h.erarslan86 @Ahmet Can Yakışır @cyurdasiper teşekkür ederim güzel yorumlar için.

  @ziyainal

  Artık dilimde tüğ bitti tur yazısı bekliyorum diye senden de. Yine güzel yorumun için teşekkürler.

  @tolgaizgur

  Tolga abi teşekkürler. Senin biz tura çıkmadan önce bize yardım talebinde bulunman çok güzel bir incelikti. Turda zamanla öğreniyoruz. Teşekkür ederiz.

  cagdascaneroglu

  Daimi Üye
  13
  2. Gün: Karaburun-Çeşme

  Turumuzun ilk günü bol maceralı ve yorgun geçmişti. Yaşadığımız tatsız olaylardan sonra geceyi Karaburun öğretmen evinde geçirdik.

  Sabah uyandıp; camı açtığımızda bizi selamlayan manzara bütün herşeyi olumlu yöne çevirdi. Tur zaten deneyimlemekti, öğrenmekti, sorgulamaktı, hata yapmak ve hatalarından ders çıkartmaktı...

  SJCM0073.jpg

  Karaburun öğretmen evinden sahil manzarası. Sabah saat 06:00.


  Tur planlamamız da Karaburun'dan sonra yarım adayı arka yoldan dolanıp Ildır üzerinden Alaçatı ve Çeşme'ye varmaktı. Bu plandan vazgeçip; geldiğimiz yolu Yüksek Teknoloji Enstitüsü yol ayrımına kadar bir araçla yapmanın yollarını düşünmeye başladık. Planımız İ.Y.T.E'ne geldikten sonra 40 km boyunca Çeşmeye kadar pedallamaktı.

  Sabahın ilk ışıklarıyla beraber Karaburun merkeze; Eshot otobüslerinin kalkış durağına doğru yol alıyoruz. Niyetimiz bir eshot sürücüsüne ricada bulunmak. :) Uzun uğraşlar sonucu bir baba yiğit sürücü bizi kabul ediyor ve bisikletlerimizi 09:00'da yüklüyoruz. :)

  Sonradan öğreniyoruz ki; eshot araçlarına bisiklet almayı bırakın, valizle bile binmek yasakmış. Nedenini düşünüyoruz, bir neden bulamıyoruz...

  20160417_082930.jpg

  Derya abi dünya tatlısı bir adam. Karaburun merkezde dolmuş işletmesinde bir şöför. Kendi dolmuşu ve arkadaşlarının dolmuşunun küçüklüğünden götüremiyor ama elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. :)

  20160417_102110.jpg
  SJCM0077.jpg

  55 km'lik 40 dakikalık bol rampalı bir yoldan sonra dün o yolları nasıl aştığımızı dışarıdan bakan bir göz olarak görüyoruz. İ.Y.T.E'nün kavşağında iniyoruz ve heybe hazırlıklarına başlıyoruz. :)

  IMG_20160418_092414.jpg

  Bu fotoğrafı Alaçatı'ya 20 km varken çektik. Hava 38 dereceleri gösteriyor. Yolda ki tek gölge; bisikletlerimizin heybesinin altında bulunuyor. Yeni yerler keşfetmenin yanısıra en büyük uğraşlarımız; gölge ve yemek arayışlarına dönüşüyor. Yemek diyip geçmeyin... Yolda ilerleyen km'lerde ki yiyeceğimiz bir yemeğin ve içeceğimiz soğuk bir içeceğin hayalini kurmak en büyük motivasyon kaynağımız oluyor... Gündelik hayatta ki büyük hırs ve arzularımızın hiç bir anlam ifade etmediği gibi; turda temel ve basit ihtiyaçlar peşinde koşmanın keyfini tüm ruhunuz hissediyor... Kollarımız yanmasın diye gömlek giydik ama nafile, ileride bol yanıklı fotoğraflar paylaşabiliriz

  SJCM0090.jpg

  Çeşme yolunda sıklıkla iniş çıkışlar mevcut.

  SJCM0109.jpg
  SJCM0115.jpg

  Yol güzelleşiyor, manzaralar rüzgar değirmenleriyle birleşince harika bir hal alıyor.

  20160417_134117.jpg
  20160417_125707.jpg

  Alaçatı'ya varmamıza az kalıyor ve güzel bir kumru için daha bir sıkı pedallamaya başlıyoruz. :)

  SJCM0133.jpg

  Yemekten sonra yorgun olmamıza rağmen Alaçatı'yı gezmeye başlıyoruz. Buralara hayran kalıyoruz. :)

  20160417_152634.jpg

  Yolda bisikletimizi gören herkes önce bisiklete sonra bize bakıyorlar. Kendimizi bitli turist gibi hissettik vallahi :)

  20160417_152830.jpg

  Günü planladığımızın aksine 40 km ile tamamlıyoruz. Ama erken geldiğimiz için bolca gezecek vakit buluyoruz.

  Diğer günlerin yazıları ve paylaşımlarını sizlerle buradan ve kendi sosyal medya hesaplarımızdan düzenli yapmaya çalışıyoruz.

  Keyifli günler diliyorum.

  FACEBOOK:
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


  INSTAGRAM:
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  cagdascaneroglu

  Daimi Üye
  13
  "SON GÜN YAZISI" (SIĞACIK-KUŞADASI)(87KM)

  "Bitişin değil, yeni başlangıçların olması umuduyla..."

  IMG_20160421_205300.jpg

  Bu fotoğrafı Sığacık - Kuşadası yolunda çektik. Ağzımızı kapatmamızın nedeni; yoğun şekilde esen rüzgar... Termometre 25 dereceleri gösterdiği halde biz üşüdük... Dün akşam saatlerinde çadırda uyuduğumuz sırada başlayan şiddetli lodos çadırımızı resmen başımıza yıktı... Neredeyse bütün gece uykusuz kalarak çadırın rüzgarla savaşında; çadır saflarında mücadele verdik. Ağır yaralar aldık ama yenmesini bildik ve sabaha sağ sağlim ulaştık Şuan da Kuşadası'nda bir yere yerleştik. Planlarımız ve rotamız tamamen değişti... Dün akşam afiyetle yediğimiz şiddetli lodos bizi üşüterek halsiz düşürdü... Üstüne üstlük Yeliz'in ayak diz kapağında oluşan yoğun ağrıların geçmemesi nedeniyle turumuzu ileride yapacağımız sağlıklı yolculukları düşünerek Kuşadası'nda sonlandırmaya karar verdik. 7 gün boyunca İzmir-Urla-Karaburun-Alaçatı-Çeşme-Seferihisar-Sığacık ve Kuşadası'nda pedalladık. 400 km'ye yakın yol yaptık ve biz çok keyif aldık... Çok zorluk çektik, çok zorluk çekenler gördük(!), şahit olduk, duygulandık, yokuşlardan çıkarken aklımıza binbir kötü düşünce geldi ama yokuşlardan inerken sevinç naraları atarak sesimizin yankılanmasını dinledik... Bol bol konserve yedik, az para harcamaya çalıştık, çok gözlemledik, çok dinledik, az kendimizden bahsettik... Hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığını, güllük gülistanlık yolculukların gerçeği yansıtmadığını; yolculukta yaşadığımız sorunları çözümlerken anladık... Anlatacağız deneyimlediklerimizi, anlatacağız 9 yaşından beri sokaklarda yaşayan güzel insanın hikayesini... Yoksulluğunu diken gibi anlatırken bizlere; birlikte içtiğimiz şekerli türk kahvesinin ne kadar da acı geldiğini... Deneyimleyerek öğrenmeye devam edeceğiz. Deneyimledikçe de paylaşmaya.

  Sağlıcakla kalın...

  Bizi sosyal medyadan takip etmek isteyenler linkler aşağıda;

  FACEBOOK:
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


  INSTAGRAM:
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  cagdascaneroglu

  Daimi Üye
  8
  Tur ve kamp malzemelerimizi hazırladık. Asıl zor olan kısım bunları çantalara nasıl sığdıracağımız. Bu akşam otobüsle İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. Kamil koç ile seyahat edeceğiz. Bileti almadan önce müşteri ilişkileriyle mail yoluyla iletişim kurduk; şöförün ve acentanın bilgilendirildiğini ve bisikletleri kabul edeceklerini söylediler. Hadi bakalım diyoruz Yarın sabah 580 km için pedallar dönecek... Ilk gün tur rotası: Izmir-Karaburun 110 km. Tur günlüğünü aktif olarak buradan sizlerle paylaşacağım. Anlık olarak turu takip etmek isteyen arkadaşları sosyal medya hesaplarımıza da bekliyoruz;

  Facebook:
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


  Instagram:
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  IMG_20160414_230211.jpg

emreselseyler

Aktif Üye
Kayıt
15 Mart 2016
Başlık
2
Mesaj
111
Tepki
183
Yaş
35
Şehir
izmir
İsim
emre selseyler
çok güzel bir tur planı o tarihlerde gümüldür de olursam şayet. dinlenme molanıza eşlik etmek, sizleri ağırlamak isterim.
 
 • Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

mhd

Daimi Üye
Kayıt
28 Mayıs 2015
Başlık
3
Mesaj
264
Tepki
339
Şehir
İstanbul - Ataşehir
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Paylaşımız için teşekkürler. Daha öncekiler gibi keyifli ve neşeli bir tur olmasını dilerim.
 
 • Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

sdtbsr

Üye
Kayıt
5 Eylül 2015
Başlık
0
Mesaj
83
Tepki
64
Yaş
32
Şehir
İzmir
Bisiklet
Sedona
Keyifli bir tur dilerim. Rota çok güzel ayrıca. Kazasız belasız pedallamalar.

 
 • Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Kayıt
9 Haziran 2014
Başlık
5
Mesaj
235
Tepki
981
Yaş
51
Şehir
Denizli
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Çok güzel bir tur olacak inşallah. Yolunuz açık olsun. 4.gün Nazilli'den gelip Selçuk'ta sizinle tanışmak isterim. Tahminen saat kaçta Selçuk'ta olursunuz?
 
 • Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Kayıt
6 Mayıs 2015
Başlık
21
Mesaj
248
Tepki
1.085
Şehir
Antalya
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
 • Başlık sahibi Başlık sahibi
 • #10
Harika olur. Şuan saat konusunu tahmin etmem güç olacak. Ama haberleşelim mutlaka. Tur içerisinde sizinle bir çay içmek yemek yemek tabiki isteriz. Teşekkur ederiz güzel desteğiniz için :) @Bahri Kaplan
 
 • Beğen
Tepkiler: Bahri Kaplan

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Kayıt
9 Haziran 2014
Başlık
5
Mesaj
235
Tepki
981
Yaş
51
Şehir
Denizli
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
@cagdascaneroglu hocam ben Nazilli'den yaklaşık 5 saatte Selçuk'a giriyorum. Dönüşte bir o kadar sürüyor. Dönüş saati uygun olursa inşallah görüşüp tanışalım.
 
 • Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

Hami Bulut

Forum Demirbaşı
Kayıt
23 Nisan 2015
Başlık
11
Mesaj
406
Tepki
670
Yaş
26
Şehir
İzmir
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel planlanmış bir rotaya benziyor :) bende Izmir/ Fethiye için rota bulurum diyerekten sayfaya girmiştim iyi oldu benim için fotoğrafları ve yorumlarınızı bekliyor olacağım.
 
 • Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

suat akman

Forum Bağımlısı
Kayıt
30 Mayıs 2013
Başlık
18
Mesaj
2.086
Tepki
3.682
Yaş
46
Şehir
Muğla - Bodrum
Bisiklet
Mosso
@cagdascaneroglu
Simdiden keyifli, kazasiz, belasiz, arizasiz, patlaksiz bir tur dilerim :)

Rum koyleri dediginizde rotanıza baktım. Soke Ovasi İzmir tarafindan giriste saga bir sapak vardir. Bunu secerseniz, Soke Ovasini kusbakisi seyredeceginiz tarihi Priene kentine ugrayabilirsiniz.
Daha Sonra biraz daha devam ederseniz eski Rum Koyu Doganbey sizin icin ilginc olabilir. Gediz deltasi ve ovanin gunbatimi manzarasi muthistir.
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


Boylece daha az islek ve keyifli olan Soke anayolunun paralelindeki yoldan devam edebilir tarihi Milet kentine de ugrayarak Soke Ovasinin Bodrum'a devam eden ucundan rotaniza donebilirsiniz.

Oneridir, aklinizda bulunsun :)

Bodrum'a gelmeden BBK Bodrum Bisiklet Kulubu ile irtibata gecerseniz ihtiyaciniz olan konularda size yardimci olabilirler ;)
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
 

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Kayıt
6 Mayıs 2015
Başlık
21
Mesaj
248
Tepki
1.085
Şehir
Antalya
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
 • Başlık sahibi Başlık sahibi
 • #15
@Hami Bulut
Teşekkür ederim, umarım keyifli bir tur olacak. Cuma günü akşamdan otobüsle Antalya'dan İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. 16'sı sabah tura başlamış olacağız :)

@suat akman

Teşekkürler verdiğiniz bilgi ve tavsiyeler için. Bende Dilek yarım adasını dolanarak Doğanbey köyü rotasından Didim ve sonra Bafa Gölü olarak düşünüyordum. Ama Şirince'den yukarıda yazdığım rotayı kullanarak Bafa'ya gidersek muhtemelen yapamayacağız. Kilometre olarak çok uzun oluyor. Ki 115 km bile uzun geldi aslında. :) Rotanın en çok o kısmında takıldık, ekstra bir günümüz olmadığı için Söke'den Anayolu kullanarak Bafa'ya gitmeyi düşündük. Daha farklı bir önerini olur ise keyifle rotayı Söke'den Gediz Deltasına doğru sürebiliriz.
 
 • Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

suat akman

Forum Bağımlısı
Kayıt
30 Mayıs 2013
Başlık
18
Mesaj
2.086
Tepki
3.682
Yaş
46
Şehir
Muğla - Bodrum
Bisiklet
Mosso
@cagdascaneroglu
Dilek yarimadasini dolanmaniza gerek yok. Yolu yaklasik 15-20 km uzatarak yapabilirsiniz. Ama konaklamayi Doganbey de yapmaniz gerekir, Priene ve Doganbeyi kesfederek gunbatimini izlemek-fotograflamak isterseniz. 1 gece uzar tur yani.
Dilek yarimadasinin guneyinde kalan Priene-Doganbey sapagina girip devam edin. Sonrasinda biraz geri gelip Soke karayolunun paralelinde kalan, Milet yanindan gecen yoldan devam edip ovanin sonundan Bodrum yoluna baglanin.
Didime gecerseniz yol epeyce uzar.

GT-I8200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
 • Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Kayıt
6 Mayıs 2015
Başlık
21
Mesaj
248
Tepki
1.085
Şehir
Antalya
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
 • Başlık sahibi Başlık sahibi
 • #17
Tur ve kamp malzemelerimizi hazırladık. Asıl zor olan kısım bunları çantalara nasıl sığdıracağımız. Bu akşam otobüsle İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. Kamil koç ile seyahat edeceğiz. Bileti almadan önce müşteri ilişkileriyle mail yoluyla iletişim kurduk; şöförün ve acentanın bilgilendirildiğini ve bisikletleri kabul edeceklerini söylediler. Hadi bakalım diyoruz Yarın sabah 580 km için pedallar dönecek... Ilk gün tur rotası: Izmir-Karaburun 110 km. Tur günlüğünü aktif olarak buradan sizlerle paylaşacağım. Anlık olarak turu takip etmek isteyen arkadaşları sosyal medya hesaplarımıza da bekliyoruz;

Facebook:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


Instagram:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
IMG_20160414_230211.jpg
 

Hami Bulut

Forum Demirbaşı
Kayıt
23 Nisan 2015
Başlık
11
Mesaj
406
Tepki
670
Yaş
26
Şehir
İzmir
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

tolgaizgur

Aktif Üye
Kayıt
15 Şubat 2012
Başlık
1
Mesaj
160
Tepki
418
Yaş
43
Şehir
izmir
Bisiklet
KTM
İyi yolculuklar... Takipteyim ben de. Keyifli turlar dilerim...
 
Yukarı Alt