İzmir'in bisiklet yolları, projeleri, izban, metro ve zorlu tırmanışları

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
@Ferhat HSTRK Merhaba Ferhat kardeşim. Ben Yamanlarda doğmuş büyümüş birisi olarak kesinlikle oraya yalnız tırmanmamanı öneriyorum. Fiziksel koşullarından ziyade uyuşturucu madde kullanan tipler var. Sakın yalnız başına çıkma. Ben şu an Torbalı'da ikamet ediyorum. Ama olurda karşıyaka taraflarında çıkcak olursam haberleşiriz birlikte çıkarız :)

Scudo

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
@Aryel

Burak kardeşim, bu olay sana denk gelmiş olabilir. Sayısız kere hem yamanlar asfalt yoldan hem de yamanların her türlü arazi dağ yolundan çıkış iniş yapmış bir kişi olarak söylüyorum. Bir kere bile karşıma öyle birşey çıkmadı. Yamanlarda karşına çıkabilecek en ilginç şey arabayla kız arkadaşı ile birlikte araziye girmiş çiftler olabilir. Onlara çok rastladım. Ve bu tipler maalesefki dağın göbeğinde temizleme peçetelerini de bırakıyorlar. Çöp bırakmasalar yine eyvallah da, benim sinir olduğum kısım o. Onun haricinde, koyunlar, keçiler, çobanlar, başı boş köpekler, atlar, nadir olarak tilki ve eser miktarda sincapa rastladım :) Bu aralar yılanlar çok çıktı, zehirli olduklarını sanmıyorum ama korkutuyor yine de.

• Beğen
Tepkiler: wildboytam35

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
@ratm Merhaba Hakan bey. Teşvikiniz hoş ama arkadaşımın yaşını değerlendirerek bu öneriyi yaptım ben. Kendi yaşımda biri için aynı öneriyi yapmazdım. Sizin yaşınızı göremedim ama o arkadaşımız yine de yalnız gitmesin diyorum.

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
@erolslmz küçüklüğümde çok giderdim :) inş bisikletimizle gitmek de nasip olur

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
@Aryel

Evet ben Ferhat 'ın yaşına dikkat etmemiştim. 15 yaşında ise tabii ki tek başına çıkmasın bence de.

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
Izmir - Cesme yolundaki (eski yol) egimli asfalt yolu ben de tavsiye ederim ;)

Yeri bilmeyenler icin tarif edeyim, IYTE / Karaburun / Cesme kavsaginini gectikten hemen sonra rampa basliyor. Rampayi bitirdikten hemen sonra solda manzara kahvesinda Ovacik kavununundan yemenizi tavsiye ederim.:)

Insallah eylul ayinda izmir-cesme yapacagim tekrar..

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Ben de İyte(Karaburun Kavşağı) - Barbaros Köyü(Manzara Kahve) ayrımınını öneriyorum :)

• Beğen
Tepkiler: bambam84

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Ayrıca kısa mesafe olarak 95 Yokuşu efsanedir :hihi:

Tepki
40
İsim
Fahri
Bisiklet
Kron
Sehir ici olarak
Mtk 2 girisinden şahin tepesi yokusu baya diktir. Yine bogazici(kuruçay)ın yanından girip guzelyurt caddesi uzeri toros ve devamında sahin tepesi,yine mimarsinan meslek lisesinden şahin tepesi,bornova evka 4 ,bornova kayadibi ve çevre köyleri,kapılardan dondurmacı yokuşu ile kadife kale , üçyoldan cevre yolu ile toki tirazlı ve cevre köyleri...
Sehir dısi olarak;
karaburundan dağa dogru ıldır cesme yonune 0 dan 600 700 m yukseklige cikilabilir,seferihisardan sonra gumuldur ramparalari yada selcuk yonune ozdere rampalari,selcukta meryem ana sirince yokuslari,tire tarafinda kaplandagı dağ köyleri ,odemis birgiden birginin koylerine dogru cok ciddi yokuslar vardir, yine birgiden bozdag a dogru uzun bir tirmanis bozdag 1200 1100 rakımlı bozdaga salihliden cikıs ozelkikle cok diktir,mahmut dagi ,nif dagı,spil dagımanisa dan ve sutculerden ,eski foça yeni foca arasıda keyiflidir, vs vs çogaltilabilir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok güzel konuymuş ya:asik:
Artık çiçekliden dönüşte sağda bi kaçış rampası var. 90 derece falan heralde bigün denemek lazım:D

Tepki
77
İsim
Can Göksay
Bisiklet
Scott
Check out this segment on Strava: (link) — Balçova Manastır Büyük Parkur Tırmanış
Check out this segment on Strava: (link) — %19 Grade Transfer Road Climb

• Beğen
Tepkiler: wildboytam35

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
Bornova merkezden Kayadibi çok harika antrenman için devamında Homeros Vadisi ve devamında Çamiçi ne çıkılan bir dik yokuş var . Oradan inişte Eğridere köyü ve Evka4 ten başlangıç noktasına geliyor. Yokuşta iddialı olanların denemesi gereken bir rota bence

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İzmir'de ikamet edip aşağıda yazacağım yokuşlara tırmanmayanlar yokuş çıktım demesin.

Zordan kolaya doğru ;
1 - Bayraklı Merkez'den Borsaya %15-30 arası eğim.
2 - Selatin köyü - Beleviden 8 km uzakta 3.5 km alan %12 ortalama ve %25 leri görmek mümkün.
3 - Spil - Zaten teferruata gerek yok.
4 - Bornova merkez- Evka4 yokuşu - kayadibine tersten gitmek diyelim. Her yiğidin harcı değil.
5 - Çukurköy - Menemene çok yakın ve harika yolu var.
6 - karşıyaka - Karagöl çok dik değil ama harika bir antrenman rotası
7 - Kemalpaşa - Karabel Yokuşu - Yokuş dik ama kısa.Ancak kesinlikle tecrübe edilmesi gereken bir rota.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Benim gördüğüm en dik yokuş Homeros Çamiçi arasındaki yol.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Fidancı

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Şu dik yokuşları "saldım çayıra mevlam kayıra" düşüncesi ile inmek kadar zevklisi yok. Ha tehlikeli mi? E tabiki tehlikeli [emoji16] Sakın denemeyin [emoji1]

Cemal Ç.

• Beğen
Tepkiler: aytunctarakci

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uguryilmaz144 orası çok kısa ve çok zorlanmadan çıkılıyor.
@Murats05 her sabah ve her akşam güzergahım üzerinde Gürçeşme. Büyük kavşak üzerinde 8.9 eğim var bir kaç metrelik, alt taraf ve üst taraf daha düşük ve sıkıntısız çıkılabilen bir yokuş. Zorlanman normal ancak biraz antrenman ile kondisyonunu gerliştirirsen iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Murats05