İzmir'deki en zor tırmanışlar

Raven_35

Forum Bağımlısı
Başlık
282
Tepki
1.903
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Cvp veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.Daha yeni yerler görmek umuduyla yeni yerler bekliyorum arkadaşlar...

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Başlık
164
Tepki
1.065
kemelpaşa tarıfında bir yokuş da var(9-12 km) sonra sabuncubeli (8-9km)var belkahve(3-4km) var bir de benim hiç çıkmadığım nif varmış, bir de spil dağına çıkan yolunun kalitesi karagölden biraz daha iyi olan bir yokuş da varmış.(kaç km olduğunu bilmiyorum ama irtifası yamanlar dağından daha yüksektir )
Bir de ahmetbeyliye giden bir yol var, oradan bir sağa dönen yol var orası da sanırım gümüldür yolu orada da bayağa yokuşlar var.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Başlık
282
Tepki
1.903
Arkadaşlar daha çok yer paylaşalım burda antreman yapmak isteyen arkadaşlarımıza rehber olur.

Batum23

Üye
Başlık
1
Tepki
12
Uzundereyi geçince olimpiyat evlerinin hemen üstünde radar var güzel tırmanış inişide balçovadan yapabilirsiniz 18 20km civarı çıkış çok zevk vericidir ama çoban köpekleri bazen sakatlık çıkartabiliyor onun için karanlığa kalırsanız sakatlık çıkartabilirler.

Tepkiler: Raven_35

Özgür!

Forum Bağımlısı
Başlık
29
Tepki
545
kemelpaşa tarıfında bir yokuş da var(9-12 km) sonra sabuncubeli (8-9km)var belkahve(3-4km) var bir de benim hiç çıkmadığım nif varmış, bir de spil dağına çıkan yolunun kalitesi karagölden biraz daha iyi olan bir yokuş da varmış.(kaç km olduğunu bilmiyorum ama irtifası yamanlar dağından daha yüksektir )
Bir de ahmetbeyliye giden bir yol var, oradan bir sağa dönen yol var orası da sanırım gümüldür yolu orada da bayağa yokuşlar var.
evet gümüldür yolu orası başta baya bi sağlam çıkılıyo sonra güzelde inişler var tabi gümüldüre kadar :)

BF Okuru

Üye
Başlık
0
Tepki
47
Arkadaşlar bilmeyenler için yazıyorum spil dağının inişi tam olarak 27 kilometredir. V frenile inilmesi zordur.( pabuçlar eriyebiliyor). Belkahve de rüzgar çoktur hız yapmaya bence uygun değildir.( malum önü izmir arkası kemalpaşa ovası. :)

en3s

Üye
Başlık
0
Tepki
0
bısan bısıkletı olan arkadaslara seslenıyorum bısıkletınızden memnun musunuz tesekkurler

IamJoe

Üye
Başlık
9
Tepki
17
Homeros vadisi fena değil(eğer bornovada isen) denemen tavsiye ederim..Not:eğer gidersen frenlerine baktırda git yolda bişey olmasın..

Raven_35

Forum Bağımlısı
Başlık
282
Tepki
1.903
Cvp veren arkadaşlara teşekkürler.Daha başka yerler varsa yazalım,paylaşalım.İzmirli arkadaşlar yeni antreman yerleri bulurlar...

Binmese

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Bisan bisikletim var ve memnunum :) ama paran varsa daha iyisini al derim. ben öyle (yaş gereği :D) daha çok uzaklaşamadım Bornovadan :) ama evka 4 ün yokuşu iyidir ya :D ama kısa (zaten o diklikte uzun yokuşta zor yani :) )

Yokuscu

Forum Demirbaşı
Başlık
29
Tepki
188
En dik ve uzun yokuşu izmirin Küçük çiğliden girip ege kente tırmandıgınız yokustur...

Başlık
4
Tepki
76
üçyol dolmuş duraklarından başlayın karabağlar yönüne doğru ilerlerken ikinci ışıklardan sağa dönün bozyaka ssk hastenesi arkasından dik bir tırmanış ile yeşilyurt üzümcü okuluna varın doğru takip edip limontepe kavşağına girin oradan cennetçeşme-toki evleri-efemçukuru-gödence- tirazlı yolundan seferihisar merkeze inin 33 km sadece tırmanış yapmış oluyorsunuz mükemmel eğimler diyemem ama çok fazla yoruyor sağlam bir interval için mutlaka deneyin

BF Okuru

Üye
Başlık
0
Tepki
47
Bu haftasonu bu güzergahlardan birini denemek isteyen varsa seve seve arkadaşlık ederim Bende kendimi denemek istiyorum.Özellikle pazar müsaitim.Kimse çıkmazsa karagöl yada kemalpaşa tarafına kendim gitmeyi düşünüyorum.

kdrkrk

Üye
Başlık
0
Tepki
1
Menemen'de 10 km'lik Çukurköy yokuşu (Asfalt) ve Emiralem tarafında da Karagöl'e çıkan 14 km'lik bir yokuş (Daha çok toprak+birazda asfalt) var...

Yukarı Alt