İzmir'de ölümlü bisiklet kazası 2 (1 haftada 2. ölüm)

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
Her önüne gelene ehliyet verirsen olacağı budur.Ülke maganda dolu zaten.Motorcularda ayrı bir alem.Egzoz patlatıyorlar.Bu ülkede çook uzun süre trafik düzelmeyecek.Rusya'daki sistem güzel,ama sistemi iş olsun diye geçiriyorlar bizim ülkede.İşlemeyebilir.Millet hatasını kollar belki ama bizimkiler ihbarlara kulak asmıyorlar ki...

• Beğen
Tepkiler: bsklt07
Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@TuTKuN
Firsat bulunca dostum. Ozelden bir mesaj grubu da kuracagiz, eklerim.

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@luneris Zaten bu söylem doğru değil ki ilk mesajımda da belirttim söylenme biçimi yanlış diye. Ama art niyetli de konuşmuyor bence çünkü idealler ile gerçeklerin bir olmadığı bir dünyada yaşıyoruz ki özellikle söz konusu eğitimsiz halkımız olunca ideallerin hayalleri bile tehlikeli oluyor. Bunları, her gün 20 km uzaklıktaki okuluma yoğun trafikte giden ve işin aslı sürekli korkarken bir yandan bisikleti ulaşım aracı olarak kullanmanın keyfini hiç birşeyde bulamayan biri olarak söylediğimi de belirtmeliyim.

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Burak_Dingiloglu Hocam ilk sizin yorumu gördüğüm için size açıklayarak anlatmak istedim. Trafikte kırmızıda geçen, sinyalsiz şerit değiştiren, hatalı sollama, bana yakın geçiş yapan veya akan trafikte bi anlık boşluktan yararlanıp kapı açan ve son olarak ayna kullanmadan araç kullanan kişileri gördüğüm an uyarıyorum, elimden geleni yapıyorum. Fakat bazı arkadaşlar "ne uğraşıyorsun geçip gitsene" diyecek kadar bencil kişiler. Yorumunuzu cidden beğendim çünkü sürücülerin hatalarını yüzüne vuran hiç kimseyi göremiyorum.

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Ben artık ne yalan söyleyeyim ölümü göze alaraktan yola çıkıyorum. Araç sürücüleri hiç bahane bulmasın yok şeritmiş, kalabalıkmış, denetimmiş... Biz de araç kullanıyoruz ama makas atmıyoruz, araçların sol şeritte afedersiniz g.tüne girmiyoruz. Bisikletli gördüğüm zaman da ya sola çekilirim ya da sol şerit müsaitse şerit değiştiriyorum. Kimsenin kimseye tahammülü kalmamış, kompleks tavan yapmış. Avrupa'yı geçtim de ortadoğu ülkelerinde bile örneğini görmedim.

Bu arada hız limitlerinden bahsetmeye gerek yok herhalde. Son zamanlarda dikkat ettiğim bir husus, özellikle sarı plaka Ford'lar D100'te en aşağı 130-140 gidiyor...

Ozy

Aktif Üye
Tepki
411
İsim
Ozan
Bisiklet
Specialized
naçizane bir öneri:

iş cinayetlerinde olduğu gibi, her bir olayı kaydedecek, yıllık istatistikler açıklayacak, grafikler vs. ile görsel hale getirecek bir blog sayfası ile işe başlanabilir. bu blog tek kişi tarafından yönetilmek zorunda değil, bir grup tarafından yönetilebilir. her bisiklet kazası, yaralanmalı, ölümlü, ya da sadece maddi hasarlı vs. buraya yazılır, ulusal ve yerel internet medyası taranarak haberler aranır...

amaç: bilinirlik yaratmak, daha fazla insanda duyarlılık yaratmak.

ben şahsen böyle bir oluşuma destek verebilirim, ancak bütün yükü tek başıma taşıyamayacak kadar yoğunum (iş nedeniyle).

ölen bisikletlinin toprağı bol olsun. umarım bu kaza son olur.

avare

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Salcano
Allah rahmet eylesin ve unutmayalım tek suçlu motorlu taşıtlar (araba, otobüs, kamyon vb.) değil. Bugün bende bisiklet kullanan biri yüzünden kaza yapacaktım. Kendim bisiklet kullanırken dikkat ediyorum ve şehir içi trafikten mümkün olduğunca kaçınıyorum ve bırakın araçları öküz yaya da çok ortalıkta.

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
@Ozy

Ayrı bir başlığı hak ediyor. Forumda bu işle ilgilenecek kişiler çıkacaktır (ben varım). Ayrıca bunu aktif bisiklet gruplarının facebook sayfalarında da paylaşacağım. Site yapımı, içerik toplanması, görselleştirme gibi işler güzel bir planlama ile yapılabilir.