İzmir'de bisiklet hizmeti (bisim)

Ozan O.

Üye
Başlık
9
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Merhaba İzmirli hemşerilerim :) Haberiniz vardır İzmir' e henüz 1-2 hafta önce yeni bisikletler geldi. Bu hizmet ile ilgili görüşlerinizi merak ettim. Şahsen görüşlerim şöyle
POZİTİF YÖNDEN
+Kordon boyu bisiklet deniz keyfi yapmak için bisikletinizi evden almanız gerekmiyor.
+Ücret iyi (saati 2 TL ve sonraki saatler 1 TL)
+Her yaştan insanlar istediği zaman bisiklete binebiliyor.
+Kordon boyunca yeni bisiklet yolları yapılıyor.

NEGATİF YÖNDEN
-Denetleme yetersiz. Geçen varyanttan inerken bisiklet kaçıran 2 kişi gördüm.
-Düzen tam oturmamış. Bisiklet yolları tam değil. Konak-Pasaport arası bisiklet yolu yapılmadan bisikletler koymuşlar.
-Bisikletler tabii ki hasar görüyor. Adam bisikletin selesini çalmış :D

İBŞB Ye Tavsiye: Her bisiklet durağına bir bekçi konursa ya da denetleme sıkılaştırılırsa çalıntı ve hasar olaylarının önüne geçilebilir.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.
Başlık
1
Tepki
15
Bisiklet
Bulldog
@Ozan O.

hepsi bi yana o bisikleti çalan adam " gel sana güzel bir bisiklet verelim.çalma artık" desen, bisikleti alır çalmaya devam eder..

Nasıl insanlaırmız var ya!!

Ozan O.

Üye
Başlık
9
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Abi sele çalanlar var güler misin ağlar mısın...

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Başlık
97
Tepki
1.062
Bisiklet
Raleigh-USA
Tamam çok güzel uygulama, sürekli binenleri görüyorum istasyonda bisiklet bulamazsınız neredeyse. Ama çok saçma bi durum var şu an. İnsanların sahilde bisiklet sürdüğü yollar 1-2 önümüzdeki aylarda kazılacak. Hatta Göztepe köprüsünün orası da kazılı durumda, Konak da öyle. E insanlar o zaman nasıl kullanacak ? Keşke önce bi yolu halledip sonra tamamen açsalardı sistemi. Bakalım yollar yapılmaya başlandığında neler olacak...

Bu arada benim bildiğim istasyonlara bekçi getirilecek, ama net bilgi değil sadece duydum.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Ozan O.

Üye
Başlık
9
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Kesinlikle katılıyorum geçen Konak' tan bindim Kordon' a bi çıktım Pasaport' a kadar zor gittim yolun yarısı bisikletten inerek geçti zaten. Pasaportta da bisiklet değiştirdim bindiğim bisikletin pedalları eşit değildi. Te Allahım :D

K. Benli

Forum Demirbaşı
Başlık
34
Tepki
2.136
Bisiklet
Trek
İzmir'e İstanbul'dan selamlar!

Bu sistem çok güzel, İstanbulda çok az yerde var olduğunu biliyorum. Örneğin Sultanahmet'te.

Benim okuduğuma göre ya bu sisteme üye olunarak ya da kredi kartı ile kiralanabiliyormuş bu bisikletler.

Böyle olunca kiralayanları kimlik yönünden kontrol imkânı olmalı. Zarar veren, çalan tespit edilip hesabı sorulmalı.

Yeni sistemlerin başlangıçta aksama yaşaması normal (olmaza daha iyi ya neyse).

Önemli olan, kısa sürede aksaklıkları giderecek adımları atıp sistemi sağlıklı çalıştırmak.

Dileğim, kendi şehrim olduğu için İstanbul, ama onun yanında mümkün olduğu kadar çok şehirde böyle adımların atılması ve çoğaltılması.

• Beğen
Tepkiler: Ozan O.

timurdigital

Daimi Üye
Başlık
31
Tepki
468
Bisiklet
Merida
gazete resimlerinden gördüğüm kadarıyla bisiklet istasyonlarındaki bisikletlerin üzeri açık,yağmur ve güneşi hesap etmemişler.

K.Burak

Daimi Üye
Başlık
25
Tepki
116
Bisiklet
Giant
Her yaştan insanlar binemiyor. Kredi kartı veya Bisim kart gerekiyor. Bisim kartı da 18 yaş altı kişilere vermiyorlar.

Ozan O.

Üye
Başlık
9
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Burak Küçük Bey bizzat kendim kullanıyorum polisler, görevliler de görüyor fakat bir şey demiyorlar. Ama kart konusunda emin değilim.

K.Burak

Daimi Üye
Başlık
25
Tepki
116
Bisiklet
Giant
@Ozan O.

Benim demek istediğim kredi kartı veya bisim kartı 18 yaş altına verilmiyor ve böylece 18 yaş altı kişilerin binmesi engelleniyor. Görevli veya polislerin bir şey dememesi bir şey anlam ifade etmiyor. Sonuçta bu şey kurallarda geçen bir şey.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
690
Bisiklet
b'Twin
@timurdigital

Aynen İstanbul' da da durum aynı. Tüm kış üzerleri açık şekilde durdu bisikletler. Hem de yeni bisikletler yani. Daha bir sene olmadı.

• Beğen
Tepkiler: timurdigital

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Başlık
20
Tepki
1.093
Bisiklet
Salcano
Eğreti sistem bu kadar çalışır. Çok bile. Vereceksin t.c. kimlik numaranı alacaksın dijital kartını. Okutup bir istasyondan alıp, yine diğer istasyona okutarak teslim edeceksin. İşlemleri düzgün yapmadığın veya eksik yaptığın zaman da sonucuna katlanacaksın. Yok öyle bedavadan hizmet, bedavadan soygun...

Yukarı Alt