İzmir'de Batıçim Kapısına Çok Dikkat Ediniz

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında timurdigital tarafından paylaşıldı.

 1. timurdigital

  timurdigital Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2006
  Mesajlar:
  235
  Beğeniler:
  488
  Şehir:
  İzmir/Bayraklı
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Merhabalar,İzmir'de batıçimi bilmeyenler için tarif ediyim.İzmir-Ankara asfaltında Belhahveden İzmir'e girişte Naldöken kavşağının yaklaşık 200 metre ilerisinde bulunan bir çimento fabrikası.Olayın çevre boyutununa girmiyorum.Biz bisikletlileri ilgilendiren kısmına gireceğim.
  Naldöken kavşağını bilen varsa,tam orada bir lastikçi,yıkama-yağlama yapan yer var.Batıçim tırları sürekli orada durur.Benim çalıştığım yer Hacılarkırı'nda olduğu için ve işe sürekli bisikletle gittiğim için aynı yolu kullanıyorum.
  Özellikle hava kararınca batıçimden çıkan tırlar ani bir dönüşle 200 metre ters yola girerek yani Ankara asfaltına, sürekli Naldöken kavşağındaki bu yıkamacıya gidiyorlar.Ne var bunda demeyin,200 metre ters yönde Ankara caddesinde ilerleyen tırlardan bahsediyorum.Burada iki kaza atlattım.Birisi bugün oldu.Tır batıçimden hızlı bir şekilde ters yöne çıktı,kupayı çıkardı(tırın çekici kısmı yani) ben iki metre kala zor durdum.Üzerimde yeşil fosforlu yelek,alnımda ledli kafa lambası,kask....olmasına rağmen.Görülmemem olanaksız.Tır sürücüsü gayet rahat bir şekilde ters yöne çıktı,bana elle geç geç işareti yaptı ve bende açtım ağzımı,demediğim kalmadı,şimdi burada yazamıyorum,çok özür dilerim.Tır sürücüsü hepsini kabul ettiki hiç bir şey demedi,elinde levye ile falan da inmedi,suçunu farketti,özür de dilemedi.
  İzmir de bisiklete binen bir avuç insana sesimi duyurmak istiyorum,lütfen batıçimin önünden geçerken çok dikkatli olun,ya kapısından geçerken durun tır varmı diye veya elleriniz frenlerde olsun.Tüm bisiklet dostlarına bol pedallı kazasız sürüşler,saygılarımla.
   
 2. caner ünsal

  caner ünsal Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.154
  Beğeniler:
  502
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Geçmiş olsun. Bazen karşı tarafın hatasını yüzüne vurayım diye bende lüzumsuz riske giriyorum. Dikkat kadar sakin olmaya da çalışmak lazım ama yaşama hakkına bu kadar duyarsızlık mantık bırakmıyor.
   
 3. Fatih Ertörün

  Fatih Ertörün Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.281
  Beğeniler:
  1.099
  Şehir:
  izmir/bostanlı
  Seviye:
  Paylaşım için çok teşekkürler.Defansif sürüş çok önemli kendimizi her zaman korumalıyız.Soldan gelip aniden önümüzü kesen araçlar ile aniden kapı açan araçlara da çok dikkat.
   

İlginizi Çekebilir

kayseri.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
3187249_orig.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
upload_2016-1-7_21-37-56.png
Dört yıl önce kalp ameliyatı olduğumda, hem ameliyat öncesinde hem de ameliyattan sonraki günlerde hemşirelerin düzenli olarak bende EKG ölçümleri yaptıklarını hatırlıyorum. Hastanede yattığım...