İzmir(Yelki)'den Bodrum'a kıyı rotası hakkında

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında five tarafından paylaşıldı.

1. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba,
    Geçen sene, bir kaza sonucu yarım bıraktığımız, İzmir-Bodrum-(ve gidebilirsek daha ileri) turumuzu bu sene tekrar başlayacağız.
    Rotamız Seferihisar-Kuşadası-Dilek Yarımadası-Didim-(Kıyıdan)-Bodrum şeklinde olacak.
    Dilek Yarımadası'nda pedallamayı dört gözel bekliyorum. Burası hakkında bir sorum var : Bildiğim kadarıyla (ki yıllar önce -bisikletsiz- gitmiştim) belirli bir yerden sonrası askeri bölge. Buradan, izin almak kaydıyla geçmek ve yarımadayı kıyıdan dolaşmak mümkün mü ? (İzin için en yakındaki Jandarma karakoluna uğramayı düşünüyorum) Yoksa bu mümkün olmadığı için dağ yoluna sapmamız mı gerekecek ? Bu yol hakkında bilgi verebilir misiniz ?
    Didim-Bodrum arasında kıyıdan giden (haritadan incelediğim kadarıyla) yol hakkında da bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler.

2. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Bu rotayı yapan birileri yoktur sanıyorum; sebebi de askeri bölge. Yola çıkmadan önce telefon açıp jandarma karakol komutanıyla konuşmakta fayda var derim.

Dağ yoluna saparsanız, benim hatırladığım kadarıyla, bayağı sağlam yokuşlar ve bozuk zemin sizi bekliyor; sanırım tur malzemeleriyle sizi çok zorlayabilir. Bu konuda Yarımada Milli Parklar Mühendisliğinden bilgi alınabilir.

five bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

GARMİN AKŞAM.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...
upload_2017-7-17_11-24-32.png
Bisiklet sürüş kaydını Strava'ya, TrainingPeaks'e veya başka bir aktivite takip sitesine yüklediğimizde, özet bilgi ekranında kJ cinsinden bir değer görürüz. Kilojul biriminden gösterilen bu...
20150722_101706.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...