İzmir Rampa Air-180

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ujur

ona bakılırsa Sinan xc 2000 kadrosunu bir kere fren yapıca kırmış ondan sonra Alican noname kadrossu Taxiyi 4 yılda kırmış amacı dışında kulladığı için Atilla xc 500 kadrosunu 4 ayda yine amacı dışında kullandığı için kırdı son oarak Atilla'nın dayısı yine xc 500 kadroyu bunny çektikten sonra 3 parçaya ayırı şimdi kimse kron yada noname kadro almasınmı? alsın ama amacı dahilinde kullansın eğer doğru kullanılırsa binen kişinin torunları bile binebilir.

şimdi sen sedona kaliteli değil diyorsun şimdi x11i 4 ayda kır o zman gel sedona dandiktir de.lütfen bu konu hakkında daha fazla sorun çıkarmayın. artık herkes her kadronun amacı dışında kullanırlırsa kırılacağını bilior ve ona göre kadro üretiyor bizede sürüş stilimize göre kadro almak kalıyor ;)

NovembrE

Üye
Tepki
31
Arkadaslar öncelikle hepinize merhaba.
Corratec X-Vert kadrolar xc olup dirty de de gayet basarılı bir kadro diye düsünüyorum. peki siz ne düsünüyorsunuz? kıran warmı ki bildiğiniz?
İyi günler

tektekerali

Aktif Üye
Tepki
210
@NovembrE

corratec x-vert kadrolar ''XC'' kadrolarıdır. ne olursa olsun amacına uygun bir bisiklet almakta fayda var.Ama corratec'in ürettigi CORRATEC DİRT BİKE ''DİRTJUMP-STREET'' bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: ujur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NovembrE

zaten sizde demişsiniz xc olduğunu eğer dirt jump için kullanırsanız elbet kırılır.

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
elbet kırılır demek pek doğru olmaz ama daha rahat kırılır demek daha doğru olur çünkü bir çoğumuz yapabiliyoruz sandığımız şeylerde bisikleti zorlamıyorsunuz yani dip not geçrsek: kadro tam anlamıyla kullanış amcanın dışında kullanılıyorsa bir kaç gün-ay-yıl farketmez her an kırlabilir.

dark_king_26

Aktif Üye
Tepki
38
Bende DRAG DEVİL var dirty kadrosu amacına uygun kullanıyorum ve ikinci el olarak aldım kadroyu ne kadar zorlarsam zorlayayım daha bir şey olmadı (inş. olmaz) ama bi arkadaşım no name kadroyu sadece merdivem inip çıkarak kırmayı başardı:D

Sağlımız için amacına uygun kadro kullanmaya dikkat edelim;);)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@gurkankas

bana göre bu başlığa (street/dj) girenlerin hiç biri kron no name sedona almasın. başlıktada belirtildiği gibi street ve dj. alan alsın. bu beni ilgilendirmez. alinin kullandığı şartları biliyorum 50 kg en yüksek atlayışı 1,5m. sadece rampa da takılıyor. street i çok az yapıyor. bende ilk önce xc ile başladım 80kg ağırlığım var 2 yıl kullandım ilk yıl xc ikinci yıl street amaçlı en yüksek atladığım yer 1,8m sadece street ve dağa çıkıp parkurdan iniyordum ve ilk street e başladığım için hareketlere yeni yeni ısınıyordum ve kaldırımdan atlasam bile bisiklet çok sert yere iniyordu. benden daha hafif olan ali 771 kırabiliyorsa ben neden xc kadromu kıramadım. bisikletim bianchi idi. ve sedona ile karşılaştırırsak türk bianchi leri çok dandik kullanışsız dı. bana göre sedona dandik. bunuda kullanma şartlarına yapılan zorlamalara ve gördüklerime dayanarak söylüyorum. ve turkiyenin en iyi street çisi xc kadrosuyla street yapsın ben ona street yapıyor demem ama street bisikletiyle kaldırıma bile zor çıksın ben ona street çi derim. ve öyledir.

monster_bike

Aktif Üye
Tepki
51
@artofriding

alttan 3. fotograftaki rampada bi arkadaşımız amoeba hussar dj ile 360 atıyorda merak ediyoruz türkiyede başka varmı 26" jatlı bisikleti BMX gibi kullanan varmı diye acaba bizi bilgllendirebilirmisiniz:(

jemil

Üye
Tepki
12
ali'yi bostanlı rampalarda kasksız ve cantasız goremezsınız cok ıyısın ali helal olsun basarıların devamını dılerım ıyı fromlar....

• Beğen
Tepkiler: tektekerali

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@Tuonela

senin dediğin sedona ve voltage farklı objektifler.
ama şöyle bir şey varki yaptıkları iş değil sağlamlıkları önemli. sen objektif ile yaptıkları işi anlatmışsın. sonuçta bu iki bisiklet farklı iki objektif olsada aynı snuçlar elde edilebilir. bunny rock walk manual ikisiylede yapılır. önemli olan canon la nikon arasındaki sağlamlık farklı. objektif değil. fotoğraf makinalaında iş önemli ama bisikeltte sağlamlık önemlidir. işi sağlam olmayan bi kadroylada elde edersin ama bi yere kadar sonrasında kadro kırılır. objektif konusu ile yanlış bi konuya değindin. şöyle olabilirdi, dodge ram 2500 un girdiği yere dodge viper girmez gibi. girersede gitmez gibi gitsede fazla dayanmaz gibi benzetme daha doğru olurdu.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sen yanlış anlamışsın, araziye girecek adam dodge viper almaz dodge ram alır olay budur, amaçları farklı oldugu içinde sağlamlıkları farklıdır ama ikiside saglamdır. değişik etkilerde değişik sağlamlık kriterleri vardır.

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@monstergarage

yanlışlık olmuş ameba hussar dj değil de o SCOTT VOLTAGE YZ3 olmasın?:D

atoin

Üye
Tepki
7
Abicim kadroları 52bin 300 kez inceltirlerse böyle olur ne ******** yapıyolar ya bende alacaktım 771 almıcam

mustafa gökce

Aktif Üye
Tepki
35
demek ki orda kadroyu kıracak kadar dengesiz düşmüş aksi halde bu kadrolar zaten testten gecerken 110-120 kg gibi bi agırlıkla test edilio olsa orda kırılırdı veyahutta kadronun artık ömrü bitmiş veya çürümüstür