İZmir Pınarbaşı Yarış Pisti (Mtb-Yol) 2. Antrenman Yarışı -Vol.2- (22.02.2009)

nasuh

Forum Bağımlısı
Tepki
97
İzmir pınarbaşıı pistindeki Mtb-Yol 2. antrenman yarışı Şubatın 22 sinde tekrar düzenlenecektir.

Kayıtlar aynı gün içersinde gerçekleştirilip , katılımın oranına göre kategorilize edilicektir.Katılımın az olacağı düşünülerek toplu start verilecektir.İlk yarışta mtb ve yol kategorisinin birlikte değerlendirilmesi tepki çeksede , katılım ilk yarıştaki oranı geçmezse gene aynı düzen olacaktır . Çünkü yaş kategorisi , mtb , yol diye sınıflandırırsak mtb ve yol daki yaş kategorilerine göre 3-5 kişi anca düşer. İlk yarışta hava şartlarının kötü olması , yarış pistinin de uzakta olması katılımı düşürdü , düzenlencek 2. yarışta katılımın artacağını ,seyircinin çoğalacağını umuyoruz !!
Kayıt - sıralama - numaralandırma 10:00 a kadar yapılacaktır.Kısaca yarış kayıtları , ısınma , yarış , kürsü hepsi 14:00 gibi biteceği tahmin ediliyor.
Yarış Lisanslı katılımcılar için geçerli olsada , lisansı olmayan arkadaşların da geri çevrilmeyip yarışa dahil edileceği söylenmiştir.
Parkur 2 km olup 15 tur dönülecektir.

Kaynak : Ali Ekber KILIÇ

Scudo

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
Aynı gün dernekte pistte yarış düzenliycek sanırım nasıl olcak acaba.

• Beğen
Tepkiler: nasuh

nasuh

Forum Bağımlısı
Tepki
97
Birşey farketmicek pistte bir tane yarış düzenlenicek herkez ona katılacak , derneğin düzenlediği diye ayrılmaz yanii ,kısacası aynı bünyede olucak :) Sonuçta hepsi bir kalemden çıkıor :)

• Beğen
Tepkiler: ozgur_jeo

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
çok güzel bir haber nasuh. geçen sefer yardıma gelmiştim bu sefer de yarışmaya gelirim herhalde. ama sende gelde senide bi görelüm pistte :D . böyle hem haber verip hem gelmemek olmuyo :D

• Beğen

nasuh

Forum Bağımlısı
Tepki
97
Yok abi saol bizden geçti ,ben spor için biniyorum yarışmak için değil :) Ali gircem dedi , sende gircen belli okuldan da toplayın gelin katılım artar :)

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
hava yağmurlu diyor ancak böyle yağmaya devam ederse fazla bir etkisi olmaz. katılım ne kadar fazla olursa yarış okadar keyifli olur.

• Beğen

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaslar yarış bugün koşuldu, yol ve dağ bisikletleri ayrı kategorilerde koşuldu. bu sefer yarışa katılım ilk yarışa göre epey fazlaydı. gerçekten çok eğlenceli geçti(yarışmasamda çok güzel vakit geçirdik). yarışa katılan veya izlemeye gelen herkese teşekkür ederim. yarışta dereceye girenleri de burdan tebrik ediyorum.
iyi akşamlar

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
(link)
Turgay Germen
(link)
En başta CR1 ile Fatih Ertörün (ultegrax)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Mustafa Güler ve bisikleti Specialized Tarmac S-Works
(link)
Yolcuların start anı
(link)
(link)
MTB'lerin start anı
(link)
(link)
Devamını ekleyeceğim...

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
devamını bekliyorum :D

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Bugünki yarışın temposu gerçekten iyiydi.Bisiklet Federasyonun Kap yarışlarındaki(kulüplerarası puanlı yol bisikleti yarışları) kriteryumlarını aratmadı.Saat yönünün tersinde atılan turda rüzgar ve yokuş gurubun ortlama hızını düşürdü ama gene de sert geçti denebilir.
İzmirde yol bisikletine binen arkadaşların zaman zaman temposu 50 km/h yi bulan gurupta rahatlıkla tutunabilmesi beni açıkçası etkiledi.Otomibil pisti sürücülerini bile zorlayan o kadar viraja rağmen ben hiç düşen görmedim.Gurupta spora ara vermiş arkadaşların da antrenman durumu bana göre iyiydi.Ben de bu sefer 4. olmayı başarabildim :)
Gurupta bazı abilerimiz (onların yaş kategorileri ayrıydı) de ön gurupta yarışa devam ettiler.7 turda atak yapan Mustafa Güleri takip eden Turgay Germen ve Ali Ekber Kılıç sırasıyla 2 ve 3 oldular.Burada bana göre bir eksiklik vardı ki pek atak yapan yoktu, atak yapıp da ön gurupla arayı açmaya çalışan ya da birkaç bisikletçiyle anlaşıp guruptan kaçmayı deneyen yoktu.
Gerçekten çok iyi bir antrenman oldu, İzmirdeki tüm bisiklet gurupları (Ebit-Bsd-Ali Özdemir hocalar-Ata Bisiklet-Doruk Bisiklet- Genç takım ve daha sayamadıoğım pek çok gurupla bugün bir araya geldik. :)Bu gibi yarışlar İzmirde tekrar edilir ise Federasyon yarışlarında ilimizi temsil edecek sporcuların başarısı yükselecektir.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Devamını ekliyorum.Ayrıca 2 adette video var ama birisi pek video sayılmaz,pili bitmesi sebebiyle kameranın son saniyelerini yakaladım.
MTB grubunun ilk iki sırası böyle bitti fakat yerleri değişerek. :) Yarış ortasından bir fotoğraf.
(link)
(link)
(link)
(link)
Yolcularda uzunca bir süre kopma olmaması sevindiriciydi.
(link)
Fatih abinin (athletic) ultra maratoncu olması farkını asfaltta gösterdi.Hemen hemen kimsede göremediğim birşeyi bütün yarış boyunca yaptı: Yüksek Kadans
(link)
(link)
(link)
(link)
Şerif (jordansero) :)
(link)
American Force Erica :) Well done!
(link)

Ali Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.264
Bisiklet
Scott
izmirli bisiklet severleri tebrik ediyorum böyle güzel organizasyonu gerçekleştirdkleri için darısı istanbulun başına ama havalar felaket 15 gündür adım atamıyoruz istanbuldada yarış pisti var ama iş bitirecek adam yok herkes klavye bisikletçisi olmuş katılımcılarıda ayrıca tebrik ederim

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün