İzmir - Marmaris turu hazırlıkları başladı

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.150
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@elric1982
çok teşekkür ederim hocam size ulaşabileceğim numara ya da sosyal medya varsa özelden atarsanız sevinirim

Scudo

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
Selamlar. üç kere istanbul çıkışlı bölge ve çevresinde parkur parkur dolaştım. Çok gidilecek görülecek yer var. Ben kısaca kendi deneyimlerimden yola çıkarak gidilebilecek kalınabilecek ve dikkat edilebilecek konulardan bahsedeyim.
Öncelikle İzmir'den sonra yol Selçuk'a kadar nispeten düzdür. Eğer yaz aylarında yola çıkarsanız 40 derece üstü ve nem ile mücadele edeceksiniz. Hakim rüzgar kuzey ama kuvveti az olabilir. Araba yolu yoğun, yol şartları iyidir. Emniyet şeridi geniş dinlenme ve ihtiyaçlarınız için bol bol benzin istasyonu vardır. Dediğim gibi temmuz ve ağustosta çıkacaksanız su tüketiminizi kontrol edin. Sıvı kaybı ve güneş çarpmasına dikkat. Son iki senedir bölge aşırı sıcaklara maruz kalıyor. Gezilecek yerlerde çok dediğim gibi. Şirince'ye gidebilirsiniz. Efes, Selçuk bölgesi anlatmaya gerek yok. Kamp için kamp alanları bölgede mevcut. Ben devam edip Kuşadasın'da kamp atıyorum. Ama Efes ve Selçuk bölgesinde kamp yeri var. Free kamp alanı da bulursunuz. Tavsiyem, kesinlikle dere kenarlarına tarla ve yol kenarında kamp atmayın. İkinci olarak Kuşadası segmenti çok cazip. Bölge yolları düz, sadece Kuşadası'na yaklaşırken bir rampa vardı. Ayrıca merkezde kamp alanı var ben kalmıştım. Merkezde olmasına rağmen o dönemde sessiz temiz ve güvenli idi. Kalacaksanız, gece Kuşadası turu yapın. Kale ziyaret edilebilir. Çarşı taraflarıda güzel. Kadınlar plajı vasat. Kuşadası'dan 20 km ötede Güzelçamlı var. Doğası ve denize ile Kuşadası merkezde kalmak istemeyenler için biçilmiş kaftan. Kamp alanları var. Sahilde konaklanabilir. Ancak yaban domuzları ziyaretinize hava karırca gelebilir. Ama insanlara alışmışlar zararsızlardır. Ayrıca güzelçamlı milli parkını kesinlikle ziyaret edin. Eşsiz koyları turkuaz denizi yemyeşil ormanları ve kendinizden geçersiniz. Üçüncü olarak Milas yolu segmentinden bahsedyim. Güzelçamlı'dan sonra yol bir 30 km menderes deltası içersinde olduğunuz için aşırı düz ve sıkıcı. Bu yoldan zorlanmadan gitmek istiyorsanız rahat yol ama nehrin öte tarafından dolaşırsanız biraz daha kıvrımlı ve bozuk yollardan gider, ama daha heyecanlı bir seçenek olabilir. Adını hatırlamadığım bir antik kent de rota üzerinde mevcut. Rotada Didim görünmüyor ama mutlaka görülmeli diye düşünüyorum. Milas merkezde şirin bir müze var kesinlikle tavsiye ederim aklımda bir de merkezde bir köfteci vardı güzeldi. Son olarak Akyaka efsane güzelliktedir. Kamp için çadır kuramayacağınız ördeklerin kuşların olduğu bölge var. Tercihinizi kamp alanlarından yapın. Tekrar gitmiş kadar oldum. Aklıma gelirse bir şeyler daha eklerim . Kolay gelsin.:)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Merhabalar Hocam bizde mayıs ortası gibi Çanakkaleden Fethiyeye gitmeyi planlıyoruz şuan her seyimiz hazır bir iki malzeme dışında, biz az malzeme ile tura cikacagiz bikepacking tarzı

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Erhan hocam keyifli turlar diliyorum.. Harun ustada en son karşılaşmıştık bisikletinizle mini bir tur atmıştım... Kazasız belasız dönersiniz inş.

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.150
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@can akıncılar
harika rota gerçekten özellikle çanakkale izmir bölümleri ortalama hızınızın yüksek olacağı etaplardan oluşuyor.

@dryakup23
evet hocam tanışmıştık. gittim geldim çok şükür harika bir deneyimdi benim için. yakın zamanda forumda turun güncesini yazacağım :)

• Beğen
Tepkiler: dryakup23
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@pedalterapi
hocam bence youtube videolarınızda çok kaliteli birde video eklerseniz on numara 5 yıldır olur:)