İzmir-Dumlupınar-İzmir bisikletturu

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında serdar sipahi tarafından paylaşıldı.

 1. serdar sipahi

  serdar sipahi Yeni Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  KÜTAHYA
  Katılarak bize güçverirmisiniz???????

  İZMİR-DUMLUPINAR-İZMİR BİSİKLET TURU

  Türk ulusu 1071 yılında Malazgirt savaşı ile başlayan ve 30 ağustos 1922 tarihindeki Dumlupınar Meydan Muharebesi ile sonuçlanan Anadolu'daki bağımsızlık mücadelesinde sayısız savaşlar yapmış emsali hiçbir ulusta görülmeyen sayısız zaferler kazanmış ve bizlerin bugün bu topraklarda yaşayan özgür bir ülke olmamızı sağlamak için gözlerini kırpmadan ölüme yürümüş ve bu uğurda yüz binlerce şehit vermiştir.

  Bu savaşların hepsi ayrı ayrı önemli sonuçlar doğurmuştur. Bunlardan çıkan en önemli sonuç ise şudur. Türk Ulusu asla bağımsızlığı olmadan esaret altında yaşayamaz. Bizler bugün kendi vatanımızda kendi bayrağımız altında kayıtsız şartsız bağımsız olarak yaşayabiliyorsak bunu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, çok değerli İstiklal Savaşı komutanlarımıza, kahraman ordumuza ve cephe gerisindeki yediden yetmişe kadar binlerce isimsiz kahramanımıza borçluyuz.Bizler bugünlerimizi Çanakkale'lere Sakarya'lara İnönü savaşlarına ve tabiî ki en önemlisi Büyük Taarruz ve Dumlupınar Meydan Muharebesi'ne borçluyuz.

  Dumlupınar'da sadece bir meydan muharebesi kazanılmamış, bir ulusun kaderi tekrar yazılmıştır. Ulu Önder Atatürk'ümüzün dediği gibi' Genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri Dumlupınar'da atılmıştır'.Dumlupınar Türk Ulusu için bir dönüm noktasıdır.

  Hepimiz bir şeyler borçluyuz zaferin kazanıldığı bu topraklara, bu zafer uğrunda ölen şehitlerimize, bu uğurda savaşan gazilerimize. Artık Dumlupınar sadece 30 ağustos akşam haberlerinde hatırlanmak istememektedir. Artık Dumlupınar tarih sayfasındaki hakkettiği yeri almak istemektedir. Biz bunun için ant içtik. Dumlupınar’ı dünya tanıyacak.

  Bunun için çeşitli sosyal kültürel ve sportif faaliyetler düzenliyoruz. Gelenekselleşme aşamasında olan Dumlupınar İlköğretim Okuluna ve dar gelirli öğrencilerimize yardım edebilmek ve tur programı boyunca Dumlupınar’ın tanıtımı yapabilmek amacıyla ilkini 23 Nisan 2008 tarihinde Pedallar Çocuklar İçin Dönecek sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bisiklet turunun ikincisini bu yıl yine 23 nisanda gerçekleştiriyoruz.

  Guizburk-Almanya’dan başlayacak olan bisiklet turu ile Dumlupınar İlköğretim okulu öğrencilerimize 100 adet bisiklet dağıtılacak, gezi programı boyunca Dumlupınar’ın tanıtımı yapılacaktır.23 Nisan günü Dumlupınar da olacak tur ile Dumlupınar Gazi ilköğretim okulu öğrencilerimizin bayram sevinci kat kat artacaktır.

  Toplam mesafenin 6370 km olduğu ve 2 yıldır gerçekleşmesi için yoğun bir çaba harcadığımız turumuzu onurlandırmanız ve bize destek olmanız için hediye dağıtacağımız ilköğretim okulu öğrencilerimin sevincine ortak olmanız için; Dumlupınar’ın Tanıtılabilmesi için sizleri 23 Nisan 2010 tarihinde Dumlupınar’a bekliyoruz.

  Destek için Dumlupınar’a geldiğinizde Türkiye’nin en büyük Kurtuluş savaşı şehitliği olan Dumlupınar Kurtuluş savaşı şehitliğini, Dumlupınar İlk hedef Anıtını, Dumlupınar Şehit Sancaklar Mehmetçik Anıtını, Dumlupınar Zafer Anıtını, Dumlupınar Kurtuluş Savası müzesini, Dumlupınar Atatürk evini ve Dumlupınar da bulunan daha çok şehitlik ve anıtları alan kılavuzlarımız eşliğinde aynı gün gezerek Dumlupınar gezinizi tamamlayabilirisiniz.

  İletişim:Serdar Sipahi:0.536 469 51 80
  www.dumlupınartanitmagrubu.com


  DUMLUPINAR TANITMA GRUBU
  Tur Programı


  GÜN TARIH BASLANGIC BITIS MESAFE
  1. 16 Nisan, Cuma ALMANYA IZMIR 2.700 km (Uçak)
  2. 18 Nisan, Pazar IZMIR AYVALIK 145 km
  3. 19 Nisan, Pazartesi AYVALIK KAZDAGLARI 90 km
  4. 20 Nisan, Salı KAZDAGLARI BALIKESIR 95 km
  5. 21 Nisan, Çarşamba BALIKESIR DURSUNBEY 80 km
  6. 22 Nisan, Perşembe DURSUNBEY KÜTAHYA 145 km
  7. 23 Nisan, Cuma KÜTAHYA DUMLUPINAR 84 km
  8. 24 Nisan, Cumartesi DUMLUPINAR ESME 110 km
  9. 25 Nisan, Pazar ESME ÖDEMIS 120 km
  10. 26 Nisan, Pazartesi ÖDEMIS IZMIR 104 km
  11. 27 Nisan, Salı IZMIR ALMANYA 2.700 km (Uçak)
   
 2. ahmet ozgen

  ahmet ozgen Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2006
  Mesajlar:
  1.760
  Beğeniler:
  645
  Seviye:
  kütahyalı bisiklet takımları ve sporcuları olarak elimizden geleni yaparız.telefon numaram 0506 372 01 76
   
  Caner Sağcan bunu beğendi.
 3. Caner Sağcan

  Caner Sağcan Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2006
  Mesajlar:
  116
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  kütahya
  Seviye:
  anlamlı bir tur olacak gözümüz yollarda bekliyoruz
   
  ahmet ozgen bunu beğendi.