İzmir-Dinar Turu (1 Günde 360 km+)

Bir günde 360 km yapabilir miyiz?

• Toplam katılım
    175

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu tur, Paris Roubaix fatihi sayın @CmlCLK ve Trans Türkiye Ultra Bike Race gazisi @hamlet2006 içerir.

Turumuz, yaklaşık 360 km ve 2300m irtifa kazanımdan ve her metresinde ruhlarımıza ve bedenimize kazınacak olan acı,kan,ter ve göz yaşından oluşacaktır.Bize vaadedilen bundan başkası olmayacağı gibi ,sizlere de güzel güzel fotolar ve süslü edebi anlatımlar, gün yüzü görmemiş betimlemeler sunmayacağız.İki kafadar, bir günde belki de daha az sürede 360 km deneyeceğiz.İnanın ben daha neden arkamızdan biri kovalıyormuşçasına bir günde 360+ km yapıyoruz anlamıyor olsam da sayın Cemal Çelik'in önüne geçilemez yörük inadıyla bu girişimde bulunacağız. Halbuysam @Atasoy İbrahim Ağabey gibi sindire sindire (link) ilkeleri gereğince bir tur yapmıyoruz anlayamıyorum.Nedir bu bikepacking merakı?
Sayın @CmlCLK bundan aylar önce bana birlikte ''Memleket Gezisi'' yapalım demişti ve ben de büyük bir memnuniyetle tamam demiştim.
Artık o gün neredeyse geldi ve çattı.Bir hafta 10 güne kadar bir terslik olmazsa bir rouleur edasıyla o yolları aşacağız.

Bir küçük de anket bırakıyorum.Sizce bu iki forumdaşınız 360 kmyi bir günde tamamlayabilir mi?
Yalnız küçük bir parantez açmam gerekirse @CmlCLK antrenmansız ,bende de Trans Türkiye Ultra Bike Race'den kalma savaş yaraları var.Sağ bileğim ve sağ dizim bitik, sele bölgemde yeni yeni kabuk bağlamış yaralarım var.
Ama bir artımızda var ikimizde de yörük inadı var.Daha doğrusu benim sütten ağzım yandığı için inadın da bir yere kadar olduğunu, acı gerçeklerin kendisini bir şekilde gösterebildiğini biliyorum.(Sele ağrısı,diz ağrısı işin içine girdi mi öyle inat mınat dinlemez onu da acı bir şekilde Trans Türkiye Ultra Bike Race'dan biliyorum.Bundan Cemal'in haberi yok malesef)

Yorum yapmak isteyen ,tavsiyede bulunmak isteyen olursa konuya yazabilirler.

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökay Akçay
Yol bisikleti de olsa bisiklette yüzyılın icadı ''Brooks'' sele imiş.Bunu çok iyi öğrendim.Brooks kullananlarda herhangi bir tahriş dahi olmamıştı.
Ben ise gerçekten özel bir sele olan ve fiyat olarak da Brookslardan çok daha yüksek bir fiyat etiketine sahip Specialized Power Comp kullanmama rağmen sele yaralarından kurtulamamıştım.Öyle ki Trans Türkiye ULtra Bike Race 'de sürtünmeyi önleme amaçlı çok fazla vazelin kullandım.İzmit ve Gölcük taraflarından geçerken rafinerilerden ne kadar da çok petrol kokusu geliyor diye düşünmüştüm.Karamürsel'e geldiğimde petrol kokusunun geçmediğini anladığımda kafama dank etmişti.Meğersem vazelin de bir petrol türeviydi ve kokunun kaynağı bendeydi:ssrtcbya:

meren12

İlanıma göz at??
Tepki
78
İsim
Muhammed Eren Çınar
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
abi dinara 25km kala evciler var bizim memleket, olur da orada mola vermek isterseniz meydanda devasa bir türk bayrağı var tam karşısında sahibini iyi bildiğim bir kahve var:) ayrıca mesafeyi dert edeceğinizi zannetmiyorum ama cayır cayır yanabilirsiniz dikkatli olun:hihi:

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Ben derim ki eğer midenize, keyfinize duskunseniz 2 hatta daha fazla gün surerse güzel olur. Sindire sindire. Hem yolları da keşfeder, bir dahakine rekor denersiniz.
Sağlıcakla pedallayın .

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağdaş78

Ben de öyle diyorum.
Ama @CmlCLK Paris Roubaix havası koklamış birisi.Hem yarışı yerinde izleyince hem de Paris Roubaix'nin pave sektörlerinde antrenman yapınca adam bir anda bahar klasikçisine evrildi.Bir günden daha az sürede 360 km yapacağım diyor başka bir şey demiyor.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Tövbe ben öyle bir şey demedim sayın @Çağdaş78. Sn. @hamlet2006'nın içinde var rekora koşmak o yüzden kıvırıp duruyor.
İşin aslı, bir ara konuşurken》bir günde "DE" giderim aslında《demiştim. Eşim çakma Türk olunca sağa sola "Cemal bir günde Dinar'a" gidecek dedi ???. Benim kayınço da "bir günde gitsin 200€ veririm" demiş. Tabi yüzüme demedi. İnadımı bilmiyor. Sayın @hamlet2006'ya o kadar dedim, "Sen gazisin, gel iki günde geze, dolaşa gidelim" dedim. "Senin vaktin değerli, isteğin olsun" diyor tutturuyor. Ben baş edemedim. Varış geliş bir 24 saatte gideceğiz.

Huzurunuzda tekrar diyorum, ver elini Süleyman abi (@hamlet2006) biz iki günde Pamukkale, Kaklık mağarası, Salda gölü, Efes, çöp şişçiler geze dolaşa gidelim ?.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi benim kafam karıştı.
360 km yi bir günde mi gideceğiz 365 günde mi?
İki günde giderek geziyi mi sindireceğiz yediğimiz çöp şişleri mi?

Cemal Ç.

Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Çağdaş78
Bencede ?. Ama ben Afyonlu değilim ?.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@hamlet2006
Benim piknik tüplü tür kamp ,balıkçılık konseptinde bir tur/kamp hayalimin olduğu doğrudur.

2 ,3, 4 .......günlük .... o yüzden öyle bir algı yaratmış olabilirim.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağdaş78

Vaktin varsa gel seni de götürelim.Cemal ile tek başıma zor başa çıkacak gibiyim. :krktm:

@CmlCLK
Biz Dinarlıyız ve de Evcilerliyiz.

Cemal Ç.

Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006
Hocam beni şişirme böyle. Haftada bir, iki gün anca bisiklet sürebiliyorum. İş inada binerse sürüne sürüne yine giderim ama ?.

Cemal Ç.

Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ama bir günde gidebiliriz sayın @Atasoy. Adam 430 km. gitti bir günde yav ?. 360 ne ki onun için ??

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Atasoy

Ben de aynısını dedim, dinletemedim.
Cemal Çelik; Fransa'da TGV trenine binmiş, Concord uçaklarıyla uçmuş,Paris Roubaix daşlarının üzerinde sekmiş.Adam hız da hız diyor.

Cemal Ç.

Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yazıştık, tartıştık, beyin fırtınası yaptık, sayın forum sakinleri, iki günde gidip geliyoruz. Ama kasarsak bir günde, 20 saat içinde gidebilirdik ?.