İzmir Bisiklet Grupları - Toplu Liste

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
İzmir'de aktif olan bisiklet gruplarına ait veya belli bir grup adı altında olmayan tur/etkinlik haberlerine ulaşmak için iletişim kanallarını tek başlıkta toparlayalım diye düşündüm. Aslında daha önce benzer girişimler yapılmış ((link)). Farklı başlıklarda tek tük cevaplar da var forumda.

Bu başlıkta amacım, sizlerin de desteği ile, tek bir sayfada (geri bildirimleriniz ile sürekli güncelleyerek) tüm İzmir aktivitelerine kolay ulaşım sağlanacak kanallara ulaşılması. Şu an için sadece bildiklerimi ve bunların facebook sayfalarını yazıyorum.

Umuyorum ki liste, bu grupları kategorilendirebildiğimiz ve facebook dışında da iletişim kanallarını içeren bir hal alır. Sonra da yöneticilerden bir "sticky" rica ederiz ;)

Perşembe Akşamı Bisikletçileri - (link) ve (link)
Cuma Akşamları Bisiklet Topluluğu - (link)
Çarşamba Akşamı Bisikletçileri - (link)
İzmir Bisiklet Derneği - (link)
Karşı Bisiklet- (link)
Böyle de birşey var - (link)
Criticall Mass - (link)
Etkinlik Duyuru Sayfası - (link)
Bisiklet Eylemliliği - (link)
Ekstrem Yol Grubu - (link)

18.01.2018 eklemesi : Android için şu uygulama ile İzmir'de ne etkinlik var, ne zaman kaçırmazsınız. (iOS henüz yok)

(link)

Scudo

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Ögrencilikte Ankara'da, memleketim Adana'da çalısırken de bisiklet grupları ile iç içe oldum.

Şimdi iş icabı İzmir'e yerleşeceğim sanırım, çok cazip bir teklif aldım. Tek sıkıntı şu, ne İzmir'i bilirim, ne de kimseyi tanırım.

Sanırım bisikletin bir faydasını daha İzmir'de göreceğim. Bisiklet grupları sayesinde ilk yalnızlığı atabilirim umarım.

Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Caner Geyik

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
Listeye bakıyorum o kadar eksik ki, ilk ne zaman yazmışım acaba ? :) (en son düzenleme tarihi 2018 ocak görünüyor ama mesaj daha eski). İzmir'de bisiklet sürerken biraz gruplara bakayım derken yaşadığım kafa karışıklığından sonraydı o kesin :) Biraz da İzmir'li kullanıcılardan yorum beklemiştim o zamanlar, "şu grubu da ekleyelim", "bak bu da var" gibisinden.

Üşenmeyip bir düzenleme yapmak gerek aslında. Hem eksikleri eklemek hem de biraz kategorilendirmek (periyodik sürüş yapanlar, turcular, yarışçılar, sürüş grubu olmayan eylemvari etkinlik grupları vs.) Şimdilik üşendim ama :) İlk mesajın sonundaki telefon uygulaması da (android için) hepsini kapsıyor aslında.

Alttaki bağlantıda birkaç ilave daha var. (Adamlar yapmış zamanında :) )

(link)

BOZOKADAM

Üye
Tepki
0
İsim
Muhammed
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
menemende yokmu bisiklet grupları veya bisikletli etkinlikler

yet

Üye
Tepki
18
İsim
Yunus Emre
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Buca içerisinde hafta içi Belenbaşı tırmanışı yapıyorum. Eper katılmak isteyen olursa müsait birgün beraber sürüş yapabiliriz. (Not: amatörüm tek başıma sürüşlere başladım.)

• Beğen
Tepkiler: erhan21

erhan21

Üye
Tepki
17
İsim
Erhan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Buca içerisinde hafta içi Belenbaşı tırmanışı yapıyorum. Eper katılmak isteyen olursa müsait birgün beraber sürüş yapabiliriz. (Not: amatörüm tek başıma sürüşlere başladım.)
selamlar, bende bucada oturuyorum bazen buca ve izmir çevresi dağ tepe çıkmak istiyorumda pek çevremde bu sporu yapacak insan bulamıyorum. bir ekip oluşursa katılmak isterim.

• Beğen
Tepkiler: yet

Fys

Üye
Tepki
56
İsim
YaSiN
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
balçova da oturuyorum günlük uzun tur yapmak isteyenler (50-150 km)mesaj atsın lütfen buluşabiliriz kafamıza göre gezebiliriz

• Beğen
Tepkiler: yet ve LaLinea

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Güzel başlık. Teşekkürler
yeniyim ve ayağım sakat şu an kendime güvenemiyorum . 5 yıl önce bir bisiklet grubu ile Güzelbahçe den Urla ya gidip gelmiştim hoşuma gitmişti . Ayağım düzelirse. Yine isterim. Ama o zaman çok güzel bi bisiklet ile gitmiştim. Şimdi katlanır bisiklet var sürrmesi o kadar zevkli değil

Batuhan B.

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
Batuhan Bora
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İzmir Balçova terapi ormanı civarındakai dağlarda enduro - freeride (hafif) yapan gurup varmı
hafta sonları bende katılabilirim

nadircocuk

Üye
Tepki
1
İsim
Erol Nadir KARATAŞ
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
10 sene evvel aralarında yetiştim, sayelerinde çok uzun yollar katettim ve bir çok şey öğrendim. Geri dönmek istediğim zaman CAT bisiklet grubunu malesef Facebook üzerinden bulamadım. Nereye gitti bu insanlar. İzmir içi aktif bisiklet grupları kimler var?? :)

• Beğen
Tepkiler: oscak41

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
10 sene evvel aralarında yetiştim, sayelerinde çok uzun yollar katettim ve bir çok şey öğrendim. Geri dönmek istediğim zaman CAT bisiklet grubunu malesef Facebook üzerinden bulamadım. Nereye gitti bu insanlar. İzmir içi aktif bisiklet grupları kimler var?? :)
(link)
(link)
(link)
(link)

Takip etmediğim (link), (link) gibi gruplar var ama aktifliklerini bilmiyorum.
(link) gibi özel gruplar ya da (link) gibi sınırlı kitleli gruplar da var.

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam, İzmir Urla'da Yol ve Gravel/MTB sürüşleri yapan bir grubuz. Urla ve çevresinin güzel MTB/Gravel rotalarını çıkarmakla beraber yol bisikletiyle araç trafiğinden uzak doğanın içinde sürüşler yapıyoruz.

(link)
(link)

Aralık ayının son haftası yapılan Festive500 etkinliğinin 250kmlik kısmı için bir etkinlik düzenliyoruz. Etkinlik detaylarını videoyu izleyerek ya da açıklama kısmından öğrenebilirsiniz. Müsait olan herkesi bekleriz. 🤘🤘🤘

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Selam, İzmir Urla'da Yol ve Gravel/MTB sürüşleri yapan bir grubuz. Urla ve çevresinin güzel MTB/Gravel rotalarını çıkarmakla beraber yol bisikletiyle araç trafiğinden uzak doğanın içinde sürüşler yapıyoruz.

(link)
(link)

Aralık ayının son haftası yapılan Festive500 etkinliğinin 250kmlik kısmı için bir etkinlik düzenliyoruz. Etkinlik detaylarını videoyu izleyerek ya da açıklama kısmından öğrenebilirsiniz. Müsait olan herkesi bekleriz. 🤘🤘🤘

Abone olundu :harika:

Rotalar nerde?

• Beğen
Tepkiler: oscak41