İzmir Bisiklet Derneği Haziran Ayı Tur Programı

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hakan Akman tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Akman

  Hakan Akman Yeni Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2008
  Mesajlar:
  14
  Beğeniler:
  14
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Sevgili bisikletsevenler,  Derneğimiz Bostanlı’daki yeni dernek merkezinde faaliyetlerine devam etmektedir. Bilgi ve danışma, dernek üyelik başvuruları ve aidat ödemeleri için dernek merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.  Yeni Dernek Adresimiz:

  Cemal Gürsel Caddesi No:484/1 Kat:3 Daire:7 Bostanlı-Karşıyaka-İzmir (Bostanlı Cami Yanı, Bizmax Group)

  Tel : 232-362 60 00

  Faks: 232-362 62 57  ÖNEMLİ NOT: Üyelik formlarında eksiklikleri bulunan, kimlik kartı için fotoğraf getirmesi gereken veya eksik aidatlarını ödemek isteyen üyelerimizin dernek merkezine uğrayarak bu eksiklikleri gidermelerini önemle rica ederiz. Tüm işlemler için irtibat: İsmail ATILGAN 539 638 90 64  Sağlıklı ve bisikletli günler dileriz.  İzmir Bisiklet Derneği “HAZİRAN 2008”

  Tur ve Gezi Programı

  31 Mayıs Cumartesi, Manisa Tarzanı Çevre Günü Bisiklet Turu

  Manisa Valiliği ve Manisa Belediyesi tarafından bu sene 3 ncüsü düzenlenen Manisa Tarzanı Çevre Günleri kapsamında 31 Mayıs Cumartesi günü teması "GÜRÜLTÜSÜZ VE SAĞLIKLI ŞEHİR" olan bisiklet turu yapılacaktır. Etkinliğe İzmir'den katılacak dernek üyelerimiz bisiklet turuna destek verecektir. Dernek üyelerimiz Bornova-Sabuncubeli-Manisa güzergahından Manisa'ya pedal çevirerek tura katılacaklardır. Tur sonrası belediye tarafından tahsis edilecek otobüs ile İzmir'e dönüş yapılacaktır. Yeterli çoğunluk sağlanması durumunda Bornova’dan etkinlik alanına otobüs kaldırılacaktır. Katılmak isteyenlerin gezi@izmirbisiklet.org adresine mail atmaları gerekmektedir.

  http://www.manisatarzanicevregunleri.com

  http://www.izmirbisiklet.org/index.php?option=com_content&ta sk=view&id=189&Itemid=2  Parkur : Bornova-Manisa Yolu-Beşyol-Sabuncubeli-Manisa

  Toplanma Saati : 15:00 (Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı)

  Toplanma Yeri : Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı

  İrtibat : Muhlis Dilmaç 533 721 87 69  1 Haziran Pazar, Urla İskele-Çeşmealtı Gezisi

  Parkur : Konak-Üçkuyular-Narlıdere-Güzelbahçe-Urla İskele-Çeşmealtı

  Toplanma Saati : 09:00 (Karşıyaka İskele 08:15 buluşma, 08:30 vapuru ile hareket)

  Toplanma Yeri : Konak Vapur İskelesi Önü

  Konak iskelesinde buluştuktan sonra Üçkuyular-İnciraltı-Sahilevleri-Narlıdere üzerinden Urla İskeleye varıyoruz. Urla İskelede verilecek çay molasından sonrasında Çeşmealtı’na doğru pedal çevireceğiz. Çeşmealtı’nda verilecek yemek molası ve dinlenme ardından İzmir’e dönüş.  8 Haziran Pazar, Kavaklıdere Köyü, Nato Vadisi Gezisi

  Parkur : Bornova Kampüs-Ankara Yolu-Ambarlar-Kavaklıdere Köyü

  Toplanma Saati : 09:30 (Karşıyaka 08:45 buluşma, Altınyol’dan Bornova’ya geçiş)

  Toplanma Yeri : Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı

  Bornova kampüs önünde buluştuktan sonra Ankara yolunu izleyerek Kavaklıdere köyüne pedal çevireceğiz. Köy kahvesinde verilecek ihtiyaç ve çay molasından sonra Nato Vadisine doğru çıkış yapacağız. Çıkış parkuru genelde toprak zemindir. Bazı yerlerde oldukça kısa dik ve taşlı çıkışlar bulunmaktadır. Zirve sonrası, dağcıların kamp alanında mola vererek inişe geçeceğiz.  15 Haziran Pazar, Sevilen-İsabey Bağları Gezisi

  Parkur : Konak-Gaziemir-Gölcükler Köyü-İsabey Bağları

  Toplanma Yeri : Konak Vapur İskelesi Önü

  Toplanma Saati : 09:00 (Karşıyaka İskele 08:15 buluşma, 08:30 vapuru ile hareket)

  Konak iskelede buluştuktan sonra Varyant, Karabağlar yolunu izleyerek Gaziemir’e varacağız. Havaalanını geçtikten sonra Gölcükler sapağından İsabey Bağevine ulaşıyoruz. Burada verilecek kısa moladan sonra 800 dönümlük İsabey Bağlarında gezinti ve şarap tadımı yapılacak. Öğle yemeği molası ve dinlenme sonrası İzmir’e dönüş yapıyoruz.  22 Haziran Pazar, Kaynaklar Köyü Gezisi

  Parkur : Konak-Varyant-Üçyol-Karabağlar-Hipodrom-Buca-Kaynaklar Köyü

  Toplanma Yeri : Konak İskele Önü 08:30

  Toplanma Saati : Karşıyaka 07:45 ( 08:00 Vapuru ile Konak’a hareket )

  Konak İskele önünde buluştuktan sonra Varyant-Üçyol-Karabağlar yolundan Buca Hipodrom’a çıkacağız. Çevik Bir Meydanını geçip otoban bağlantısına vardıktan sonra Sebze Hali yolundan Kaynaklar Köyü’ne ulaşıyoruz.Köyde verilecek dinlenme ve serbest zaman sonrasında dönüş.  25 Haziran Pazar, Foça Yeniköy Gezisi

  Parkur : Karşıyaka İskele-Bostanlı-Seyrek-Maltepe-Bağarası-Yeniköy

  Toplanma Saati : 08:30 (Konak İskele 07:45 buluşma, 08:00 Vapuru ile Karşıyaka’ya hareket )

  Toplanma Yeri : Karşıyaka İskele Önü

  Harika gözlemeleri,katmeri,yayık ayranı ve şekerpare tatlısıyla ünlü Foça Yeniköy’e gidiyoruz. Doğal güzellikler içerisindeki köyde bu mevsimde her yerde dolup taşan dutların tadına bakacağız. Karşıyaka İskelede buluştuktan sonra Bostanlı-Sasalı yolu-Seyrekköy üzerinden Maltepe-Gerenköy’ü geçerek Bağarası’na varacağız. Yeniköy’de verilecek yemek molası ve dinlenme sonrasında İzmir’e dönüş.  Perşembe Akşam Turları : Göztepe İskele Saat 20:00 (5-12-19-26 Haziran) (İrtibat: Muhlis Dilmaç 533 721 87 69)

  Her Perşembe Göztepe İskelesinden başlayan turlarımız devam ediyor. Göztepe iskelesinde buluşan ekibimiz Konak Pier’de dondurma, Alsancak’ta çay molası verdikten sonra gece turuna devam ediyor.

  NOT: Haftasonu turları için farklı parkur önerilerinizi ve İzmir çevresindeki değişik güzergahları bizimle paylaşabilirsiniz.  - Hava koşullarına bağlı olarak turlar iptal edilebilir.Turlarda olabilecek değişiklikleri internet sitemizden takip ediniz.

  - Turlar hakkındaki her türlü soru için lütfen aşağıdaki telefonlardan bizimle irtibata geçiniz.

  - Tur sırasında yanınızda yedek iç lastik ve yama takımı, yedek fanila, el havlusu, meyve suyu veya meyve, bisküvi veya çikolata bulundurmanız faydalı olacaktır.

  Turlarda uyulması gereken kurallar:

  - Herhangi bir sağlık sorunu olan katılımcıların, bunu tur sorumlularına bildirmeleri gerekmektedir. Buna göre, tura katılımı uygun görülmeyenlerin sorumluluğu üstlenilmeyecektir. Aksi takdirde, bu sebeple meydana gelebilecek kaza v.s.’den sadece kendileri ve 18 yaşın altındakiler için aileleri sorumlu olacak ve dernek yönetimi ve 3. şahısların maddi-manevi her türlü hakkı saklı kalacaktır.

  - 18 yaşından küçüklerin velilerinden izin belgesi getirmeleri gerekmektedir.

  - KASK ve ELDİVEN takılması gerekmektedir. Turun başında öncü sonunda artçı bulunur. Öncü geçilmez, artçının arkasında kalınmaz.

  - Aksi belirtilmedikçe tek sıra halinde yol alınır. Öndeki ile 1 bisiklet boyu mesafe bırakılır.

  - Mecbur kalmadıkça öndeki bisikletli geçilmez, geçilmek durumunda sesli olarak uyarılır. Bisiklet sürerken mp3 player, walkman, radyo, vb dinlenmesi yasaktır.

  Etkinlik Sorumluları

  Mustafa Karakuş-542 3877415 / Burçin Bakaçhan-532 6361604

  İsmail Atılgan-539 6389064 / Erdal Sıral-532 6668680

  İzmir Bisiklet Derneği

  Cemal Gürsel Caddesi No:484/1 Kat:3 Daire:7 Bostanlı-Karşıyaka-İzmir (Bostanlı Cami Yanı)

  Tel : 232-362 60 00

  Faks: 232-362 62 57  www.izmirbisiklet.org

  gezi@izmirbisiklet.org
   
 2. bikeandbike

  bikeandbike Misafir

  kaynaklar gezisine katılacağım inşallah,zaten bucada oturuyorum çevikbirden geçerken takılırım peşinize:D, o zamana kadar bisikletimi almış olursam,görüşmek üzere
   
  Şerif Şentürk bunu beğendi.