İzmir Bisiklet Derneği hafta sonu turları

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Günün özeti; 166km., doyumsuz sohbet, 2 boyoz, Izgara köfte, 2 küçük çay, 1 neskafe, 2lt. su, 1 büyük çay ve sonsuz huzur...

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@AppRoacHaTe

Harbiden ya 8 liraya o tandırı alacağıma 5 liraya menemen alsaydım da bana bana yerdim. :D

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
eğer ki yolu 30 km uzatmasaydık daha zevkli olurdu bence. klarosa gidip 2 foto çekip doğru dürüst oturmadan haydi haydi.... yemek yeni geldi. çabuk çabuk çabuk... bas bas bas... otobüs kaçacak! yamin geç en öne! ne yapıyorsun seen? (bacağıma kramp girecek)ne önemi var! bas bas.. beyaz çizgiyi geçme! nerde benim kırbaçım!!!performansın düşükse gelme dimi(sonuçta bisiklet sporunu sadece hergün sürenler yapabilir.biz kapının önünde, sokağımızda turlayalım)... herkese bol acale pedallar...

ayrıca orta zorlukta olan turun zor olma sebebi tamamen otobüstür arkadaşlar!!! :D

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
@yaminkutlu

@yaminkutlu

Kesinlikle katılıyorum.Maalesef bir kişi turu her seferinde eziyete dönüştürmeye niyetli.Sonuçta biz oraya eğlenmeye,haftasonumuzu keyifli geçirmeye gidiyoruz;ama kendini öncü olacağım diye ortalıklara atan bir insan kendince her seferinde kuralları uyguluyor.Bu tura katılan herkes gayet bilinçli,nerede ne yapması gerektiğini bilen insanlar.Eğlenmesini de kurallara uymasını da bilirler:rolleyes:Turun bir disiplini olur tamam,insanlar da buna uymakla mükelleftir;fakat bu kadar abartılı davranmak da hiç doğru bir davranış değil:rolleyes:

Hüseyin Gümüş

Daimi Üye
Tepki
116
bir daha Tandır yemem herhalde... Bana hiç bir yemek bu kadar işkence çektirmemişti, Umarım diğer turlar bu halde olmaz...

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar yazmadan önce dernek üyesi olmadığımı ve dernekle çalışmadığımı da belirtmem gerek.

Sizin turda beğenmediğiniz disiplini profesyonel olarak sağlamakla ve bir sürü ayrı ülkeden insanı bir arada tutarak para kazanan bir rehber olarak grup olarak binmenin apayrı birşey olduğunu söylemek zorundayım.

Ben her tura çıkmadan önce, müşterilerimle bir konuşma yapıyorum 15dk. civarı; bisiklet tecrübeleri, performansları, alışkanlıklarını sorgulamadan sohbet havasında öğreniyorum. Ondan sonra genel geçer kuralları anlatıp, özellikle dikkat etmeleri gereken noktaları hatırlatıyorum.

"Tura katılan herkes bilinçli demişsiniz" ama ben nedense hiç o bilinci göremedim dün, basan gitti. Kimsenin 2'li - 3'lü gittiğine şahit olmadım, ne zaman ki sert tepkiler oldu; o zaman düzene girdi grup. Daha insanlar sağdaki binicinin her zaman sabit olduğunu ve yolu nasıl kullanacaklarını bilmiyor. Grup içinde hala geriye dönüp bakanlar var. Yavaşladığı zaman gruptan nasıl çıkacağını bilmeyenler var. Hızını koruyamayacağı halde basıp basıp gidenler var.

Performansınız düşükse "gelmeyin" diyemez kimse; bunu sizin kendinize söylemeniz lazım. Daha önce gitmediğiniz bir mesafeyi gidecekseniz bunu kademe kademe yapmalısınız. Hergün bisiklete binmek önemli değil, bilinçli binmek önemli, gelişmek, öğrenmek önemli. Birlikte bindiğiniz insanları tanımak, birlikte sürmeye alışmak önemli.

Grupla binmek hiç kimse için kolay bir iş değil. Bakın 7 kez Fransa Turu kazanan Lance Armstrong bile geçen hafta Tour DownUnder için gittiği Avustralya'da üzerine basarak şunu söylüyordu "Önemli olan hızlı olmam, bu kışı çok iyi antrenmanla sürdürmem değil; önemli olan 3,5 yıldan sonra tekrar grupla sürebilmem" Aynı şey hepimiz için geçerli. Performansla değil tamamen zaman içinde alışkanlığa dönüşmekle ilgili. Hergün de binseniz; grupla binmiyor olacaksınız.

Bence eleştiri yaparken; şu da şöyle olsa deyip dernek ekibine iletseniz, yapıcı olsanız. Baktınız dinlemiyorlar, gitmezsiniz olur biter. Her sosyal oluşum üyeleriyle, fertleriyle ayakta kalır arkadaşlar. Yani halka rağmen "halk için" deyip kafanıza göre gidemezsiniz. O yüzden yapıcı eleştirilerle, fikir cimnastiği ile bulunduğunuz sosyal ortamı geliştirmelisiniz.

Yemek ve yol planlaması hakkında haklısınız. Ben de isterdim ki biraz daha gidip Ahmetbeyli sahilde yemek yiyelim. Ama zaman planlaması yüzünden ve gidişin yavaş olması sebebiyle çooook geciktik. Bir de böyle uzun faaliyetlerde; özellikle kışın her dur kalk yavaşlatan bir şey...

Kızıp sinirlendiğinizde harcadığınız enerjiyi yapıcı eleştiriye harcayın derim.

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
@aybarssurucu

Katılımcılar aklı başında insanlar.Tura çıkmadan önce sizin yaptığınız gibi katılımcılara tur kuralları anlatılsa bu bilinçli insanlar da bunlara uyacaktır.Bunu yapmayıp sonra tur esnasında esip gürlemek ne kadar doğru?Ebitte biz tura çıkmadan önce 3 hafta teorik ders aldık.Neden?Bunları yaşamamak için.

@aybarssurucu

Biz geçen hafta da önde esip gürleyen arkadaş hakkında eleştiride bulunduk;fakat ne oldu bu hafta da aynı şeyleri yaşadık.Kuralları uygulamasına lafım yok.Tavırları o kadar sert ki bu kadara gerek yok diyorum.Kontorlü kaybediyorsan eğer öncülüğü de yapmayacaksın.Ben burada direk o şahsı eleştiriyorum.Derneğe eleştirim ise bu kişinin hala öncü olması ve grubu yönetememesi.Bu da yapıcı bir eleştiri sanırım;)

Neyse bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.Biz yine de turdan keyif almasını biliyoruz.Tandıra rağmen çok eğlendik:D Ayrıca müzik dinleye dinleye gitmek de ayrı bir keyifti:)

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Gümüş

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@AppRoacHaTe

O zaman bunu hemen derneğe iletmek gerek; insanların böyle bir talebi varsa değerlendirmek zorundalar.

@AppRoacHaTe

Arkadaşlar tur esnasında esip gürleme raddesinde bir tepki bana denk gelmedi, herhalde ben arkalarda takılırken duymadım. Eğer emir kipi içeren cümlelerse kastınız; insanlar böyle bir ciddiyet için bana para ödüyor yahu :) Ama öncü ya da rehbersen tutup ta kimseyi yargılayamazsın, aradaki mesafe emir kipinden öteye gidemez. Yoksa esip gürlemek olur dediğiniz gibi.

@AppRoacHaTe

Ben o şahsın kulağını bükeyim, bir dahaki turda da sizinle olmaya çalışayım. Bakalım değişim var mı...

@AppRoacHaTe

Müziksiz yol olur mu yahu ;) Benim de genelde radyom açıktır

Tandır konusunu hiç açmayalım, gerçekten kötü tercihti...

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
iyiki tandır yememişim:)espiri bir yanada arkadaşlar otobüs fikri bence kötü bir fikirdi.biz dernekle daha öncede menderese geldik ve hiçbir sorun yaşanmadı.otobüse yetişmek için hızlı gitmek ise başlı başına kötü bir fikirdi.gittiğimiz tarihi mekanda bu yüzden fazla vakit geçiremedik.gittiğimiz yerde oturup sohbet edebilir ve yanımızdaki yiyeceklerimizi hep beraber/paylaşarak yiyebilirdik.yani o lokantaya girip o kadar para harcamak zorunda değildik.tandırlarda kötüymüş zaten:)neyse..tüm sorunlarına rağmen derneğimizi seviyoruz ve onu büyütmek için elimizden gelenş yapıcaz.ne de olsa dernek dediğimiz kurum üyelerinden yani bizlerden oluşuyor..hepiniz sevgiyle kalın..

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Neyse önümüze bakalım :D BUCA GRUBU KISA SÜREDE TEKRAR TOPLANICAK İNŞALLAH!!! (sayımız da giderek artıyor)

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
isterseniz ne demek? zaten toplandığımızda forumda bikaçgün öncesinden bilgileri ve gidilecek yerleri yazıyoruz. gelmek isteyen herkes gelebilir..

• Beğen
Tepkiler: Ozan Yılmaz

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar bu hafta sonu hava açık ve ılık. Çok güzel olacak Karagöl'e tırmanmak. Şöyle güzel bir kalabalık olalım ;)

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Yarın kuvvetli yağış gözüküyor. :eek:

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar derneğin Mart ayı programından haberi olan var mı?

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
@Önder Tarım

selam önder.henüz açıklanmış bir program yok.sanırım bu haftadan sonra açıklanacak.havalarda zaten oldukça soğuk gidiyor.olmasa iyi olur sanırım. bir de ben en son turda dizimi sakatladım.oldukça ağrıyor.en az nizana kadar gelemem sanırım.