İzmir belediyesine yaptığım başvuru için gelen yanıt

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
2018 yılının AĞUSTOS ayında izmir belediyesine mail atmıştım..
Üçkuyular feribot iskelesinin önünden başlayıp Güzelbahçe yönüne gidilen BAHÇELERARASI yolunda
  • en ufak bir banket payı bırakmadıklarını,
  • araç sürücülerinin çok yakınımızdan hızla geçtiğini,
  • bu esnada yayalar için yapılmış olan kaldırımları kimsenin kullanmadığını,
  • bu kaldırımları hem yaya hem de bisiklet için ortak kullanım şeklinde yeniden yapmaları gerektiğini yazmıştım..

izmirliler bilir.. güzergah burası

bugün yanıt geldi..
anladığım kadarıyla bu olayı gerçekleştirecekler
ama yine de emin olamıyorum tabi..
gelen yanıt şu şekilde..

SONUÇ;

yarın bir gün bahçelerarası yolundaki kaldırımları sökmeye başlarlarsa bilin ki ortak kullanım amacıyla yeniden yapacaklar..
ama yine de bunlara belli olmaz..
kaldırımları söktükten sonra gidip başka şeyler yaparlarsa hiç bana saydırmayın şimdiden söyleyeyim :D

Scudo

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
İzmir belediyemize bir güvensizlik var sanki, diyerek konuyu alevlendirirmişim..

• Beğen
Tepkiler: Türka¥
Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İzmir şehir içinde yollar çok kötü. Yani öyle böyle değil gerçekten çok kötü. Çukurlar, çökmeler, mazgallar... Özellikle yol bisikleti kullanan arkadaşlar dikkat etmeli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konu özelinde yazıyorum önümüzde yerel seçim telaşından bu iş unutulur gibi geliyor . Yine de belli mi olur bakarsınız bir çırpıda halledilmiş ortaya iyi bir iş çıkmış ne dersiniz?

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Yani yapmasalar bile cevap vermiş olması bir ilgilinin konuyu biryerlere aktarıyorum diye yazması bile bence olumlu bir davranıştır. Gelişme var Türkiyemde...

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Guzergahtan gece gecmistim bayagi tehlikeli izmirin suruculeri degil de istanbul andavallari olsa orda her hafta bir olu cikardi ayrica da bolgedeki gece kulupleri tarzinda yerler otopark olarak kullaniyor o isi de cozmeniz gerek

• Beğen

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.129
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu talebi bir vatandaş olarak zaten görevi olan belediyeye önermemiz ? Sizce de kütü bir durum değil mi arkadaşlar. Bu çevre düzenlemelerinden sorumlu mühendisler çalışanlar vs ne yapıyorlar acaba çok merak ediyorum. Sonuçta bu işin okulunu bitirmiş ve belediyenin o konumunda göreve başlamış insanların el ense yapmasından son derece rahatsızım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ankara belediyesinin verdiği yanıtı paylaşmaya utandım mazgallarla ilgili. Geliştirmişler sorun yok demişlerdi. Eskişehir yolunda mazgal yarıkları yola paralel haliyle çok tehlikeli .

emre64

Aktif Üye
Tepki
98
İsim
Emre
Bisiklet
Mosso
"...değerlendirilmek üzere programa alınmıştır." bu demek oluyor ki bu yazıya cevap yazandan başka bunu gören kimse olmayacak. İzmir'de olduğundan demiyorum, ülkenin hiçbir yerinde bunu yaptırmanız mümkün değil.

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
@Mehmet Metin Levent

Aynen öyle..
Bende Ankara belediyesine mail atmıştım ama tenezzül edipte cevap bile vermediler..
Hayır yani "Talebiniz ulaştı, en kısa zamanda yanıt verilecektir" şeklinde otomatik olarak yanıt bile gelse içim acımayacak..
Sonrada kalmış oy isterler.. Sen beni kale almazsan bende sana hah oyumu veririm..
Diyorlar ki Türkiye Cumhuriyeti`nin başkenti..
Büyükşehir..
Yollarını şöyle yaptık, asfaltını özel getirttik.. vs..vs..vs..

Ulaşım sorunu çözmek, alternatif güzergahları hayata geçirmek, trafik keşmekeşine çare bulmak, alt yapıyı düzeltmek veya onarmak senin işin zaten..
Bunları yapasın diye seni seçiyoruz..
Ama sen kalkıpta, "bisiklet yolu olmayan bir başkenti" yönetmek için benden oy isteyemezsin..
Seçecek doğru dürüst adam da yok..

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu aralar seçim havası var. Başkan adayları noel baba gibi dolaşıyor. Kapıdan kovalasan bacadan giriyor. " Bîr emrin var mi abi" modundalar.
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.
Lafla peynir gemisi yürümez.
Lafla pilav pişerse deniz kadar yağı benden.
Seviyorum atalarımı;)

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başlığı görünce heyecan basmıştı. Cümleyi okuyunca hayal kırıklığı. Belki diyip umudumu yitirmemeye çalışıyorum.

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türka¥ sana hassaten teşekkür etmek istiyorum. izmir e yerleşecek olursam bahsettiğin güzergah nerdeyse her gün pedallayacağım bir yol olacak. Dolayısıyla güvenli geniş bir yola ihtiyacım olacak. Sen bu çabanla, senden sonra o yolda bisiklet süreceklere de hizmet etmiş oluyorsun. kamuoyu oluşturmak gerekirse bizlerde belediye nezdinde bir etkide bulunabiliriz.

• Beğen

jazzpub

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
Kubilay Devrim
Bisiklet
Fuji
Yolu trafiğe mi kapatsak....

• Beğen

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
@jazzpub

Aman diyeyim.. Sakın...

Geçen sene "bizde sarı yeleklerimizi giyelim" diye bi konu başlığı açmıştım..
Sadece demokratik hakkımız olan ve yasalar çerçevesinde farkındalık yaratalım, dikkat çekelim, birleşip sesimizi duyuralım diye açılmış bi konuydu..

Aman diyeyim.. Ne teröristliğim kaldı.. ne vatan hainliğim..ne eşkıyalığım..
S A K I N..

Aynı damgayı sende yersin bu teklif yüzünden..
Hatta bence en kısa zamanda bu cevabını sil.. O kadar söylüyorum..

sevota

Üye
Tepki
18
İsim
serdar
Bisiklet
KTM
bende konakta oturuyorum. balçovada avm lere giderken bu yolu kullanıyorum. gerçekten tehlikeli bir yer. bir keresinde tırsıp kaldırımdan gittim ondada lastiğim patladı. hemen bende dilekçe yazıyorum. ortak bir hareket yapacak isekte haberim olsun.

• Beğen

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
amaç birilerini zengin etmek olmasa izmirden yarımadayı kapsıyacak havaray ağı kurulabilirdi aynı viyadük genişletilip bisiklet yolu olabilirdi