izmir-balıkesir-çanakkale turu önerilerinizi bekliyorum...

nightelf02

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben abim ve arkadaşım bu pazartesinden itibaren izmirden çanakkaleye doğru bir yolculuk yapmayı planlyoruz.. Daha önce şehirler arası tur yapmadığımızdan tecrübelerinizi paylaşmanızı ve önerilerinizi bekliyorum..
Teşekkürler...

Scudo

gezerfen

Aktif Üye
Tepki
151
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
harika bi rota olur bence de. şehirler arası tecrübem hiç yok ama güzergahı iyi biliyorum. bence zamanınız varsa gökçeada'yı tavaf ederek rotanızı tamamlarsanız türkiye'nin en batı ucuna da gitmiş olursunuz. (ince burun) hiç duymadığım bi rotayı yaparsınız. belki de ilk defa o yolları pedallayan olursunuz. (link) bi ziyaret edebilirsin. iyi bir veri olur sizin için. takipçiniz şimdiden..

• Beğen
Tepkiler: nightelf02
Tepki
7
rota için öneriler:
1- eğer bergamaya uğramayacaksınız bergamaya gelmeden yenimahalle var ordan sol sapın, aşağıkırıklar köyünden Rüzgar tribünlerinin yapıldığı yolu kullanarak devam edin. Bu yol sizi dikili yoluna çıkaracaktır. Bu yolu önermemeim sebebleri;
1.1. Bergama dikili yolu çok sıkıcı, düm düz ve up uzun yol
1.2. Köy yoluna sapmanız köy kahvelerinde durmanızı, doğa bu yollara daha yakın olduğundan keyişli bir sürüş yapmanızı sağlayacaktır.
1.3. Yolu en az 20 km kısaltmış olacaksınız.
2- Eğer edremite girmeniz elzem değil ise burhaniyeye gelmeden önce örene sapmanızı buradan akçaya gitmenizi tavsiye ederim. Burasının da doğası edremitteki her yerde olan binalarda daha iyi ve ilginçtir.
3- Eğer rampa korkunuz yok ise çanakkale güzergahınızı, edremitten kazdağlarına çevirmenizi, burdan hanlara oradan çanankkale yeniçe ilçesi Kalkım beldesine geçerek agonya ovasında sürüş yapmanızı, ordan yenice, çan ve çanankkale yapabilirsiniz. Eğer bu güzergahı kullanır iseniz asos taraflarına gidemezseniz yada çanakkaleye varınca tekrar asos ve truva için güneye dönüş yapabilirsiniz.

Önemli not: Yanınıza müze kartı almadan yola çıkmayın.
ben bu güzergahı daha geçen hafta tek başıma yaptım bu arada.