İzmir - Antalya Turu; 21 - 29 Nisan 2012

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar bu yılda gerçekleştireceğimiz ilk turu Kahramanmaraş - Adana - Antalya Turu olarak ((link)) 21-29 Nisan tarihleri arasında duyurmuştuk. Ancak beraber gideceğimiz arkadaşım gelemeyeceği için rotayı değiştirmeye karar verdim. Geçen yıl yarım bıraktığım rotayı tamamlamak için İzmir'den Antalya'ya sahil şeridinden gitmeyi planlıyorum.

Yolun tamamında yada bir kısmında eşlik etmek isteyen arkadaşlar için tur programı aşağıdadır.

Rotam;
İzmir - Kuşadası - Bodrum - Datça - Marmaris - Fethiye - Kaş - Finike - Antalya

Tur Tarihi
21 Nisan 2012 Cumartesi - 29 Nisan 2012 Pazar; TOPLAM 9 gün sürecek

Toplam Mesafe
Harita üzerinde yol 750 km olarak gözükmekte, biz toplamda 900 km civarı yol gideceğimizi düşünmekteyim.

Ayrıntı Tur Programı Aşağıdaki gibidir...

1. GÜN : İzmir - Kuşadası Toplam: 108 km, Konaklama: Çadır Kampı
2. GÜN : Kuşadası - Didim Toplam: 78 km, Konaklama: Çadır Kampı
3. GÜN : Didim - Bodrum Toplam: 108 km, Konaklama: Çadır Kampı
4. GÜN : Datça - Gökova Toplam: 100 km, Konaklama: Çadır Kampı
5. GÜN : Gökova - Fethiye Toplam: 103 km, Konaklama: Çadır Kampı
6. GÜN : Fethiye - Kalkan Toplam: 74 km, Konaklama: Çadır Kampı
7. GÜN : Kalkan - Finike Toplam: 95 km, Konaklama: Çadır Kampı
8. GÜN : Finike - Antalya Toplam: 105 km, Konaklama: Eve dönüş
GENEL GÜZERGAH: İzmir - Kuşadası - Bodrum - Datça - Marmaris - Fethiye - Kaş - Finike - Antalya Toplam: 750 km

9 günlük programda 1 günü dinlenmeye ayırdım. Yalnız dinlenme zamanım kesin değil...
***Hava durumuna göre konaklama misafirhanelerde veya pansiyonlardada olabilir...
Güzergah ve görülmesi gereken yerler hakkındaki fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum... :)

Güzergah üzeri destek verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler (Konaklama yardımı v.s.)

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@FEYYAZ FATİH AYDIN

Beraber tura çıkmayı çok istemiştim. Kısmet olmadı... İnşallah başka turlarda beraber pedallarız..

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Arkadaşım turun iptaline üzüldüm,vardır bunda da bi Hayır..

Görülmesi gereken yerler:

-Didim Bodrum Arası:Bafa Gölü,üst kısmı Beşparmak Dağları.

-Datça Gökova '' :Marmaris Datça yolu üzeri 20.km.Çubucak Orman Kampı biraz ilerisi inbükü orman kampı ve bu yörede bayağı kamp var.

-Gökova Fethiye '' :Sakar Geçidi.yalnız!.inişte dikkat!.geçidi inince hemen Akyaka Beldesinde Gökova Orman Kampı,Azmak Çayı..

-Fethiye Kalkan :Malum Ölüdeniz,Babadağ seyir..Yalnız Ölüdeniz 15-20 km.içerde bayağı bi rampa var!. çıkıp iniyorsun daha gezilecek yer var ama zamanın kısıtlı.

-Kalkan Finike :Kalkanı biraz geçince 3-4 km. Finikeye doğru Türkiye'nin En Güzel Yeri ''Kaputaş Pilajı'' ve Kanyonu

-Finike Antalya :Antalya'ya 60 70 km kala Olimpos Antik Kent'e iniş yan tarafı Çıralı Sahili 3-4 km Kumsal..ve Tekirova'da,O Muhteşem,Dünyada denizi en yüksekte gören 3 yada 4 seyirlik Dağ dan biri ''Olimpos (Tahtalı) Dağı.

Daha Kaş'ı Anlatmadım bu Turu bir Haftaya nasıl sığdıracaksın.Eğer gezilecek yerleri Pas geçersen belki.ALLAH yardımcın Olsun Hayırlı Turlar...

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

ramirez

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Valla canım cekti oraları şimdi... güzergahınız cok iyi. yalnız günlük yapacagınız mesafe ve cografyanın elverişliliği gözönüne alınırsa kadir beyin yazmış oldugu yerlerin tadını cıkaramazsınız heralde.:(
Özellikle "çubucak ve inbükü orman kampları" insanı resmen tedavi eder. bence birer gün kalınmalı. yalnız inbükünde hiçbirsey kalmamıs sadece doga ve siz olursunuz.
Akyaka orman kampı özellikle turcular için ideal. konakla geç hesabı. etrafında da birsürü küçük koy var. doğa harikası.
kas ve kalkan baslı basına özel yerler en az iki gün kalınmalı bence.
finike cok şirin. ama pas geçilebilir. ( finike-kumluca rampasına dikkat... ezer insanı sıcakta.)
tekirovaya ugramak gerekir bence finikeden sonra. sundance kamp 10 numara.
Yani kısacası güzergah harika. ama turda bir handikap var. hergüne biryer politikası ortalama 80-100km günlükle yapılırsa kalınacak yerlerin tadı ne derece cıkar bilinmez. sonucta sabah baslayıp aksamüstü biten bir mesafe ve sonradan gezilemeden ertesi gün tekrar yola cıkmak. üzülür insan:) oraların tadına varılmalı yani.
Bana sorarsan naçizane; birkaç noktayı bastan veya sondan cıkartıp aynı sürede daha az mesafe gidip noktalarda daha fazla zaman geçirmek turun tadını cıkarmak adına daha iyi olabilir.
Yinede cok cok güzel bir coğrafya.
tadını cıkarman dileğiyle...

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Turuma sanırım 2 gün daha ilave edebileceğim... 9 dan, 11 güne çıkaracağım... İnşallah her yeri olamasada biraz daha fazla yeri görme imkanım olur.

Tepki
37
dostum, planladığın TURA ek olarak ben de antalya-mersin arasınıda ekleyerek temmuz da , okul bitince yapmayı planlıyorum. mail adresini verebilir misin?

selamlar
Fatih

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar turumu Allah'a çok şükür bi akslilik olmadan tamamladım. 8 gün sürdü. Pazar sabah Ankara'ya döndüm. Bu kısa zamana sığdırabildiğim kadar çok yere uğrama çalıştım. Devamı olan Antalya - Adana etabı inşallah başka bir zamana...

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Uygun bir zamanda fotoğrafları paylaşacağım