IYTE - Narlidere yol guvenligi

Tepki
0
Arkadaslar herkese merhaba,

Ismim Hasan, foruma daha yeni uye oldum,

Bu yaz ortasindan itibaren Narlidere'den IYTE civarina is amacli gidip gelmem gerekiyor. google haritadan baktigimda yol asagi yukari 35-36km civarinda. Buldugum rota su sekilde: (link)

Yandex'ten cok guzel panoramik (link) alabiliyorsunuz, yol boyunca tehlikeli bir bolum vs. var mi diye bir baktim, yolun bazi noktalarinda emniyet seridi yok ya da cok dar... acikcasi bu beni biraz endiselendirdi...acaba bu parkur uzerinde deneyimi olan, yolu taniyan arkadaslardan bir yorum almak mumkun mu? Suruculerin bisikletcilere karsi tavirlari nasil? sizi goren yeterli mesafe birakiyor mu? (butun suruculerin boyle davranmasini beklemek cok guzel bir hayal :)) yoksa direk icinizden mi gecmeye calisiyorlar? - daha once cok defa basima geldi, araclarin aynasi nerdeyse koluma degecek kadar yakin geciyorlar bazen :) pek hos bir duygu degil!

bir de narlidere cikisi, yanyol (d-300 galiba) ve otoban ayrimi biraz kafami karistirdi trafik durumu nasil merak ediyorum? ayrica haritadan gordugum kadariyla guzelbahce merkez biraz yogun gorunuyor... buradan gecerken bir problem olur mu?

Simdiden cok tesekkurler...

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Sadece son sorunuza cevap vereyim. Son kısımda İzmir-Çeşme OTOYOLU'na girmeniz gerekiyor ki bisikletlerin otoyollara girmesi yasak.
Muhtemelen o yolun girişinde kırmızı halka içinde bir bisiklet simgesi göreceksiniz. Aman diyeyim, hayatınızı tehlikeye atmayın..

Tepki
0
Edip merhaba,

Tam olarak anlayamadim acikcasi... son kisim derken, narlidere ---> iyte istikametinde, narlidere cikisini kastetmistim... sanki mithatpasa caddesi otoban'dan bagimsiz olarak devam ediyor gibi gorunuyor... yanlis mi goruyorum acaba?

tesekkurler
Hasan

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Pardon eşeklik bende =)

Sorunun son kısmını kastetmiştim ama dediğiniz doğru.
Ben Narlıdere'den çıkışta direk otoyola giriliyor zannetmiştim, girilmiyormuş.
Dikkatsizliğimin kurbanı oldum =)

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Mithatpaşa caddesi rahat bir yoldur bu güzergahta sıkıntı yaşamazsınız.