Italyan sibobu rezaleti

Tepki
25
İsim
Doruk
Bisiklet
b'Twin
Michelinin ic lastigini aldim yol bisikletim icin. Fakat yokusassagi 68kms hiza cikmisken yanimdan gecen arabanin lastigen firlayan tas sibobu yamulttu.
Hemen durup yedek olani takayim dedim decathlonda satilan pompa uclarinin hicbiri uymadi. Burdan tesekkurlerimi iletiyorum decathlona :/ .
Guzel bir yolculuk uzun bir yuruyusle sonuclandi kisaca :D

Onerebileceginiz direkt italyan sibobuyla uyumlu bir pompa varmi?

Ve mumkunse arka lastiken dengeleyen tasiyici onerebilirmisiniz? (Tripod gibi olan)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pompalar ince siboplara uyumlu zaten , ucindaki mekanizmayi cikarip ters takmaniz gerekiyodu sadece

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Kesinlikle presta valflerdw pişman olmazsınız...Ben iki senedir kullanıyorum

abujjj

Üye
Tepki
1
@GhostRider_17 pompanın etiketinde presta için schrader için nasıl kullanıldığı anlatılıyor. genelde bu tip tüm pompalar 2 türle de uyumlu olur

Tepki
25
İsim
Doruk
Bisiklet
b'Twin
Sibobun ucundaki kapak acikti zaten. @furkan.zaman @abujjj pompanin iki ucunuda denedim buyuk tarafida kucuk tarafida. Malesef olmadi. Belki pompada ariza vardir?

Crank brothers'in urunleri hosuma gidiyor muhtemelen onu alirim @BF Okuru

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Kauçuk malzemenin altında birde sert plastik var aslında. Kauçuk malzemeyle beraber onu da ters çevirmeniz lazımdı. Yaptıysanız ama yine de olmadıysa pompa bozuktur.

Tepki
25
İsim
Doruk
Bisiklet
b'Twin
Evet yaptığıma eminim. Pompada bozuk degil. Ic lastigin sibobu bozuk cikti bugun bisikletciye goturdum. Sibobtaki kucuk parca kayma yapmis tam acilmamis. Yardimlariniz icin tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@GhostRider_17 aynı sorunu bende yaşadım. Ne yaptıysam bir türlü İtalyan sibop iç lastiğe hava basamıyordum :) Fakat sonradan bir deneme ile işi çözdüm. Pompanın ucunu ters çevirdikten sonra siboba pompayı takarken korkmadan bastır. İyice oturması gerekiyor. Sonra pompa ile sibobu kavrayıp havayı bastığın zaman lastik havalanıyor dostum :) İş bittiğinde içinde anlamsız bir gurur oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: GhostRider_17

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
beyler yeri değil ama PSI degeri gösteren bir el pompa arıyorum önerebileceğiniz birşey var mı? çok hafif olmasına gerek yok yeterki lastikdeki basıncı dogru göstersin.

bu arada bende iç lastiği rubena ile değiştirdim geçen hava bastırmak için bisikletçiye gittim bu ne böle dedi bi baktım iğne gibi ucu var. bundan öncekide araba sibobu değildi ama bu kadarda ince değildi yahu.

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
@???? şu derken o ne kardeşim marka ve modeli belirtirsen sevinirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kronik Pompadan ziyade basınç göstergeleri var...bike components.de scwalbenin var 9 euro gibi bi fiyatı var gerçi kargo da var ama o tip bişeyi öneririm daha sağlıklı sonuçlar verir

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
@???? teşekkürler, kardeşim en ucuz yerde 55 lira, 35e nereden aldın sen?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sahibinden den almıştım. Biraz araştırayım. Uygun bulabilirsem sana donerim

@kronik
Bundan kalmamış. 32 tlye bu var.ozellikler aynı. Hem daha şık duruyor.ust modeli olabilir mi?
(link)