italyan bisiklet turundan kötü haber

Murat Uluoğlu

Daimi Üye
Kayıt
28 Kasım 2010
Mesaj
223
Tepki
145
Şehir
Konya
İtalya Bisiklet Turunda kaza yapan belçikalı Wouter Weylandt yaşamını yitirdi.
internette dolaşırken gördüm, videolarını henüz bulamadım üzücü bir haber.
bisiklet sporundaki kazaların ölümle sonuçlanması "acaba güvenlik tedbirleri yetersiz mi" sorusunu aklıma getiriyor. ultra hafif kasklar ve incecik mayolar ne kadar yeterli?
 
Scudo

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Kayıt
26 Nisan 2010
Mesaj
588
Tepki
210
Şehir
Ankara-Çankaya
Bisiklet
KTM
Gerçekten üzüldüm. İtalya turunu izlemeye çalıştım ama kazanın olduğu yeri izleyemedim.
 

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Eylül 2010
Mesaj
703
Tepki
383
Şehir
Eskişehir
Çok üzücü bir haber bu yakınlarda bir tanıdğımda bisiklet kazası geçirdi sonuçları gerçekten çok ağır olabiliyor.Ölüme kadar gidiyor allahtan ucuz atlattılar
 

Berk_D

Daimi Üye
Kayıt
16 Ekim 2010
Mesaj
217
Tepki
134
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Geotech
eşi de 5 aylık hamileymiş. çok kötü olmuş :(
 

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Kayıt
28 Temmuz 2010
Mesaj
1.408
Tepki
1.259
Şehir
İstanbul
Bugün ben de gazeteden okudum. Gerçekten de üzücü bir olay. Tam yakınmdan gözükmüyor ama çok kötü çarpmış ve maalesef hayatını kaybetmiş Belçikalı bisikletçi. Kendisi bu turda hayatını kaybeden 4. bisikletçi oluyor. Daha önce bu turda hayatını kaybedenler 1952'de İtalyan Orfeo Ponsin, 1976'da İspanyol Juan Manuel Santisteban ve 1986'da İtalyan Emilio Ravasio olmuş. Yarışın Reggio Emilia-Rapallo arasında yapılan 3. etabında Weylandt hızla Mezzanego'ya inerken sol pedalı yol kenarındaki bir duvara takılmış. Kendisi korkunç bir takla attıktan sonra çok kötü düşmüş ve bilincini kaybetmiş. 25 dakikalık kalp masajı sonuç vermemiş ve çok kan kaybeden yarışçı maalesef hayatını kaybetmiş. Bisiklet dünyasının başı sağolsun. Artık kask, bisiklet kıyafeti ve yol güzergahıyla ilgili yeni önlemler mi gelir ? Bilemiyorum.

Bu da kaza anı:

http://www.3tv.cl/index.php?m=video&v=18429
 
  • Beğen
Tepkiler: Mustafa C Oral

Mehmet Emin

Aktif Üye
Kayıt
5 Mayıs 2011
Mesaj
195
Tepki
149
Şehir
Ankara Abidinpaşa
Bu yarış dünyası yok mu? Hızı artırmak için yapılan çalışmaların yüzde kaçı bisikletçiyi daha iyi korumak için yapılıyor acaba? Kaskların boyunluk destekli olması ve dizlik kullanma gibi şeyler düşünülebilir. Yarış parkurlarının da sadece düz asfaltlı olması yeterli değil, daha güvenli olmaları lazım bence. Sadece bir insan hayatı bile kesinlikle hiçbir maddiyatla ölçülemez, daha fazla para yatırılmalı güvenlik için. Ama yarış dünyasının amacı kar olduğu sürece bu iş zor.
 
  • Beğen
Tepkiler: Semra
Yukarı Alt