İTALYA' da Bisiklet kampı

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Ben, Muzaffer ve Özgür arkadaşlarımla uzun zamandır yapmayı düşündüğümüz İtalya bisiklet turunu sonunda gerçekleştirdik. 5 mayıs- 9 Mayıs arası dört günlüğüne Adriyatik kısında Riccione'de (Rimini yakınında) bir otelde konakladık (Hotel Baltic) ve günlük bisiklet turlarımıza buradan "Romagna, Tuscany ve Marche" bölgelerine doğru farklı rotalarda çıktık.
İtalya'da Bologna havaalanına indikten sonra bir araba kiraladık ve bisikletleri yükleyip Riccione'ye geldik.
Geldiğimiz gün Otele yerleşip ve bisikletleri monte etmek saat 17.30 u bulduğundan sadece kısa 45 km. lik bir tura çıktık.

1. Gün: 7 numaralı parkur ( kırmızı çizgili) 160km. ve 2000mt. irtifa toplayan bir turdu. Romagna'dan çıkıp Tuscany'ye kadar gidildi. Muzazzam bir parkurdu. Yollar peyzajlar çok güzel, 10-12 km. varan tırmanışlar ( max. %5-7 eğim). Yolların eğimleri çok güzel ayarlanmış, bazı yerlerde % 10-14 e varan eğimler vardı gerçi ama kısa mesafeler olduğundan sıkıntı olmadı.

2. Gün: 12 numaralı "Montefeltro" turu (yeşil çizgili) yapıldı. Biraz daha hafif bir parkurdu, 140km. ve 1100mt. irtifa yapıldı.
Eh bu turdan sonra bende bacaklar bitti, üçüncü gün turu biraz dinlenme amaçlı yaptık.

3. Gün: Riccione den çıkıldı ve Cesanatico'ya kadar düz bir parkurda
80 km. yol yapıldı. Cesenatico bugün İtalya turunun 12. etabınında geçtiği bir yer ve ayrıca Marco Pantani'nin de doğduğu bir kasaba. hazır oraya gelmişken müzesine gidelim dedik fakat maalesef 12.30 da kapandığından ( 15.30 da açılıyordu :mad: )içeri giramedik. Çok güzel bir balıkçı kasabası burası.

Gerçekten çok keyifli bir tur oldu, günde üç öğün dahil otelin günlüğüne 55€ verdik ve gayet temiz, düzgün bir yerdi.
Aklınızda olsun; THY bisiklet valizleri için 30€ alıyor.

Tour is powered by Campagnolo 11s
http://(link) (link)

Scudo

naz34

Forum Bağımlısı
Tepki
1.120
Bisiklet
Carraro
İmrenilecek bir gezi olmuş..Paylaşım için teşekkürler..
.
.

• Beğen
Tepkiler: akdenizlim2005

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
o hafta sonu İznik turum olduğu için İtalya turu teklifini geri çevirmek zorunda kalmıştım umarım gelecek sefer progralarımız çakışmaz size katılabilirim...:):):):):):):):):):)

• Beğen
Tepkiler: Taner Rona

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gerçekten süper bir tur olmuş :) Bisikletleri taşırken uçak için nasıl bir valiz kullandınız yada nasıl oluyor bu bisikleti uçağa koyup yurtdışına gitmek?bende ilerde bu tarz şey düşünüyorumda :)

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar Mustafa abi,

Fotoğraflar her şeyi çok iyi anlatıyor,İtalya, bisiklet sporunun beşiği ve mabedi dersek yanlış olmaz.

İnsanların gündelik yaşamına bisikleti bu derece almaları çok güzel bir görüntü,ileri medeniyet bu olsa gerek herhalde.
Güzel hanımların fotoğrafları bir harika.

Kendi adıma imrendim diyebilirim,çok güzel bir paylaşım olmuş.

Sizlere çok teşekkür ederim,

En kısa zamanda görüşmek ümidiyle,
İlkay,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Batuhan Keleş

Kusura bakmayın bazı fotolar yüklenmemişti ilk baktığımda şimdi gördüm valizleri :)

MDT

Daimi Üye
Tepki
248
Bisiklet
Specialized
Mustafa abi harikasınız!
Hafta sonu Özgür'lerle birlikteydim. İtalya yaramış. Canıma okudular. Adamlar tırmandıkça tırmanıyorlar. Hiç insanca binmedik :)

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
bisiklet üstünde abiye kıyafetlerle böylesini ilk kez gördüm file çorapla bisiklet :) gerçekten çok güzel yerler darısı başımıza :)

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
Budur umarım yurddışında tur yapmak isteyen arkadaşlara örnek olur TEBRİKLER

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Gerçekten çok güzel kareler, benim etraftan ziyade gözüm looklara takıldı eh biraz doğal olarak.

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Offf of ki off...harikasınız,süpersiniz,çılgınsınız güzel abilerim...O özgürlüğün tadına varmak muhteşem olsa gerek...Ayaklarınıza sağlık daha nice güzel turlarınız olsun inşallah...

mask

Aktif Üye
Tepki
180
Vay vay vay, ayaklariniza saglik Mustafa abi. Supersiniz.

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
bu konuyu yutdışı bölümüne açmasaydınız heralde 1000 adet yanıt falan olurdu buraya pek kimse bakmıyor sanırım :) görülmeye değer bi tur gerçekten harika :)