İsviçre

Tepki
6
Ben Devrim Gezer, isvicrede ikamet ediyorum, ögrenciyim. Tüm bisiklet, yol, macera sever, arkadaslari sevgiyle selamliyorum.

Scudo

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Hoş geldiniz. Forumda ve bisikletinizle güzel anlar yaşamanız dileğiyle.

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Ben Zürih tarafindanim, simdilik 5 bisikletim var.
3 elektrikli 2 si normal.. burda birisi varsa yakinda mesaj atabilir tur için.

KTM Mountainbike elektrikli dönüsüm 1500 watt.
Specialized S-Works
Orange Sub Zero
Wheeler Bafang Motorlan modifye
Qulbix Q76R motora giriyor sayabilirm.

BenGakgo

Üye
Tepki
44
Basel’den selamlar.
Şimdilik bisikletim yok Ancak yakın bir zamanda olacak inşaAllah

Shara

Üye
Tepki
0
İsim
Cagla
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, Ben son 1 buçuk senedir İsvicre’de yaşıyorum. Bisiklete binmeyi hayat tarzim haline getirmeye calisiyorum ama cok hafif yokus yukari cikarken bile tikaniyorum.
Bunun beni yildirmasina izin vermeden umuyorum yakin zamanda bisikletli hayata alisabilirim.
Sevgiler

Dosyalar

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Shara Bisikletiniz eğer ekteki ise tıkanmanız normal. Değiştirmek istemiyorsanız yılmayın:=)

Grayroad

Üye
Tepki
2
İsim
Mustafa Asker
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, İsviçrede yaşıyorum. Yakın zamanda ikinci el Ortler Rembradt schwarz marka bisiklet aldım. Vites markası; schimano Nexus 7. Vitesi 5 ten aşağıya aldığımda zincir arka dişliden çıkıyor ve boşa pedal çeviriyorum. Bisiklet tamiri tecrübem hiç yok. Problemin zincirin sallanacak kadar gevşek durduğundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi var mı? 9C50F281-E007-476A-BCE8-689CAD6D3BF8.jpeg

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ghostt

treten

Üye
Tepki
57
İsim
isa
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, İsviçrede yaşıyorum. Yakın zamanda ikinci el Ortler Rembradt schwarz marka bisiklet aldım. Vites markası; schimano Nexus 7. Vitesi 5 ten aşağıya aldığımda zincir arka dişliden çıkıyor ve boşa pedal çeviriyorum. Bisiklet tamiri tecrübem hiç yok. Problemin zincirin sallanacak kadar gevşek durduğundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi var mı? 276751 dosyayı görüntüle
Göbekten vitesli sistemde zincir atmasının sebebi vites değiştirmekle pek ilgili değildir. Zinciriniz uzamış bence, ya bakla çıkartın ya da yeni zincir alın.

Grayroad

Üye
Tepki
2
İsim
Mustafa Asker
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Anladım, teşekkür ederim. Bisiklet arkadan bir darbe almış. Çamurluktan öyle anlaşılıyor. Acaba darbe aldığı için arka teker öne gelmiş olabilir mi? Ama arka tekeri gövdeye bağlayan yerlerde çizik/yıpranma vs. yok. Arka tekeri biraz geriye alsam problem çözülür mü?

Dosyalar

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Göbekten viteslerde anlamam ama çamurluğa gelen o kadarcık darbe ile bisikletin kadrosunda bir yamukluk olmaz, zaten olsaydı anlardınız, muhakkak bir yerlerinde boya kalması ve eğrilik görünürdü.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Anladım, teşekkür ederim. Bisiklet arkadan bir darbe almış. Çamurluktan öyle anlaşılıyor. Acaba darbe aldığı için arka teker öne gelmiş olabilir mi? Ama arka tekeri gövdeye bağlayan yerlerde çizik/yıpranma vs. yok. Arka tekeri biraz geriye alsam problem çözülür mü?
Diğer konudaki sorunuza şöyle bir cevap vermiştim: (link)
Göbeği arkaya kaydırabilecek bir boşluk var mı, arkaya kaydırarak zinciri gerebiliyor musunuz? Böyle bir imkan yoksa zinciri kısalttırabilirsiniz.
Bir de bir bisikletçide zinciri ölçtürerek ya da zincir ölçme aleti alıp kendiniz ölçerek zincirden kaynaklı bir sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Son gönderdiğiniz resimlerde görünen çamurluğun tekerleğin geri gitmesine engel olacak çubuğunu biraz gevşettikten sonra tekerleği boşluğun izin verdiği kadar geri itmeyi deneyin. Arkadan lastiğe gelen darbe kadroyu yamultacak kadar güçlü olamaz ama çok sıkı olmayan bir tekerleği öne ittirmiş olabilir.

Grayroad

Üye
Tepki
2
İsim
Mustafa Asker
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim. Tamir tecrübem yok, tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yarın gerekli anahtarları alıp tekeri arkaya almayı deneyeceğim.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim. Tamir tecrübem yok, tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yarın gerekli anahtarları alıp tekeri arkaya almayı deneyeceğim.
Neden zinciri ölctürmekde bu kadar israrlisiniz anlamiyorum, bisikleti ikinci el almissiniz ve böylece kac km yaptigini belki bilmiyorsunuz ama yinede zincir ömrünü doldurmus olarak uzamis olabilir. Eger uzadiysa istediginiz kadar janti geriye alin yine atacak yada dogru calismayacaktir.
Sonra janti geriye almak icin anahtar alana kadar bir bisikletciye gitseniz 1 dakika süre icinde hem zincirinizi ölcer ve uzamissa degstirir (degistirmeside en fazla 5 dakika sürer) yada uzamamissa janti geri alir. Bu islemler komple 10 dakika sürmez ve bisikletiniz bir zincir parasina yada bedavaya, bedava olmasa bile kesin iki anahtardan daha ucuza tamir olmus olabilir.
Camurlugun üzerindeki darbe ise ne kadroya zarar verebilir nede lastiginizi ileri itebilir ki itmis olsa baglati yerinde kaymadan dolayi somun iz yapmis olmasi gerekiyor. O darbe sadece camurlugun üzerine hafif bir sey vurmus yada düsmüs olmasindan kaynaklaniyor, yani önemli bir sey degil.

Birde Isvicrede zincir pahali ise en kisa yoldan Almanyaya yada Avusturyaya gidin ve oralardan bir zincir alin. Tabiki bir 100km ve üzeri ise bir kac fr/€ icin gidip gelmeye degmez.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan