İsviçre Bisiklet Turu

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Etap 8 : Tübach - Schaffhausen 167.3km
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 3:52:00
2 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
3 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
4 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
5 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
7 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
8 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
9 Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana
10 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad

General classification after stage 8
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD 31:01:49
2 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:36
3 Frank Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:41
4 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:01:59
5 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:11
6 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:02:38
7 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:10
8 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:03:11
9 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:03:20
10 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:03:22

Yarın 32km zamana karşı var . Genel klasmanda değişiklik olma ihtimali yüksek. Sagan yine kendini gösterdi.2 sene önce bizim turda ikinci olan Tejay Van Garderen kendini geliştirmeye devam ediyor.

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Ben 8. etabın;
Uygun olması ve leopard trek'in önde çalışması nedeniyle
Cancellaranın son 5 km solo yapıp etabı almasını bekledim.
Bu atağı göremeyince "yarınki etap TT olmasa kesin bu etabı alırdı" diyip kendimi avuttum.
Galiba kendini yarına hazırladı biraz...
Yarınki etapta genel klasmanı Leipheimer zorlayabilir gibime geliyor.
Sagan çok formda,patlayıcı gücü muazzam Philippe Gilbert'e benzetiyorum biraz...Tabi tırmanışcılığından ziyade sprinterliği ağır basıyor.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@reha genç

Sagan süper bir bisikletçi . Gilbert'e benzemesi konusunda haklısın . Bunu , bende hep burada yazmak istiyordum ama bir türlü cesaret edemiyordum.Siz daha cesur çıktınız.

Sagan , benim gözümde geleceğin Ardennes Klasiklerinde , Tek günlük yarışlarında en üst sıraların müdavimi olacak bir adam . Yaş 21 , büyük yetenek.

Bu tur aslında çok güzel bir tur oldu . Tam ağız tadıyla seyredemesekte son kilometrelerin özetlerini seyretmek biraz fikir verdi . Bisiklet sporunun en sevdiğim yanı taktik tarafı . Bu nedenle , yarışı tamamen uzuk soluklu seyretmek bana daha çok zevk veriyor.

Yarın Tejay Van Garderen , Levi Leipheimer ilk 10 içinde daha yukarılara çıkmasını bekliyorum .

Yarınki TT favorilerim ise VELITS Peter, LARSSON Gustav, VANDEVELDE Christian . Fabian CANCELLARA'yı ise söylemeye gerek yok artık.

• Beğen
Tepkiler: reha genç

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Sagan hem klasikçi hem de turları da çok iyi çıkarıyor.Fabian Cancellara etabı alır heralde:DCunego da genel klasmanı

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Murat Eren

Klasikçi olduğu doğru da bu adam genel klasmana oynayabilecek bir adam değil . Gilbert ile Sagan'ın ortak özelliği ; kısa tırmanışla sonlanan finişlerde başarılı olmaları . Ama Gilbert'in tırmanışı Sagan'a göre daha iyi ; sprintte ise Sagan , Gilbert'e takar . Ama ikiside klasik tırmanışçı değil . Hiçbir zaman tur bisikletçisi olamazlar.

Finişe ikisi beraber gelirse Gilbert'in şansı yok bence ama o son yokuşu Sagan , Gilbert'le beraber çıkarabilir mi mesele o . İsviçre Turunda 3.Etapta , Cunego inişte Sagan'a yakalandı ve sonra elindeki zaferi Sagan'a teslim etti.

Etap 3:(link)

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Beklenen oldu ve leipheimer genel klasmanı 1. olarak bitirdi.

Cunego ile 2 dk farkı kapatıp 4-5 sn de arttırıp 1.oldu (etapta 3.)

Çok heyacanlı bir son oldu,elimde kağıt kalem hesap yaptım o derece :)

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Cem Unden

Genel Klasman
1 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 31:45:02
2 Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD 0:00:04
3 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:02
4 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:01:10
5 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:05
6 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:02:24
7 Frank Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:35
8 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:11
9 Tom Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:03:17
10 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 4:12

• Beğen
Tepkiler: reha genç

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Hollandalılar çok iyi durumda ;

Takımın yarısı ilk 10'da ;)

• Beğen

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Ucu ucuna gitti valla yazık oldu Cunego'ya ama Levi Leipheimer TdF'ye çok iyi geliyor.Podyum olasılığı çok yüksek.Cancellara da beklediğimizden kötüydü.

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
2011 İsviçre Turunu kendi gözlemlerimle maddeler halinde şöyle yorumluyorum

1. Turun yıldızı bence Peter Sagan'dı . 2 etap alması dışında gösterdiği istikrarlı yükseliş ve mücadele harikaydı . Cancellara'da 2 etap aldı ama ona artık TT'lerde alıştık.

2. Jakob Fugslang , Levi Leipheimer ,Tom Danielson , Thomas DE GENDT , Maxime MONFORT , Laurens Ten Dam , Matthias Frank oldukça iyiydiler . Frank Schleck'ten ise daha iyi dereceler beklerdim.

3. Andy Schleck ne yapmak istiyor anlamış değilim . Hayat yalnızca Tour de France'ten ibaret değil . Evet her zaman ikinci olmak kabak tadı vermiş olabilir ama bir olaya bu kadar konsantre olup diğerlerini boşvermek olmaz . Bakalım TdF'de ne yapacak.

4.Damiano Cunego'ya şanssızdı demekten ziyade aldığı ikinciliği başarı saymak lazım . Zira Cunego klasiklerin ve orta değerde turların bisikletçisi. HC klasmanında podyum yapabilecek kadar üst seviye bir sporcuda değil . Geçtiği adamlara bakarsanız bunu anlarsınız.

5.Andy Schleck 19. ; Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 20. ; Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 38. olarak hayal kırıklığı yarattılar . Bizim turun birincisi Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 - Sanofi Aventis ise 21. oldu.

6. Alınan bu derecelerin tek teselli edici tarafı Tour de France 'de alınacak daha iyi dereceler olacaktır .

7. Takım olarak Rabobank bir harika . Radio Shack'te çok iyi . Mark Cavendish ise bütün turu antremana çevirdi. Team Sky ve Team Movistar ise kötüydüler . Team NetApp'ta bu piyasa da hızla yükseliyor. Soler'in geçirdiği kaza ise yine yürekleri hoplattı . Bize de bundan sonra TdF'yi beklemek kaldı.