işte orman katliamı

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
evet arkadaşlar. işte görüntü böyle. ağaçların hepsi çam. sanıyorum burası ATATÜRK ormanı
bunun hesabını kime nereye sorabiliriz. duyarlı arkadaşlar, lütfen yardım:(
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: damga
Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Gerçekten akılalmaz bir olay.Ama ben bu katliamın izinli yapıldığı kanısındayım.Atatürk ormanında metrelerce düzgün kesilmiş kütükleri kim koymaya cesaret edebilir?

Bu arada galiba fotoğraf makinanız canon (benimkinden.İyi makinadır güle güle kullanın)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu kesim izinli olmasa bu ağaç kütüklerini bu şekilde bırakamazlar, bıraksalar dahi yetkililerin haberi olduktan sonra gelip alamazlar bunları. Ancak yine de tüyler ürpertici bir görüntü :(. Düşünsenize bunların her birinin bir bitki değil de bir hayvan olduğunu... O zaman ortalık kan gölü olurdu. Bitkilerin hayvan ve insanlardan bildiğimiz tarzda kanları olmadığı için kesip biçmesi çok basit oluyor, ancak insanlara durumun vehametini anlatmak için bazen bu benzetmeyi yapmak zorunda kalıyorum. Ne diyim, üzüldüm :(...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Ewet arkadaşlar bu görüntüler karşısında göz yaşlarıma engel olamıyorum. Yazık diyebiliyorum sadece. Bizim bu vatanımızda kıyı kenarlarınıda imara açtıktan sonra bir tane ağaca bile hasret kalıcaz. Şu an kıyı katliamı için Doğa Derneği dava açtı. Dava sürüyo şu anda inşallah hayırlı bir sonuç alırız. Yukarıdaki görüntüler için şunu söyleyebilirim. Tabiki kaçak bir kesim değil. Ama buna izin verenleri kınıyorum. Gerçekten yaşlı ağaçmı bunlar. Herkes görüyo hiçde yaşlı gibi görünmüyo.
Bir arkadaşımız bunların ağaç değilde hayvan olduğunu düşünsenize diyodu. Bu katliam böyle devam ederse, hayvanlarıda bu şekilde görmemiz hiçde uzak değil. Aşağıdaki resime bi bakın Allah aşkına. İşte geleceğimiz bu.!!!!
Resim:Muhittin KÖROĞLU
(link)

ArzawA

Üye
Tepki
6
Bence de periyodik bir kesim gibi..
Hani kesilmese yerinde kalsa daha iyi olmazmı olur tabiki..
Fakat kimi kime şikayet edeceğizz...
Bu kesimler hammadde ihtiyacı için gerekli, tabi bu kesimler belirli kurallar dahilinde yapılıp kesilen agacların yerlerinin doldurulması gerekir..

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
peki yerine yenisi dikiliyomu:rolleyes:

hiiiç sanmıyorum:mad:

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Türkiye de tamamen çölleşmiş iki bölge var. birisi Manisa Akselendi, diğeride Konya Karapınar. gelecekte bu gibi bölgelerin sayısının artacağını düşünüyorum.
bu ara ne oldu seda sayan , nihat doğan aşkı :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806

Sizin bildikleriniz bu kadar herhalde. Birçok yer var çölleşen ve hala çölleşmeye devam eden. Benim bildiklerim Kayseri Sultansalığı; tamamen çölleşti. Akşehir gölünün ise bir bölümü çölleşmiş. Ve gitgide kurumaya devam ediyor. Ne yazıkki bunu DSİ yapıyor.

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712

yaniii!!!???

konuşuyoruz ama boşamı konuşuyoruz

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712

bildiniz :winkenlux teşekkürler...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
arkadaşlar bu kesimler izinli, yasal ve bir bakıma da olması gereken kesimler.hiçbirinin kökünü kazımıyorlar merak etmeyin.ağaç türlerine göre belirli kriterlere uyarak kesim yapılıyor..benim sık sık rastladığım bi manzara ama tüyler ürpertici değil.tüyler ürpertici olan bu kesim alanları için açılan yollar..grayder giriyor ve ne var ne yok kazıyıp siliyor topraktan..asıl üzülmemiz gereken bu bence.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
TEMA başkanı Hayrettin Karaca nın hep söylediği gibi. Ormanı "yolsuzluk" korur. Yangın önlemek için, su için, piknik alanı için diye yol adı altında , işgale davetiye çıkarıyorlar. Zaten oraları parselleyen de o yolu açanlar oluyor. Yüzeölçümü belli olmayan, kadastrosu yapılmamış yurdum daha ne acılara gebe.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806

Bu kelimeyi çok sevdim. "Ormanı yolsuzluk korur". Arkadaşlar inanın her ne amaç için olursa olsun her kesilmiş ağacı gördüğümde sanki etimden bir parça koparıyolarmış gibi hissediyorum kendimi. Çok üzülüyorum.
İNSAN ŞU GÜZELİM AĞAÇLARA KIYABİLİR Mİ?
(link)

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
ne güzel bi yermiş. :eek:

"yol çok dar biraz genişletelim":Skull-175 diyen biri çıkabilir

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
birilerinin bu duyarsızlığa "DUR" demesi gerekiyo. ama görüyoruzki hiçkimse ilgilenmek istemiyo çoğu insan "banane yaa" diyo. çölleşme yaşandığı zaman o insanların yüzünü ve çaresiz kaldıkları zamanı görmek isterdim doğrusu...:(:(:( bunu yapanlara diyecek hiç bişe bulamıyorum ve kınıyorum...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806

Yokkk o kadarda değil. İşte buraya dokunamazlar. Burası Muğla'ya bağlı Akyaka Beldesi. Burasını Çevre ve Orman Müdürlüğü kiraladı özel şirketlere. Ve şartlarda bir tane bile ağaç kesilmeyecek diye bi madde vardı. Bir tane ağacın dalına bile dokunamazlar. Onun için içim rahat. Bu güzellik böyle kalmalı.
Sevgiler...