İŞte BÜyÜk Fİrma Bİanchİ- Tr

Konu, 'Bianchi' kısmında koray386 tarafından paylaşıldı.

 1. koray386

  koray386 Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2006
  Mesajlar:
  38
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  kırşehir
  Seviye:
  arkadaşlar hepimizin bildiği başka bir sitesinin forum bölümünde
  bianchi firması ile ilgili, forum üyelerince yazılan ve en son 1200 kişi tarafından görüntülenen ve 64 kişinin yorum yazdığı benim açmış olduğum bianchi tüketicileri yanıltıyor başlıklı forum konusu bianchi-tr firmasının başvurusu üzerine 1.izmir sulh hukuk mahkemesinden alınan 2006\360 d.iş sayılı bilir kişi raporuyla ve cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunma tehdidiyle
  forum sayfasından sildirilmiştir

  nerden biliyorsunuz derseniz?söz konusu bu iddianamenin bir örneği muhatap kabul edilerek bana gönderilmiştir

  bu iddianameye göre forum sitelerinde ki insanlara önerilerde bulunmak marka tavsiye etmek markayı yermek suç kabul edilmiş olup bu gibi gerekçelerle forum sayfalarına görüşlerini yazan insanların tüm yazdıkları forum sayfasından kaldırtılmıştır.....

  yani bu şu anlama gelmektedir bir gün bu siteyede girdiğinizde bianchi-tr firmasıyla ilgili ne kadar yazı ,öneri,görüş varsa hepsini silinmiş olarak bulursanız şaşırmayın

  ben hukuk tan anlamam anlayan arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar şimdi biz burada bazı firmaları övmekle bazılarını yermekle yada bazı bisiklet modellerini tavsiye etmekle suç mu işliyoruz?

  birde şunu çok merak ediyorum acaba yarın birgün bianchi tr firması bu sitenin yöneticilerine de böyle bir ihtarname gönderdiklerin de ne yapmayı düşünüyorlar? yazılan yazıları kaldırmayımı yoksa hukuksal olarak haklarını aramayımı?


  isteyen arkadaşlara bana gelen ihtarnamenin bir kopyasını mail adreslerine atabilirim
   
 2. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  uuooouuu çok korktum.
  Bisiklet konusunda tavsiye isteyen herkese ilk söylediğim. Türkiye de bisiklet kültürü oluşmamışken, ülkemize ithal gelen ve bisiklet = ....... markası imajını oluşturan bilgileri kafalarından silmeleri oluyor. ( Ki o bisikletler zamanına göre gerçekten çok kalitelidir. )
  Artık italyadan bisiklet gelmediğini anlatmakla başlıyorum lafa. Ama öyle yaygın bri marka tanınırlılığı var ki ? Adamlar bunun üzerine efsane yaratabileceklerine, hazırdan yiyorlar bence.
  Aman çok laf etmeyelim ..... :)
   
 3. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Süpersin abi sonuna kadar sana katılıyorum. Fazla konuşmammak lazım.;)
  Sevgiler...
   
 4. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  884
  Whistle'ın birçok modeli İtalyan diye biliyorum. 611 manisa işi.

  Eklemek isterim: Bianchi Türkiye bir sürü çelişki ve kurnazlık peşinde... Fabrikadan bana İzmir'de (itek mi ne...) kadro satıldığını söylediler. Aradım. Adamlardan illegal bir mal istiyormuşum gibi bir hava esti. 4 telefona aktarıldım. Adamın biri, bizde kadro yok dedi. Fabrikadan söylediler, dedim. Elimde yok, dedi. Var mı, yo k mu, dedim: Karbon var, Taiwan, dedi. 950 YTL... Karışık iş...
   
 5. Hasan Çağri

  Hasan Çağri Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.590
  Beğeniler:
  5.102
  Şehir:
  Bostancı, İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  valla hazıra dağlar dayanmaz diyorum arkadaşlar ninde sonunda neyin ne olduğu bizim gibi bilinçli kullanıcılar kadar amatör yada çoluk çocuğuna bisiklet alanlarında zihinlerinde yer edecektir...Evet kadro konusu tam bir muamma kadro satmıyorlar fakat izmirdeki kendi shop dükkanlarında kadro sergileyebiliyorlar satılık olarak...
   
 6. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  884
  Üç kez kendi dükkanınız mı dedim ama, lafı yuvarladılar. Onu da kabul etmiyorlar sanırım. Asıl Bianchi biziz diyor adamlar. Atala'nın %50 ortağıyız falan... Şunu dese anlıycaz; ya kardeşim, kimsem kimim, yaptığım bisikleti yapıp bu fiyata satabiliyor musun? (!!!)
   
 7. heisenberg3910

  heisenberg3910 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  710
  Beğeniler:
  450
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  bisiklet formunda başka ne konuşulacak ki...kötüyse kötüdür,iyiyse iyidir ve bence bunun konuşulması gerekir.
   
 8. Burak Meşe

  Burak Meşe Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  19 Ocak 2007
  Mesajlar:
  597
  Beğeniler:
  282
  Şehir:
  İdealtepe-İstanbul
  Seviye:
  İşler bu şekilde yürüyorsa bütün şikayet siteleride kapansın o zman. Bu ve bunun gibi forumlar olmasa çoğu insan aldığı ürünün ne derece kaliteli olduğunu bilemez. Kandırılmak hiç hoş değil ama Bianchi hem kandırıp hemde hukukuda arkasına alabiliyorsa bravo diyorum başkada birşey diyemiyorum.
   
 9. Baki Berk Kayalar

  Baki Berk Kayalar Onursal Üye

  Kayıt:
  7 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1.591
  Beğeniler:
  1.308
  Şehir:
  TCDD 1. Bölge - İzmit
  Seviye:
  İtalyan Bianchi' nin sitesinde Bianchi TR'nin adından söz edilmiyor bile.
   
 10. gurkankas

  gurkankas Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2007
  Mesajlar:
  2.655
  Beğeniler:
  1.402
  Şehir:
  Balıkesir/Merkez
  Seviye:
  bianchi italya artık bianchi trnin adını duymak istemiyorlar namlarını kirlettiği için :D
   
 11. baltazar11

  baltazar11 Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Haziran 2007
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  kütahya
  Seviye:
  TÜrkiyede yaşıyorsunuz arkadaşlar,,, siyaset herşey, kirletiyor araç olarak da parayı kullanıyorlar...

  bırakın ne halleri varsa görsünler, sokakta konuşmamızıda yasaklayacak değiller ya... Ben herkese söylüyorum valla malum markadan almayın diye... alacakları bile bilgilendirip kaç kez engelledik... boş şeylerle uğraşıyor koca fabrika yöneticilieri,,, adamlar düzgün modeller yaptı da biz mi engelledik...
   
 12. soneryen

  soneryen Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.866
  Beğeniler:
  2.909
  Şehir:
  Bahçeşehir-Esenkent
  Adı:
  Soner
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Aslında o bahsedilen sitenin yerinde olsam. Karşı dava açardım. Burada bisiklet kullanıcıları memnuniyetlerini ve şikayetlerini paylaşıyorlar. Ben beğenmedim bir malı aşikar bir şekilde herkes ile paylaşma hakkına sahibim.
   
  Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
 13. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.242
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  2 sorun var;
  1) Birkaç tip müşteri var, birinci grup ucuz malı seviyor.Kaliteli, kalitesiz farketmez ucuz olsun diyor.
  Kullanırken yolda dökülsün, sorun çıkarsa da olur ama yeterki alırken ucuz olsun.Bu talep de üreticileri halen kalitesiz ürün satmaya itiyor.Müşteriler eğer alışveriş yapmadan önce yeterli araştırmayı yapsalar zaten gerçek kaliteli ürünleri tanıyacaklar.
  Diğer grup ise etraftan duyduğu markayı hemen en iyisi sanarak cebindeki bütün parayı döküyor.Sonra sorun yaşayınca araştırmaya başlıyor ve aldığı ürünün aslında ne kadar kalitesiz ve o fiyatı haketmeyen ürün olduğunu öğreniyor.
  2) Yine bizlere özgü olan yanlış bir özelliğimiz var.Eleştiriye açık değiliz.Ne birey bazında, ne de firma-kurum-merci bazında.
  Adamlar bir ürün yapıyor ve mutlaka bizi eleştirin diyorlar yurtdışında.Sadece garanti belgesi vermiyorlar, sürekli firmayla iletişimde bulunabilmeniz için her türlü irtibat adres ve telefonlarını, gecikmeyen ve ciddiyetle çalışan internet hizmetlerini sizlere tanıtıyorlar.Eleştiri konusunda ise takdir edilecek örnek;
  www.mtbr.com Bu siteye yüzlerce firmadan binlerce ürün listelenmiş şekilde eleştiriye sunuluyor.Her türlü olumlu ve olumsuz görüş rahatlıkla bildiriliyor ve bu site bisiklet siteleri arasında saygın bir yere sahip, öyle ki o eleştirilen firmalar dahi reklam verip destekleyebiliyorlar.
   
 14. SPEEDY CYCLER

  SPEEDY CYCLER Kıdemli Üye

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  355
  Beğeniler:
  303
  Şehir:
  Bisiklete binilebilen her yer
  Seviye:
  Türkiye de üretilen Bianchi lerin hakkındaki şikayetleri Bianchi İtalya kesinlikle biliyordur. Buna rağmen Türkiye den patent hakkı almak için bütün bu şikayetlere göz yumuyor. Bianchi bisikletler Türkiye ye ilk geldiğinde rakipleri çok azdı ve rakiplerinden üstündü(Bisan, Beldesan) Bu sayede Türk insanının gözünde Bianchi ler adeta efsaneleşti. Bugün bisiklet hakkında bilgisi olmayan insanlara en iyi bisiklet hangisi diye sorsanız hemen hemen hepsi Bianchi der. Çünkü bu insanların Kron, Scott, Corratec, Giant, Trek gibi bisikletlerden haberi bile yoktur. Ben bazı insanlara bu bisikletlerden bahsettiğim zaman biz böyle bisiklet markalarını hayatımızda hiç duymadık diyorlar. Bunun sebebi Bianchi nin zamanında efsaneleşmiş olması, Kron, Corratec, Giant, Trek gibi dünyaca ünlü bisikletlerin kendi tanıtımlarını Türkiye de yeterince yapmamalarından kaynaklanıyor. Bianchi Turkey ise efsaneye dönmüş sıfatını zamanla kaybetmemek için kaliteli üretim yapacağına hala ceptekini yiyor. Profesyonel bisikletçilere göre Bianchi Turkey in suyu çoktan ısındı. Binchi 10 sene önceki pazarını büyük ölçüde kaybetti. Eğer Bianchi böyle yapmaya devam ederse muhtemelen Bianchi İtalya Türkiye ile yaptığı anlaşmayı fes edecektir.
   
  jamssea, neyzencan ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
 15. sakallı adam

  sakallı adam Yeni Üye

  Kayıt:
  12 Aralık 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  ankara
  Seviye:
  hocam bende alcam bisiklet iyi oldu bunları okuduğum.corateck ile bianchi arasında kaldım..şimdi peki bianchi italya malı bulabilirsek alalımmı o nasıl sizce.veya corateck ikisinden biri..(dağ biikleti.spın modelinde)
   
 16. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.242
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Aslında arasında kalacak bir durum yok.Onlarca yorum yazısı üzerine "Manisa'da montajlanan 2 tekerleri" buradaki ve bütün bisiklet forumlarındaki bilgili arkadaşların hiçbiri tercih etmez, böyle devam ettikleri sürece etmeyecek de.
  Biz istemez miyiz içinde "TÜRK" veya "TÜRKİYE" ibaresi geçen, "TÜRK MALI" ürünler kullanmayı? Önce yerli sermayeler ve girişimciler kazansınlar istemez miyiz?
  Ama halen bilinçsiz tüketici olan çocuklara ve onların velilerine hitap eden "alırken ucuz, kullanırken pahalı" ürünler üreten firmaları hiçbir bilinçli tüketici desteklemez.
  Bunun farklı bir yöntemini de Corratec'te görüyorum.Alman malı diye tercih sebebi olabiliyor.oysaki dünya piyasasındaki kadroların %90'ı Tayvan'da üretiliyor.Demek ki kalite, doğrudan üretim ülkesiyle paralellik göstermiyor.Yoksa dünya şampiyonları Tayvan üretimlerine binmek istemezlerdi.
  Donanımlarındaki bir veya iki parçayı, rakiplerindekilere göre Shimano'nun bir üst grubundan kullanarak aynı bilgisayar piyasasındaki gibi İşlemcisi güçlü gerisi boş kasalarla bilinçsiz müşterilere albenili görünme taktiğini kullanıyorlar.Bu aslında birçok firmanın taktiği.O yüzden bir markaya bağlamak yanlı görüş olur, markacılığa girer.Fakat forumlarda ısrarla bir iki parçanın üst model olmasını bütün bisiklete mal edip en iyisi o demek de bizim gibi işten az çok anlayan insanlara yorum yapma gereğini hissettiriyor.
  Yine de Corratec, ilk tartışılan firma ile aynı kefeye konmamalıdır, ona göre birkaç gömlek üstündür.Siz seçenekleri güncelleyin, beraber karar verelim.
   
 17. matrixod

  matrixod Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.815
  Beğeniler:
  1.164
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Ouz
  Seviye:

  Sonuna kadar katılıyorum markaların gelişmesini sağlayan da bu değil mi zaten....
   

İlginizi Çekebilir

DSC1865-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
Echelons-.jpg
Hazır bu konuya parmak basmış bir GCN videosuna denk gelmişken, forumda da tartışalım istedim :D [MEDIA] GCN, bisikleti hobiden öteye geçirmek isteyen herkesin mutlaka öğrenmesi gereken yakın...
upload_2016-10-25_19-27-33.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...