İşte Bu Seneki TÜRK MİLLİ Takımı BİSİKLETLERİ..!

Sizce Bu Bisikleti Yeterli Buldunuz Mu? Millilerimize???

• Toplam katılım
    65
  • Anket kapanışı .
Tepki
15
http://img258.imageshack.us/i/millitakim.jpg/

45. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU
Buyıl 45. kez düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu uluslararası takımların büyük katılımıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün himayesinde, Gençlik Spor Genel Müdürlügü ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 12-19 Nisan tarihlerinde gerçeklestiriliyor.
Türkiye’nin yurtdısında tanıtımı için büyük önem tasıyan 45. Cumhurbaskanlıgı Türkiye Bisiklet Turu’nda bisiklet sporunun en prestijli 18 profesyonel takımının yanısıra Almanya ve Türkiye milli takımlarını temsilen 150 sporcu mücadele edecek. Uluslararası Bisiklet Birligi ( UCI) takviminde yer alan, yarısma kategorisi 2.1’e yükseltilen dünyanın en önemli yarışlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 12 Nisan’da İstanbul Sultanahmet Meydanın’daki "İstanbul – İstanbul” etabıyla başlayacak. Takımların İzmir’e havayolu ile transferinden sonra tur 13 Nisan’dan itibaren İzmir, Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Finike, Antalya etaplarının ardından 19 Nisan’da Alanya’da sona erecek.
Bisiklet sporunun gelişimine büyük destek olan 1.212 km’lik 8 etapdan oluşan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Türkiye ve Avrupa’ya TRT tarafından uçak ve helikopterlere yerleştirilecek özel kameralardan canlı yayınlanacak. Uluslararası medya temsilcilerinin katılımı ile Avrupa’da birçok ülkede gündem yaratacak.
Tura katılacak dünyanın en üst düzey bisiklet sporcuları Genel Klasman, Sprint, Türkiye güzellikleri ve Dağ klasmanı lider formalarında toplam 150.000 €’luk ödül için mücadele edecekler.
Geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün ödül törenini onurlandırmasıyla büyük yankı bulan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 45. yılında da Türkiye’nin başarıyla gerçeklestirdiği bir organizasyon olarak dünya gündeminde yer alacak.

45. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU ETAPLAR
1. Etap: İstanbul- İstanbul 142km (14 tur)
2. Etap: İzmir-Kuşadası 132.5km
3. Etap: Kuşadası-Bodrum 166.1km
4. Etap: Bodrum-Marmaris 166.9km
5. Etap: Marmaris-Fethiye 130km
6. Etap: Fethiye-Finike 194km
7. Etap: Finike-Antalya 114.5km
8. Etap: Antalya-Alanya 166km
Toplam 1.212km
TRT1 ile Eurosport, 1212 kilometrelik yarışın her etabını 8 gün boyunca, 2 helikopter ile izleyerek 15.00–17.00 saatleri arasında etkinliklerle birlikte naklen yayımlayacaktır.

BİSİKLET ÖZELLİKLERİ

Kullanılan Ürünler Ağırlıkları
Kadro : Carraro Carbon 1100 gr
Çatal : Carraro Carbon 300 gr
Gidon : Shimano Pro STEALTH EVO Monocoque Carbon 350 gr
Lastik : Maxxis 700x23C M201 205 gr
Sele Borusu: Shimano Pro Carbon 31,6 mm 280 mm 185 gr
Sele : Fizik Airona 200 gr
Zincir : Shimano Dura-Ace CN-7900 251 gr
Ayna Kol: Shimano Dura-Ace FC-7900 (39-53) 725 gr
Teker Grubu: Shimano Dura-Ace WH-7850 1632 gr
Pedal : Shimano Dura-Ace PD-7810 278 gr
Arka Değiştirci : Shimano Dura-Ace RD-7900 116 gr
Ön Değiştirici : Shimano Dura-Ace FD-7900 67 gr
Vites - Fren Kolu : Shimano Dura-Ace ST-7900 378 gr
Arka Dişli : Shimano Dura-Ace CS-7900 (10-23) 163 gr
Fren : Shimano Dura-Ace BR-7900 293 gr

Bisiklet Manisa fabrikamızda üretilmiştir. Bisikletin Pedallar dahil toplam ağırlığı 7,98 kg'dır.

RESİM GÖZÜKMÜYORSA BUYRUN LİNK

(link)

Scudo

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
İşte Bu Seneki TÜRK MİLLİ Takımı BİSİKLETLERİ..!

--------------------------------------------------------------------------------

45. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU
Buyıl 45. kez düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu uluslararası takımların büyük katılımıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün himayesinde, Gençlik Spor Genel Müdürlügü ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 12-19 Nisan tarihlerinde gerçeklestiriliyor.
Türkiye’nin yurtdısında tanıtımı için büyük önem tasıyan 45. Cumhurbaskanlıgı Türkiye Bisiklet Turu’nda bisiklet sporunun en prestijli 18 profesyonel takımının yanısıra Almanya ve Türkiye milli takımlarını temsilen 150 sporcu mücadele edecek. Uluslararası Bisiklet Birligi ( UCI) takviminde yer alan, yarısma kategorisi 2.1’e yükseltilen dünyanın en önemli yarışlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 12 Nisan’da İstanbul Sultanahmet Meydanın’daki "İstanbul – İstanbul” etabıyla başlayacak. Takımların İzmir’e havayolu ile transferinden sonra tur 13 Nisan’dan itibaren İzmir, Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Finike, Antalya etaplarının ardından 19 Nisan’da Alanya’da sona erecek.
Bisiklet sporunun gelişimine büyük destek olan 1.212 km’lik 8 etapdan oluşan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Türkiye ve Avrupa’ya TRT tarafından uçak ve helikopterlere yerleştirilecek özel kameralardan canlı yayınlanacak. Uluslararası medya temsilcilerinin katılımı ile Avrupa’da birçok ülkede gündem yaratacak.
Tura katılacak dünyanın en üst düzey bisiklet sporcuları Genel Klasman, Sprint, Türkiye güzellikleri ve Dağ klasmanı lider formalarında toplam 150.000 €’luk ödül için mücadele edecekler.
Geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün ödül törenini onurlandırmasıyla büyük yankı bulan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 45. yılında da Türkiye’nin başarıyla gerçeklestirdiği bir organizasyon olarak dünya gündeminde yer alacak.

45. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU ETAPLAR
1. Etap: İstanbul- İstanbul 142km (14 tur)
2. Etap: İzmir-Kuşadası 132.5km
3. Etap: Kuşadası-Bodrum 166.1km
4. Etap: Bodrum-Marmaris 166.9km
5. Etap: Marmaris-Fethiye 130km
6. Etap: Fethiye-Finike 194km
7. Etap: Finike-Antalya 114.5km
8. Etap: Antalya-Alanya 166km
Toplam 1.212km
TRT1 ile Eurosport, 1212 kilometrelik yarışın her etabını 8 gün boyunca, 2 helikopter ile izleyerek 15.00–17.00 saatleri arasında etkinliklerle birlikte naklen yayımlayacaktır.

BİSİKLET ÖZELLİKLERİ

Kullanılan Ürünler Ağırlıkları
Kadro : Carraro Carbon 1100 gr
Çatal : Carraro Carbon 300 gr
Gidon : Shimano Pro STEALTH EVO Monocoque Carbon 350 gr
Lastik : Maxxis 700x23C M201 205 gr
Sele Borusu: Shimano Pro Carbon 31,6 mm 280 mm 185 gr
Sele : Fizik Airona 200 gr
Zincir : Shimano Dura-Ace CN-7900 251 gr
Ayna Kol: Shimano Dura-Ace FC-7900 (39-53) 725 gr
Teker Grubu: Shimano Dura-Ace WH-7850 1632 gr
Pedal : Shimano Dura-Ace PD-7810 278 gr
Arka Değiştirci : Shimano Dura-Ace RD-7900 116 gr
Ön Değiştirici : Shimano Dura-Ace FD-7900 67 gr
Vites - Fren Kolu : Shimano Dura-Ace ST-7900 378 gr
Arka Dişli : Shimano Dura-Ace CS-7900 (10-23) 163 gr
Fren : Shimano Dura-Ace BR-7900 293 gr

Bisiklet Manisa fabrikamızda üretilmiştir. Bisikletin Pedallar dahil toplam ağırlığı 7,98 kg'dır.

RESİM GÖZÜKMÜYORSA BUYRUN LİNK

(link)

(link)

teşekkürler YÜCEL DEMİRKILIÇ

• Beğen
Tepkiler: gokhan erdogan

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Güzel bir bisiklet olmuş , tabiki daha pahalısı veya daha teknolojik olanı olabilir ama önceki durumla kıyaslanırsa güzel.
Ben tüm iyileştirmelere pozitif bakıyorum.!
Tabiki yarışı/turu bisiklet kazanmıyor :D Sporcu faktörünede aynı itinayı göstermek lazım ama memleket şartlarında zor.:rolleyes:
Ne diyeyim bol sponsorlu günler dilerim bu işlerle uğraşan herkese , ben inanıyorum bir gün bu spor bu ülkede hak ettiği yeri bulacak.
uzak değil....:in:

• Beğen
Tepkiler: tolgayalcin

murat songür

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet Manisa fabrikamızda toplanmıştır desek daha doğru olacak,altyapı ,sağlam sporcu olmadıktan sonra bisikleti uzaydan getir ne fark eder..

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
sporcuların çok iyi hazırlık yapması lazım,aksi takdirde bisikletin hafifliği vede kalitesi pek anlam kazanmıyor.inşallah güzel dereceleri birgün hep beraber kutlarız...

Tepki
15
İnş. Ama Zor Bi Kere Almanlarda Ws... Trek Bizimkinde Carraro..!

Hatta Duyduğuma Göre Bazı Bisikletçiler Kendi Bisikleti İle Yarışmış.
Haklı Daha İyidir Onu Kullanmıştır...

Selçuk Uygun

Forum Demirbaşı
Tepki
781
@Yücel Demirkılıç

Bisiklet çok estetik olmuş fakat bu kadro ve malzemeye göre biraz ağır degilmi, bir yarış bisikletinin ağırlık :6.9 kg dir (ort).. Benim Ultegra setli yol bile 7.5 kg

Tepki
30
@Yücel Demirkılıç

madem kı turk takımı sedona veya kron gıbı turk malı bısıkletlerı ıle yarısmaları daha dogru olur bence ama tabı bu fırmalarında onların pro yarıscılların ıhtıyaclarını karsılaması gerekır:D

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Güzel bir bisiklet ve daha hafif olabilirdi.Birde sadece kırmızı beyaz olsa daha iyi olur gibi.

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
O veriler ile benim toplamima gore 6243 gr, pedalla beraber 6,5 kg felan gelir. :in:

can ayan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.791
bu ülkede elinden bisiklet yapmak gelen mühendis mi yok?
bu ülkede milli takım için bisiklet yapmayı özendirecek yönetici mi yok?
bu ülkede bisiklet federasyonunun bisiklet yapımı için bir araştırma laboratuvarı mı yok?
bu araştırmaları yapacak mühendis mi yok?
bu mühendisleri yetiştirecek okul mu yok?
bu okulda okuyacak kadar zeki insan mı yok?

türk malı bisikletler var. nedense markalar da türkçe değil.
haklı tabi üreticeler. ticari kaygıları var.
ancak iyi marka olduğunu söylediğimiz türk malı bisikletleri de yabancı sanıyor
doğal olarak insanlar. en azından ben öyle sanıyordum.
kullandığım bisiklet kron. çok ta memnunum.
türk malı olduğunu öğrendiğimde sevindim içten içe.

bizler bilmem ne marka bisiklet iyi diye tutturuyoruz inatla.
üreticilerde yabancı isimler koyuyor.
biraz bizde suç biraz üretilerde bu konuda.

ama asıl bu konuyu geliştirmekle görevliler hepten arazi sanırım.

bütün bu soruların yanıtı ne olursa olsun bence sadece bunu yapmayı isteyecek iktidar yok.
sadece siyasi iktidar olarak düşünmeyin.
federeasyon daki yönetim de dahil bu iktidara,
mühendislik okuyanlar da (bana kızacaklardır şimdi ama)
bu okullardaki yöneticiler de,

problem sadece bisiklet yapımıyla falan da sınırlı değil tabi,
burası bisikletle ilgili bir forum olduğundan bisiklet kısmını yazıyorum,
ben yazıyorum ama zaten herkes de biliyor.

içimde uktedir. yazdım...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Selçuk Uygun

UCI Kurallarına göre ; UCI denetimi altında koşulan yol yarışlarında su mataraları hariç ağırlık 6800 gramın altında olamaz. Bisikletin kilosu yarışma standartlarına uygun

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Sonuçta Türk Milli Takımı ve Bisiklet Federasyonun milyon liralara dayanan bir bütçesi var.Üstelik doğru dürüst yurtiçinde yarış düzenlenmiyor harcırahlar komik rakamlarda , Türkiye Turunun bütçesi zaten devlet tarafından karşılanıyor. Sporcusuna böyle büyük bir organizasyonda en iyi imkanları sunmayacaksa ne anladım ben o federasyondan.Nereye harcanıyor o milyon liralık bütçe ?? Ülkedeki bisiklet sporunun seviyesini bir bisikletçinin tam anlamıyla profesyonel olup tamamen bu işten ekmek yiyeceği düzeye çıkarmak için uğraşmıyorsun ve utanmadan sahip çıkmadığın , üzerinde emeğin olmayan o sporcuları kendilerinden 2-3 gömlek üstün bisikletçilerin bulunduğu bir organizasyona gönderip resmen cadı kazanının içine atıyorsun bari onlara yarış süresincede olsa kısa bir süreliğine onlarla aynı imkanları sun. Her ne olursa olsun izin verilen asgari ağırlık sınırı sonuna kadar kullanılmalıydı. Bisikletler 6.8 kg olmalıydı.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@FREEKARTAL
Federasyon bütçesi , eski parayla 900 milyar TL .

@FREEKARTAL

Türkiye Turu'nun bütçesi Türkiye Tanıtma Fonundan karşılanıyor. Turun masrafı 6 Trilyon TL

@FREEKARTAL

900 milyarla ne olur ?

@FREEKARTAL

Bu konuda haklısın. Türkiye Turunun seviyesi çok yüksek . Bizim sporcularımız bu seviyede yarış koşmadıkları için performansları iyi değil . Ben olsam Konya, İzmit dışında 2-3 pilot bölge oluşturup rekabeti artırmaya çalışırım . Rekabetsiz bir yarış sezonumuz var . Brisa ve Konya Şeker dışında kayda değer bir takım yok. Manisapor'un Continental takımı ise altyapısız olduğu için ömrü ne olur , bilinmez.

@FREEKARTAL

Yani , 100 grama da çok takılmamak lazım . Aynı seviyede bisikletçiler arasında önemli bir gramaj olabilir ama bizim bisikletçilerimiz o seviyede değil

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadasım yarışma koşullarına uygun demişsin bisikletin ağırlığı uygun tamam, ama bu mantıkla 12 kiloluk demir hurda bisikletinde kilosu yarışma stanartlarına uygun. bisiklet süper görünüyor ama bu malzemeyle biraz fazla ağır, bisiklet hem karbon olucak hem full dura ace olucak birde 8 kilo olucak(=7,98)????. bu malzemeyle insanlar yukarıda denildiği gibi bundan 1.5 kilo hafif bisiklet topluyorlar üstüne yarış standartlarına uygun olsun diye diğer parçaları ağır kullanıyorlar ki bisiklet 6.9 kiloya çıkabilsin. tasarım süper ona bir söz yok, belki ağırlık yanlış hesaplanmış yada yanlış yazılmış da olabilir ama neticede milli takım bisikletleri olacaksa bunlar, sınırdan 1 kilo daha ağır bisikletler kabul edilebilir bir durum değil ülkem adına...
ayrıca 900 bin tl de öyle az bir para değildir hatırlatırım hele ki bizim cebimizden kesilen vergilerle, büyük organiasyonların bu bütçeden yapılmadığını da katarsan işin içine 900 bin tl nereye gidiyor bende merak ettim doğrusu ...

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Genar Batur

ki o 900 bin lira içinde harcırahlar vs ödenmiyor aylarca...:Skull-175

• Beğen
Tepkiler: Genar Batur

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Genar Batur

900bin tl'nin nasıl harcandığını bilemiyorum personel maaşı, ulaşım, konaklama, çeşitli organizasyonlar vs gibi kalemler düşünüldüğünde bence çok büyük bir mebla değil. Yarışan sporcuların 2 kuruşluk harcırahlarını bile aylar yıllar sonra alabilmeleri bunu kanıtlıyor zaten.

Büyük mebla diyince aklıma geldi şimdi. Geçenlerde bir yazarın köşesinde okudum. 2010 yılı bütçesinde diyanet işleri 2.7 milyar tl ile, 1nci sıradaymış. Bu rakam bisiklet federasyonuna ayrılan rakamın 3 bin katı ediyor değil mi :)

Madem çok zengin değiliz o zaman öncelikli olarak neresi için yarışacağımızın kararını vermemiz gerekiyor.. :)

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
temunun dediği gibi harcırah meselesi bu durum sadece federasyonnun çalışma sistemiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. sporcusunu düşünen bir federasyon olsa önce sporcuya öncelik verip harcıraharını öder ve sporcuyu teşvik eder(di) diye düşünüyorum,
diyanet konusu???
o konuda haklısınız ama çok sevdiğim ülkemin diğer kurumlarında olduğu gibi orda da kim bilir ne rantlar dönüyordur, zaten rakamlara bakılırsa diyanetin bütün okul hastane yol gibi hizmetleri kendi bünyesinde vermesi gerekir.
yada tahmin ettiğimizden çok bilmediğimiz binlerce cami var ve diyanetin personel sayısı milli eğitim bakanlığı yada sağlık bakanlığından fazla :)