İstanbul'dan Sakarya'ya nasıl giderim ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Anam babam sakarya erenlere bağlı bir köyde yaşıyor,sıkça gidip geliyorum ama birde bisikletle gideyim dedim,e5 tehlikeli midir ?120 km gibi birşey,havalar soğumadan denemek istiyorum,tecrübeliler bilgilendirirse sevinirim.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
yav ne kadar çok sakaryalı varmış bu forumda haberim yok :)

uzun yol tecrüben vardır inşallah. yoksa zevkten çok çileye dönüşür.

bende sakaryaya gitmeyi planlıyorum ama bisikletimi araba taşıcak. sakaryaya ulaşınca beni bisiklet taşıcak :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
iki kez gittim ben. şöyle gidebilirsin :)
kadıköy sahilden tuzla şekerpınara kadar devam et. oradan kuzeye. Balçık mollafeneri, denizli köyü. ve sevindikliden kocaeli yap. Bu yolun adı eski istanbul yoludur. Fena değildir.
Kocaeliden otobana paralel yol var ordan devam et hoooop sakaryadasın. 150 km civarı..

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
istanbuldan körfeze doğru yolcu gemisi yokmu ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@z. usta

Hocam o yolu ben de çok merak ediyorum haritada çok sevimli görüküyor ama rampalar nasıl, Şile Ağva yollarındaki gibi duvar rampalar var mı, bir de trafik nasıl, hafriyat kamyonları falan ??

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yol gayet güzel ve düz sayılır. Sadece kocaeliye gelirken rampalar var ama şile teke rampaları gibi değil. Arada kamyonlar var genelde sakin bir yol. Ama iki üç dakikada bir araçla karşılaşabilirsin. İyidir ya :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@chn krmz
sakaryalı değilim hiç durmadan 50 km gidebiliyorum.

@z. usta

30 km uzatıyor galiba e5ten 115km gibi bir rakam ama e5ten rahat gidemez miyim ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rehavet

bakına bakına gitmeyi seviyorum kısa aralıklarla çok mola veririm.

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
sabah erkenden yola çıkarsan bu işi başarırsın kanımca.
gençsin de bizim gibi çabuk tükenmessin

Tepki
15
biz sapancaya gittik yakın bi zamanda dura dura 9 saatte gittik
Devamlı e-5 den gidersen daha yakın ve rahat oluyor
@z. usta

Hocam haritada rota çizerek resim yollayabilirmisin

Bayramdan sonra ben de 2 günde eskişehire gitmeyi düşünüyorum belki o yolu bi denerim

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
kocaeliye kadar tehlikeli sonrası düz bir yol. at bisikleti otobüse kocaeliye gel. ondan sonra maşukiye- sapanca tarafından yeşillikler içinden gelebilirsin. yada e-5 den eşme üzerinden devam edebilirsin. eşmeden gelirsen kocaelinden sonra 30-35 km sapanca üzerinden 50-55 km civarı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
onu yapamıyorum ..ama rotayı veriyim tekrar. Sen kogıldan bakarsın..
Kadıköy sahilden kaynarca tersaneden devam. tuzla piyade okulundan kuzeye şekerpınardan. Balçık.Sonra molla fenari, sonra denizli köyü. sevindikli. kocaeli. otobana paraler yoldan sakarya. Ben kocaeliden maşukiye sapanca sakarya otogar yapmıştım.
Haritadan yol seçimini yapabilirsin

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
saat fikri olarak sabah namazından sonra çıkmak en mantıklısı. öğlen güneşine yakalanmak işkence olur.

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
arkadaşlar muhabbetinize ortak olayım dedim bu eski istanbul yolu denen yol rampa ve virajlarıyla meşhurdur ancak güneşli ve tam açık bir havada değilde hafif kapalı bir havada gidilirse tadından yenmez bilhassa sevindiklinin oralar doğa harikası insanın nefesi ve içi açılıyor.

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
Bende gelicem sakaryaya senle
pendikten karşıya geçelim kocaeliye kadar sahilden gidelim ordan sonrada e5 temiz zaten ne dersin?

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Biz bayramda Suadiye'ye giderken Eskihisar'dan Topçular'a geçip Marmara Denizi'nin güneyinden doğru gittik. Yol oldukça geniş, emniyet şeridi de öyle ve araba sayısı fazla değil. Suadiye'den Sapanca da 10 km kadar bir mesafe. Bu şekilde daha emniyetli olabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rıdvan UĞUR

ben varım abi ne zaman istersen hazırım.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
en temizi yalovaya geçip ordan pedallamak diğer yollara bence hiç girmeyin bence dağ yolu olan yer eski istanbul yolu dar yoldur köy içinden geçer rampası boldur diğer yol ise çok tehlikelidir gebze-hereke yolu arası özellikle