İstanbul'dan araçla gidilebilecek günübirlik kültür, doğa, gezi turları

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,

İstanbul' dan günübirlik araç ile gidilebilecek tur seçenekleri nelerdir? Özellikle arkadaş gurubu, aile, çocuklar gibi katılımcılar ile düzenlenebilecek etkinlikler, rotalar hakkında bir kaynak bulamadım. Serindere, Yalova Şelale gibi rotalar buldum ama biraz daha fazla seçenek, ihtiyacı olanlar için iyi olur diye düşünüyorum.

Bildiğiniz rotalar, hatta gezi yazıları, link, başlık vb. ne varsa, paylaşabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler..

Scudo

hkndng

Üye
Tepki
30
İsim
Hakan
Bisiklet
Merida
Hocam bende bulamadım. Bisikletleri arabaya asıp, hanımla yedi göllere gitmeyi planlıyorum bu haftasonu.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Maşukiye, Oylat, Kerpe,kefken,ballıkayalar, iznik göl çevresi.

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Çatalca köyleri, özellikle karadeniz kıyısı çatalcanın ormanköy yazlıkköy vb. , durusu gölü çevresi yada anadolu yaksında şile tarafı gerçekten çok güzel.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
ben de yarın bisikletle tur yapmayı düşünüyorum ama yer konusunda kararsız kaldım. avrupa yakasında az insan, az beton ve bol doğal güzellik olan bir yer arıyorum. hiçbir yer aklıma yatmazsa uzun zamandır aklımda olan rumeli feneri'ne gideceğim. tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslinda wikiloc gibi harita, egim, parkur bilgilerini gorerek onceden yapılan parkurlari degerlendirebilecegimiz tarzda daha rakamsal verilerden olusan rehber kıvamında dusunmustum ben. Bu ayki Atlas dergisi rehber olabilir belki

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çene dağı zirvesi ve hemen inişindeki vadi tabanı olan Çınarlıdere, şelaleleri, mesire yerleri, yürüyüş parkurları var.

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Semiz
Merhaba, burasi neresidir? Parkurlar kac km, zorluk derecesi gibi bilgiler paylasabilir misiniz? Teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@eyupozturk

Google earth ü seviyorum. Rotalarımı burdan çizmeye çalışıyorum. Çınarlıdere, İstanbuldan araçla gelinecekse, İzmit batı girişinden girişte İsmetpaşa stadının yanından otobanın kuzey tarafına kıvrılarak gidilecek, dere boyunca mesire yeri yapılmış bir vadi. Yukarıya çıkılıp mesire alanı bittiğinde ise offroad ve şelaleye gidiş başlıyor. Yanıldığım yerleri İzmitli arkadaşlar düzeltsin zira ben de haftaya bisikletle buraya geleceğim. Şöyle bir video:

21525 dosyayı görüntüle 21526 dosyayı görüntüle 21526 dosyayı görüntüle

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harika. Bende googlemaps uzerinden rotalar olusturuyorum. Ama uygulama bu kadar keyifli olmayabiliyor. Patika diye dere yatagina, sazligim icine, cikilmayacak rampalara girince keyif kaciyor. Birde nereden gidilecek diye telefondan bakilamiyor, cikti alinirsa bir derece is goruyor. Eger bir gpx var ise bunu yukleyerek daha rahat yol alabiliriz, ayrica ruta baslamadan yol hakkinda bilgi sahibi olabiliriz..

Bu suruse bende katilmak isterim aslinda :)

hcikler

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Carraro
Hafta sonu için İğneada/Kırklareli
Günübirlik Karaburun/Terkos

Tepki
30
İsim
memo