İstanbul'da Yarış Düzenlemek

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Fikir telakkisinde bulunalım diye bu konuyu açtım. Amerikalı bir bisikletçi arkadaşımla konuşuyordum, orada sık sık ve farklı mekanlarda farklı tarzlarda yarışlar olduğunu, devamlı formda kaldıklarını, değişik arazilerde, değişik uzunluklarda yarışlar yapıldığını anlatıp duruyordu. Benim de aklıma geldi: Acaba Kaçkar Antrenman Yarışlarına (ki kesinlikle bu yarışları düzenleyerek süper bir iş yapıyorlar) ek olarak Büyükçekmece de bir yarış düzenlenebilir mi? Bu iş için ben mesai vermeye hazırım. Hızlı bir yarışa müsait yollar ve meraklısı için bolca yokuşumuz var. :)

*Yarış düzenlemek için nerelerden izin almak lazım?
*Yarış düzenleyelim dersek kimler bir hafta sonunu ayırıp, Beylikdüzü'ne gelir? Parkur hazırlanmasına yardımcı olur?
*Bu işin zorlukları, püf noktaları nelerdir?

Tavsiyyelerinizi bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: boreas ve BF Okuru
Scudo

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
istanbulda olsaydım elimden gelen yardımı yapabilirdim.bide belirtmek isterim eğer böle bi aktivite yapabilirseniz çok güzel olur hem performans açısından hem eğlence açısından güzel bir gün geçirirsiniz

saygılar

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru ve tayfur

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Ben elimden gelen yardımı yaparım. Parkur konusunda da yardımcı olurum.
İzinler ve düzenleme konusunda benim Önerim bu konuda oldukça tecrübeli olan Atilla bisikletten atilla atay a danışmamızdır...

• Beğen
Tepkiler: tayfur

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Süpersin Hakan Abi. :) O zaman ilk fırsatta Beylikdüzü'nde bir keşif gezisi düzenleyelim. Ne dersiniz?

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Sen biraz ön çalışma yapmaya başla Tayfur, kaçkar yarışını da aradan çıkaralım bu arada :)
Ne tür parkurlar var oralarda, toprak yapısı nasıl, yarış yapılacak yerde trafik müsait mi (trafiği engellememe açısından), Loop şeklinde turlu parkur çıkarmaya müsait mi vs ?

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tayfur

sen sus bakiim ordan rezill bi altintepe yokusunu bile cikamadin yaristan bahsediyon o yokusu cikicak bacak yoksa sende yarisin adini bile alma bakiim sen agzina :D

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Alper'im o yokuşu çıkmak için cidden MANYAK bisikletçi olmak lazım. Paralellerini çıkmıştım ya onlara say yahu. :D

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
@hakan_the_rider

Hakan Abi, benim birkaç hayalim var onu söyleyeyim:

1- Point to point tarzı olabilir.
2- Daha da iyisi, amerika'da popüler olan bayrak yarışlarından olabilir. Relay diyorlar. 4-5 kilometrelik nispeten kısa turlar dönülüyor. Her turda takımın (2 kişilik takımlar) diğer bisikletçisi yarışa başlıyor, öbürü duruyor. bu da birkaç şekilde olabilir: Sınırlı sayıda tur ya da sınırlı süre. Bunlar hep ilginç şeyler.

Bu arada burası tamamen asfalt köy yollarından oluşuyor. Yani slickleri takıp gelin diyeceğiz insanlara.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Hmm, senin için 15-20 derece yokuş ekleyelim iki tane. :D ciddiyim.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Uğur'cuğum benim aslınde istediğim, ülkemizde fazla olmayan türde bir yarış deneyelim. 10-15 kişi katılsa da olur. Farklı birşey olsun. Eğlenceli bir gün geçirelim ambulans ve jandarma eşliğinde. :)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Jandarmaya jurnalliyelim adamı. Sonra da yarışın ortasında başçavuşa gösteririz: Aha bak bu asker kaçaa diye. :D

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Little_Prince, bizimkisi farklı bir yarış düzenlenebilir mi? sorusuna bir cevap arayışından ve farklı yarış türleri üzerine karar vermek için fikir telakkisinden ibaret şu anda. sana tavsiyem 24 aralıktaki Kaçkar antrenman yarışıdır.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Gayet güzel fikirler Tayfur,
1- Point point güzel olur oldukça, ancak uygulama biraz zor zira uzun bir yolun kontrolü ve işaretleme güçlükleri var ama destek gelirse neden olmasın, çok güzel olur bence...
2- Bu gerçekten iyi ve ilginç bir fikir Türkiye şampiyonasında bu tür bir yarış yapmak istedi federasyon ama vazgeçtiler sonra...

Asfaltta yarışa kışın pek talep olmaz gibi geliyor bana, zira sürat fazla olduğundan rüzgardan çok üşüyebilir yarışçılar.
Yolların durumu nasıl, kaç şerit ? Trafik yoğunluğu nedir ? Şerit kapatmaya müsait mi genişlik açısından vs ?

@tayfur

• Beğen

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Trafik çok düşük, genellikle 1-2 şerit. Çoğu yeri yolun yarısını kapatmaya uygun. Benim şu anki hayalim 4-5 kilometrelik bir yerde 4-6 turluk bayrak yarışı. Eğlenceli olur gibi geliyor. Ama önümüzdeki günlerde vakit buldukça yeni fikirler bulmaya çalışacağım.

Bir de Tayfura yarış yetmiyor falan gibi bir fikir oluşmuş. Bu yarışta ben yarışmayacağım ki, organizasyonu yapacağım yardım eden arkadaşlarla beraber. Maksat İstanbul'da amatörlere hitaben farklı yarışlar olsun. ;)