İstanbul'da Şevkle Pedallayabileceğiniz 9 Bisiklet Yolu

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
Selamlar,

Bir arkadaş sağolsun çok güzel bir paylaşımda bulunmuş. İstanbul'da aynı güzergahlardan sıkılmış olanlar için oldukça keyifli alternatifler sunan bir liste hazırlamış.

Listelenmiş 9 güzergah için özet bilgilerin yanı sıra harita üzerinde de oldukça zengin bir içerik eklemiş. Faydalı olabileceğini düşündüm.

Adını yazmamış ama buradan kendisine teşekkürlerimi ileteyim.

(link) (link koymak yasak mı bilmiyorum ama emek harcandığı için koyuyorum)

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ortaköy-Bebek sahil yolu demişler ama o yol Ortaköy'den değil Kuruçeşme'den başlıyor ayrıca arada kesintiler olmakla beraber Sarıyer'e kadar giden geniş bir sahil yolu var tavsiye ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cadde bostan sahili ! Kartal sahili !

Bunlar bana kalırsa hiçte şevk ile pedallanacak yerler değil. Bu caddelerde yaşanılan sıkıntılar defalarca dile getirildi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kusuruma bakmayın arkadaşlar ben sahil yollarından emekli oldum
ha benim güzergah eylül itibari ile başlayacak şile -teke 58 km non stop pedal durumu şile yolunda 6 eğim ve kömürlük kervansaray oruçoğlu sert eğimlerin olduğu yerler kısa ve uzun darlıktan döneriz tekeden sonra darlığın ciddi eğimleri ovacık köy mudarlı ve formuladan viaport oradan aydos etekleri ve d-100 den ideal tepe sapaktan bostancı 140 km ama eğimler ile 160 km bu sıcaklarda olmuyor biz haziran-tenmuz -ağustos yatarız ama eylül gelince aynen antremanlara koşarız her sene böyle bunun nedeni vazgeçilmez etabımız kartepedir bu etap sürekli bu forumda benim tarafımdan gündeme getirilecektir kartepeye talip olacakların 28 jantta olmaları lazım aksi takdirde traktör gibi gidersiniz 203 km bitmez 26 jant ile ..
evet 28 jant olmasıda bi şey farkettirmez aynen şile -teke etabında non stop yaparak 58 km pedal basacaksınız zati bu durumda çok kişi olamayacağından bizim ekibe en az 160 km de çalışmış elemanlar gerekiyor ,yani ince eliyip sık dokuyacağız artık 2014- 2015 sezonu çok sert başlayacak çünki ,,,,,,,,,,,,,,,,
"