İstanbul'da çalınan bisikletler bulunmuş haberi

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba, haberleri izlerken dikkatimi çekti. Bir çete tarafından çalınan bisikletler İstanbul Anadolu yakasında hurdacıya satıldığı tespit edilmiş. Çalanlarla birlikte hurdacı gözaltına alınmış, çalınan bisikletler için Hasan Paşa polis karakoluna başvurulması gerektiği yönündeydi. Şu ana kadar sadece bir kişi başvuruda bulunup bisikletini teslim almış ve onlarca bisiklet sahibini beklemekteymiş..

Scudo

Sezgink96

Üye
Tepki
2
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Cannondale
Sadece 7 tane bulunmuş ve biri teslim edilmiş keşke onlarca olsa belki benimki de orda olurdu

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sadece 7 tane bulunmuş ve biri teslim edilmiş keşke onlarca olsa belki benimki de orda olurdu
Hocam haberlerde "onlarca bisiklet sahibini bekliyor" diye özellikle belirtmişlerdi, demek biraz abartarak haberleştirmişler.

Sezgink96

Üye
Tepki
2
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Cannondale
@anzolot aynen abartmışlar karakoldan az önce geldim 5 tane bisiklet vardı hepsi de demir eski bisikletlerdi 100tl ya eder ya etmez o tarz bir tane de elektrikli scooter vardı.

Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Selamlar Fatih Yedikule'de Sedona 321'im çalındı 2012 model farkedilen özelliği selesi turuncu yırtık ve siyah bant ile bantlı durumda siyah ön arka camurluklari,siyah sele alti çantası,Velo elcikleri var forumda aktif olmadığım için konu açamadım herhangi bir admin gorurse mesaj yoluyla benimle iletişime geçebilir..

Dosyalar

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Antalya’da 14 yaşındaki Arda Arı, çalınan bisikletinin internette satışta olduğunu görünce, bisikletini 'satın almaya' polisle birlikte gitti. Bisikleti internette satışa koyan diğer genç ise, bisikleti bir gün önce pazarda başka bir kişiden satın aldığını söyledi. Arı, bisikletine kavuşurken karşı taraftan şikayetçi olmadı.

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Altaç diyalogları çok dikkatli dinleyemedim ama ben bisikleti pazardan bu şekilde satın almış olsam, benim verdiğim paraya ne olacak diye sorardım. Yorum yapmak istemiyorum ama ilana koyan şahsın masumiyeti konusunda şüphelendim. Kardeşimiz de bisikletine kavuştuğu için sevindim.

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Altaç diyalogları çok dikkatli dinleyemedim ama ben bisikleti pazardan bu şekilde satın almış olsam, benim verdiğim paraya ne olacak diye sorardım. Yorum yapmak istemiyorum ama ilana koyan şahsın masumiyeti konusunda şüphelendim. Kardeşimiz de bisikletine kavuştuğu için sevindim.
Aynısını yazacaktım.
Bir de şunu diyor ya "sahibi çıktıysa ne mutlu bana". Bu ne demek yahu. Kendisinin çalmadığı durumda, "Çalıntı olduğunu biliyordum yine de aldım" mı demek istiyor?

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Hırsızlık şikayete bağlı olmayan suç olduğundan kolluğun şikayet olup olmamasına bakmadan işlem başlatması gerekir. Bu durumda mahkeme çalıntı malı alanın iyi niyetini soruşturup karar vermeliydi.

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Çalıntı ürün satın alma konusunda yargıda bulunmak biraz zor. Bilerek veya bilmeyerek almış olabilir. Ama piyasayı ucundan bilenler çalıntı ürün alırken bunu farkeder. Yok pahasına satılan ve satıcının bisiklet hakkında bir şey bilmediği bisikletleri satın alıp da "bilmiyordum" demek inandırıcı gelmiyor.

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bana şüpheli gelen başka bir şey de pazardan bisikleti satın alıyor ve hemen internetten satışa koyuyor.Madem satacaktın neden aldın.Uygun fiyata aldıysan demek ki bisiklet piyasasından haberin var ve bisikletten az çok anlıyorsun.Ben ederinin altında bisiklet görüp baktığımda sorduğum ilk soru faturası var mı?

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hırsızlık şikayete bağlı olmayan suç olduğundan kolluğun şikayet olup olmamasına bakmadan işlem başlatması gerekir. Bu durumda mahkeme çalıntı malı alanın iyi niyetini soruşturup karar vermeliydi.
Evet kamu hukuku tarih mi oldu? Sorusu aklımıza geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Selene

imamyakali

İmamyaka= Hakim yaka da denilen bir yaka çeşidi.
Tepki
327
İsim
Bilal
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Devşirme hukuktan bu kadar oluyor abi, ne yapalım. Bir kaç çalanın eli kesilsin, millete duyurulsun, bakalım bir daha çalabiliyorlar mı.

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.250
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@imamyakali çalanın eli kesilme şartları bellidir ki pandemi sürecinde gördük ekonomimizin ne kadar kuvvetli olduğunu..Sıkıntımız verilen cezaların suç yapana kar olması...(ki tecavüzcüyü, tacizciyi, vb sosyal medya baskısı ile tutuklattirabiliyoruz)

• Beğen
Tepkiler: imamyakali